Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 45 évesen lettem spontán...

45 évesen lettem spontán terhes (nem tervezetten). Már van két gyermekem, nagyobbak. Ti megtartanátok?

Figyelt kérdés
Ez a kapcsolatom 4 éve tart, akkor váltam el. Igazából stabilnak mondható. Szeretem is a párom, de magamban vívódok, mert végig gyerekneveléssel töltöttem az életemet...Nem érzem magamban az igazi indíttatást hogy végig tudnám csinálni újra...Meg félek is. Nem 20 éves vagyok...A barátomnak viszont még nincs, ez lenne az első gyermeke.Kíváncsi vagyok más nézőpontokra, véleményekre.

#terhesség #45 évesen
2019. júl. 10. 08:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vállalnám. 34 évesen is tele volt a terhességem komplikációkkal. Egy pasi miatt nem szülnék. Nyilván van oka, hogy miért nem lett korábban már gyereke. Gondolom ő sem 25 éves már.

Persze ez csak az én véleményem. Ha megtartod, akkor sok sikert hozzá!

De a szavaidból egyértelműen érezni, hogy nem szeretném megszülni.

2019. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
*szeretnéd
2019. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem leginkább a barátod nézőpontjára legyél kíváncsi.

Ő szeretne gyereket? Mennyire venné ki a részét? Beszéltetek már róla?


Nekem 1 gyerekem van 6 éves. Most 35 vagyok, nem szeretnék több gyereket, nem is lesz. ÉN elveteetném, ha ÉN esnék teherbe.

Hogy te mit csinálj, azt kettőtöknek kell kitalálnotok.

2019. júl. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Ezt neked kell érezni. Kolláganőm került hasonló helyzetbe, kb. ennyi idősen, hogy azt hitte terhes. Ő megtartotta volna, de amikor kiderült, hogy "csak" ciszta okozta a pozitív tesztet, akkor megkönnyebbült, mert elmondása szerint már nem lett volna ereje még egyszer végig csinálni az egészet.


Egy másik ismerősöm pedig örült volna neki, szintén ilyen korban, de 6 hetes elvetélt.

2019. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A barátom minden vágya a gyerek. Igazából tudom rendezett és nyugodt körülmények között élhetnék, szeretetben. Mindenben támogatna, hiszen tudja hogy részemről ez milyen nagy dolog lenne ha vállalnám. Inkább a már néhány éve megélhető személyes szabadságom elvesztésébe nem tudok belenyugodni ezzel :)Nagyszülők nélkül neveltük fel előző kapcsolatomban a gyerekeket, valószínűleg ezért is élem meg "börtön" érzésként a gyerekvállalást.
2019. júl. 10. 10:56
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Én megtartanám, ha egészséges. A párod szeretné, neked már van gyakorlatod, ebben a korban az is csoda, hogy megfogant.
2019. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen. csoda. Ezt az orvos is mondta.:) Igazából kettős érzésem van. A leírtak miatt nem szeretném, de akitől van azt pedig nagyon szeretem és tudom hogy hatalmas öröm lenne neki és mindenben támogatna. (pl.lehet ő maradna otthon a gyerekkel...) Azért köszönöm a válaszokat, bár tudom erre nem lehet egyértelmű választ adni nyilván.
2019. júl. 10. 11:23
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
En megtartanam a helyedbe. De a leirasodbol sut, hogy te nem szeretned. Mindenkepp beszeld meg a paroddal es ketten dontsetek.
2019. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartanám, de csak azért, mert én szeretném. Más kedvéért, még ha Ő életem szerelme nem vállalnék gyereket.
2019. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"(pl.lehet ő maradna otthon a gyerekkel...)"


ezt ne zárójelesen írd.

Ezeket előre beszéljétek meg a pároddal.

2019. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!