Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteront kell szednem,...

Progeszteront kell szednem, alacsony progiszint miatt. Mi van ha abbahagyom?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul vagyok tőle, egész nap hányok. Ha abbahagyom elmegy a baba? 7hetes kismama
2019. nov. 6. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvetélhetsz. És kicsit sem biztos, hogy attól vagy rosszul, sőt.
2019. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is kevés volt a progeszteron, két terhességem is elhalt. Missed ab műtét lett a vége.

A harmadiknál kaptam utrogestant. A 12. hétig használtam, utána fokozatosan leállhattam. A hányinger, állandó émelygés nem múlt el, a szülésig hánytam naponta egyszer-kétszer.

Szóval, lehet, hogy ha abbahagyod, attól a rosszullét megmarad nálad is, viszont a hirtelen progeszteronszint csökkenés miatt a baba szinte biztos nem marad meg.

2019. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Használj utrogastant hüvelybe. Attól nem leszel rosszul! Én 12: hetig használtam , minden rendben lett!
2019. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is szedem, de már előtte is baromi rosszul voltam. Nekem ráadásul rátesz, hogy a Duphaston laktóz tartalmú én meg lakózérzékeny vagyok. Laktáz enzimmel egész elviselhető.

Én nem hagynám abba a helyedben ha meg akarod tartani a babát, főleg, hogy nincs rá garancia, hogy attól vagy rosszul vagy jobban lennél nélküle.

2019. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam. Utrogestant szedtem és hívtam a dokim, h mi legyen. Azt mondta akkor mostantól használjam hüvelybe. (ugyanis oda is lehet) és ennyi.

Beszélj az orvosoddal, hátha megoldhato h felirja neked, ha nem ezt szeded.

Ha abbahagyod 12 hét előtt vagy 14

Hét előtt és hirtelen, akkor a babád meghalhat..

2019. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is lehetséges tőle. Arosszul lét.
2019. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Baba nélkül jobban lennél?
2019. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is szedem egy hete. Szájon át irta fel az orvosom, de szédülök tőle. Az én testvérem szintén nőgyógyász, ő javasolta hogyha ez a doboz elfogy, irassam fel inkább hüvelykapszula formában, mert az helyi felszívódású, nem leaz tőle bajom és még a májat is kikerüli ezáltal.
2019. nov. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Doki azt mondta tegnap, hogy annyira vészesen nem alacsony , hagyjam abba, még csak 3 napja szedem.
2019. nov. 7. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!