Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szakított velem a barátom....

Szakított velem a barátom. Annyira félek hogy nem fogom tudni eltartani a babát. Elvetetni nem akarom. Mit csináljak? Barátomnak megmondjam hogy terhes vagyok? 24N

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy 8 hetes terhes vagyok.

Munkahelyemről kirúgtak és most terhesen nem hiszem hogy felvesznek valahova.


2018. aug. 8. 18:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Inkább nélkülözzön? Vetesd el.
2018. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Hogy-hogy kirugtak? Terhes nőt nem lehet!


Hát joga van tudni, de ettől függetlenül nem valószínű, hogy számíthatsz rá!

Miért nem védekeztetek?

2018. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
28%

Előre leszögezném hogy nem vagyok tapasztalt a témában.

Elmondhatod neki, de ne jöjjetek össze a baba miatt, ha már egyszer szakított veled, valószínűleg nem működne.

A felnevelésben a szülőkre, nagyszülőkre, barátokra támaszkodhatsz, nyugodj meg, ők valószínűleg nem hagynak egyedül :)

A munkahellyel pedig szerintem nyugodtan próbálkozhatsz, de ha nem jön össze, akkor se ess kétségbe, gondolj arra, hogy vannak, akikre számíthatsz

2018. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

3as


Ismered a kérdezőt, hogy ennyire biztos vagy benne, hogy majd mindenki támogatja?

Pf..


És ha nem?? Mert nincsenek.. Vagy nem állnak úgy anyagilag?


Majd anyaotthon meg az aluljáró?


Jó tanács, grat!

2018. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
1-esnek van igaza, ne biztassátok felelőtlen döntésre. Nem nekünk kell viselni a következményeket.
2018. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Pedig apa nélkül, munkahely nélkül nem lehet eltartani egy gyereket. A szülők nyakára szülni (már ha vannak), meg a gyerektartásra, gyesre szülni nem egy nagy életcél. Gondold ezt még át.
2018. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Akkor sincs joguk kirúgni, ha nem mondtad el a felettesednek, hogy terhes vagy (merthogy nem kötelező ezt bejelenteni törvény szerint). Vissza kell venniük, SŐT, még állapotodra való tekintettel könnyített munkarendbe kell rakniuk, ha nem tudják ezt vállalni, akkor meg fizetniük kell a béredet, miközben te otthon pihensz.


De ha mégis nem hajlandóak visszavenni (bár mondom, ez törvénytelen!!!), akkor nincs anyukád, apukád, senki rokonod, aki segíteni tudna? TGYÁS-ra (tudtommal arra is) GYES-re jogosult vagy így is, GYED helyett GYES-t kapnál.


Én ha szakítana velem terhesen a barátom, el nem mondanám neki. Minek? Aki terhes nővel szakít, gondolod, majd fizetni fog tartásdíjat? Dehogyis, és hiába kötelezi törvény az apákat, környezetben többeknek nem fizetnek tartásdíjat, csak papíron.


Én nem vetetném el, de persze a te döntésed. Úgy gondolom, bánnád az abortuszt, mert úgy sejtem a kiírásodból, hogy azért van lelkiismereted, érzéseid.

2018. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%

" A szülők nyakára szülni (már ha vannak), meg a gyerektartásra, gyesre szülni nem egy nagy életcél. Gondold ezt még át."


Ha tudnád, válaszoló, hányan szülnek a "szülők nyakára", ahogy írod. De ez nem jelenti azt, hogy így is kell, hogy maradjon a kérdező haláláig! Fiatal még, továbbtanulhat, akár le is diplomázhat gyerek mellett, egyből diplomás bére lenne! Lakhely, akár albérletből indulva, később is lehetséges! Persze, ha senki, de senki nem támogatja, sem anyagilag, sem lelkileg az első időkben, akkor megértem, de azért nem kell egyből lúzernek titulálni azt, aki teherbe esik, elhagyják és még ki is rúgják (ami, mint fentebb említettem, teljesen jogszerűtlen).

2018. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én még nem tudtam hogy terhes vagyok amikor kirúgtak. Ma tudtam meg.

Anyukám és barátnőim vannak.

2018. aug. 8. 18:54
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen mindegy, te magad tudatában voltál-e annak, hogy terhes vagy, mikor kirúgtak, hiszen sokszor jóval később jelentkeznek terhességi tünetek, vagy van, aki még három hónapos terhesen is menstruál, vagy van, akinek negatívak még a tesztjei.


A lényeg, hogy terhes kismamát nem rúghatnak ki, mert törvényellenes, ha pedig kiderül, hogy terhes vagy (márpedig ezt azért a feletteseid is sejthetik, hogy kirúgásod és terhességed bizonyossá válása között nem tudott eltelni annyi idő, hogy gyorsan - bocs a kifejezésért - felcsin*lt*tod magad és ezzel óvod meg a munkahelyedet, tehát feltételezhetően már kirúgásod pillanatában is terhes voltál már.

2018. aug. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!