Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki úgy vállal gyermeket, hogy valójában csak egy kalandból származik, de nincs szíve elvetetni? Fel lehet egyedülálló fiatal lányként is nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 13:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Én azt mondom, anyagi okok miatt nem szabadna elvetetni egy gyereket, ugyanakkor rengeteg dolgot át kell gondolni, mielőtt meghozod ezt az életre szóló döntést. Azt írod, fix, stabil munkád van. Nyilvan a gyed jóval kevesebb lesz, de szukosen azért tuti ki lehet gazdálkodni. Én az egyéb tényezőket vizsgálnam inkabb. A lakás, amiben laksz, saját, vagy berlemeny? Ha saját, nincs gáz, ha berlemeny, akkor bizony az alacsonyabb bevételből a lakbért is bele kell kalkulálni a kiadásokba, arról nem is beszélve, h sajnos a bérbeadók a legtöbb esetben nem családbarátok:( Lesz-e vmilyen segítséged, aki esetleg vigyáz a gyerekre ha beteg de neked dolgoznod kell? Van-e némi tartalékod amiből a bevásárlást meg tudod ejteni a babának? Persze be lehet szerezni mindent használtan meg olcsón, de ugye a legelején mindent meg kell venni ami még így is jelentős összeg lesz. Én azt kívánom neked, hogy dönts a szíved és legjobb belátásod szerint. A világ legszebb dolga vár rád:)
2019. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem a legkonnyebb vallalkozas, de nagyon sokan vagyunk, akiknek sikerul felnevelni egyedul egy vagy akar tobb gyermeket is. Nem a vilag vege, hidd el! Mindig hallgass a szivedre, foleg ilyen dontesekben.
2019. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Kedves Kérdező! :) Jól teszed, ez a magatartás tiszteletet érdemel, hiszen esélyt adsz a gyerekednek az életre. Fel lehet, főleg ha ilyen megfelelőek az anyagi körülmények, ahogy leírtad. Nyilván nehezebb apa nélkül felnevelni egy gyereket, de nem lehetetlen, és így is lehet teljes élete. Manapság sokan nevelik egyedül a gyermeküket. De még nem is biztos, hogy apa nélkül kell felnevelned. Minden jót kívánok! :)
2019. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

"Mi a véleményetek arról, ha valaki úgy vállal gyermeket, hogy valójában csak egy kalandból származik, de nincs szíve elvetetni?" - azt, hogy ilyen nő nekem még véletlenül se kéne, akinek "nincs szíve elvetetni" - de a partnere reprodukciós önrendelkezési jogát nyugott lelkiismerettel lesz*rja*. Ha ezek után még apasági pert is indít, és tartja a markát gyermektarháért, akkor meg is vetném. Ha ilyeneket nem tenne, akkor mint embert elfogadnám, csak ne az én párom legyen.


"Fel lehet egyedülálló fiatal lányként is nevelni egy gyereket?" - vagy igen, vagy nem, függően attól, hogy mennyire rendezettek a körülmények, és kikre számíthat a lány, ha segítségre van szüksége.

2020. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
igen fel lehet nevelni gyereket 1é jszakás kalandbol születet gyermeket,bármennyi idősen is
2021. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%
14: A felelőtlen gyerekcsináláshoz 2 ember kell. Amikor védekezés nélkül belerakta a csajba, akkor kellett volna gondolkodnia. Persze a férfinak nem nevezhető herék olyan könnyen dobálóznak a menjen abortusszal. Én nem vagyok abortusz ellenes, sőt inkább pári vagyok, mégis azt mondom, hogy nagyon nehéz döntés és pl. én képtelen lennék rá. De persze ti lef.ssátok, mert nem ti viselitek lelki és testi nyomait. Mai napig nem veszélytelen, akár csak a többi beavatkozás és bizony sok nőt lelkileg megvisel, kevés az aki csak megrántja a vállát és semmit sem érez.
2021. aug. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%
Mi lett veled kérdező? Megtartottad? Vannak nehézségeid? Van segítség?
2021. aug. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!