Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak ha terhes...

Mit csináljak ha terhes vagyok 17 évesen?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés van a neten de mindegyik más helyzet. A legjobb barátnőmnek se mondtam még el mert az uncsitesoja az apa. Az apa 19 éves már kijárat a gimit. Én most vagyok 11es szakgimiben.Az apával par hónapja vagyok egyutt az elején csak alkalmi kapcsolat volt aztán osszejotunk. Ők elég jomoduak. Mi nem ketten vagyunk anyával elég szegényesen élünk.

2019. nov. 1. 22:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Azt csináld ami megnyugvást hoz a lelkednek az a döntés jó amiben békességet érzel .És az a döntés rossz amiben feszült szorongó leszel .Sokan fognak írni hogy mit csinálj de senki nem látja a jővőd .
2019. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Beszélj az apával, mi a hozzáállása egy babához. Eddig is meg kellett volna beszélni ezt, még mielőtt lefekszetek.

Mert ha magadra maradsz a babával, nyilván nem tudod eltartani akkor sem, ha az apa családja fizet gyermektartást.

A család ismer téged?

2019. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
gratulálok!🙂
2019. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A család több éve ismer a legjobb barátnőm által.
2019. nov. 1. 22:32
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
Legyél boldog!!!!
2019. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
74%
Ezt kettőtöknek kell megbeszélni. Ha úgy érzitek, hogy a gyereknek jó életet tudnátok biztosítani akkor szerintem próbáljátok meg.
2019. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Első körben beszélj az apával, majd (lehetőleg) együtt, közösen a szülőkkel. De minél előbb lépni kell, hogyha netán az lenne a döntés, hogy nem tartjátok meg, akkor nehogy kicsússzatok az időből. Anyukáddal ebben az esetben is mindenképpen beszélned kell, mert kiskorúként az ő beleegyezése is szükséges.
2019. nov. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
17 évesen nem kérdés, hogy nem tarthatod meg. Nem vagytok képesek ellátni egy csecsemőt, ha megtartod, te nem fogsz leérettségizni, és rá leszel utalva mindenben az apjára. Pár hónapos kapcsolatra nem alapozhatsz két életet.
2019. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

Mikor érettségiznél le?

Nézz utána az anyasági ellátásoknak is, hogy az esetedben hogyan járnának (felnőttnél 1 év munkaviszonya kell hozzá). Ez elég fontos lenne, hogy saját jogon kapjál valamilyen jövedelmet akkor is, ha az apa családja jómódú és vállalná.

2019. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
2021ben érettségiznek le
2019. nov. 1. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!