Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a terhesség áldott állapot, amikor nem az?

Figyelt kérdés

Reggeli rosszullétek (ez lehet akár egész nap is), nagy has, izzadás, bedagadt lábak, megcsunyult test, hangulatingadozások... ezekre miért mondják, hogy áldott állapot, meg igazi csoda, amikor nem jó?


Voltam már terhes, engem nem nagyon viselt meg, de akkor is utáltam terhesnek lenni. Amikor mondtam, hogy terhes vagyok, akkor sokan kijavítottak állandóan, hogy nem terhes vagyok, hanem állapotos vagy várandós. Hát könyörgöm: azért hívják terhességnek mert terhesség!



2019. okt. 5. 07:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Így utólag visszagondolva tényleg egy csoda,de, amikor terhes voltam, akkor tényleg nem volt az. Hányás a 18. hétig. Napi 4 szem vérnyomáscsökkentő. Toxémia gyanú folyamatosan fennállt. Vizesedtem. Télen nyitott ablaknál tudtam csak elaludni annyira izzadtam. Egy hárpia voltam szegény férjemmel. Minden előjött ami csak lehetett. Én is terhességnek hívom. Egy kismama ismerősömtől sem hallottam még,hogy imádok várandós lenni. Pedig mindenki szereti a gyerekét és jó anyának érzem magam és tartom őket is, attól függetlenül, hogy egyikőnk sem szerette ezt a 9 hónapot az sem,akinek semmi problémája nem volt. Én sem bírtam,ha kijavították,mert én sem éltem meg pozitívan.
2019. okt. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Mert áldás, ha valakinek gyermeke lesu.

Főleg azoknak akii nagyon várták, és nehezebben sikerült.


Hál Istennek nem mindenkinek ilyen a terhessége,mint a tied.

Van több szinonimánk rá egyébként is, aki kojavít annak simán megmondanám, hogy egy leleten sem írják "áldott állapotnak"


Nekem nem volt gyakori pisi, nem volt hányinger, nem ödémásodtam, izzadás a szoptatással lett rossz.

Utolsó nap még költöztek, előtte nap pedig sok km-t túráztam, hátha beindul.

Megcsúnyult test is furcsa hozzáállás.

Szerintem egy terhes nő gyönyörű..


Persze aki felszed 50 kg-ot vagy az ödéma eltorzítjaa testét, arcát, az nem szép. Sajnos van ilyen is.


Nem cáfolni akarok, csak rávilágítani, hogy ennek is, mint mindennek több oldala van.

Nincs egyetemes igazság.


Igazán sajnálom, hogy ennyire rosszul éled meg a kosbabád érkezését.

Ilyenkor összeteszem a 2 kezem, hogy a terhességeim mindig örömteliek eddig.


Kitartás

2019. okt. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Eredetileg az elsö trimeszter volt a másállapot - mert ekkor a szervezetnek át kell állnia, ezért igen sok minde megváltozik az anyánál, a második az áldott állapot - mert ez az az idöszak, amikor a lehetö legkevesebb probléma van, nincsenek drasztikus változások és még nem okoz gondot a megváltozott súly sem, a harmadik trimeszter meg a terhesség, amikor már a baba összenyomja a belsö szerveket, a (normál esetben maximum) 10-12 kg többletsúly miatt nehezebb a mozgás.
2019. okt. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 moiss válasza:
92%

Több minden jutott eszembe. Egyrészt áldott állapot... Hát ez biztosan valami bibliai eredetű kifejezés, Isten csodája blabla. Gondolom mert az egyházban ez ilyen "szent" dolog, a nép (asszonyok)meg átvette amit a pap mondott, mert olyan szép kifejezés ( Olyan gépen prédikált a pap!). Így gondolom nem lehet valami terhes, max állapotos mert ez most egy átmeneti állapot... Ami valahol igaz- a 9 hónap és a benne előforduló gondok is csak átmeneti állapotok. A várandós kifejezés is csak egy szépített, "politikailag korrekt" kifejezés arra, hogy amúgy 9 hónapig várod a megváltást, nem csak hogy megszülessen a baba, hanem hogy vége legyen ennek a sok tüneteggyüttesnek, ami a terhességgel jár.

Én sem szeretem a terhességet, főleg, hogy dolgozni sem tudok, és ilyen szépségek jönnek elő, mint a folyamatos nátha, terhességi cukor, gyenge vagyok mert a gyerek mindent elszív, és most még valamilyen idegre is ráfeküdt a lábamban, így járni is alig tudok... Szal nem vagy egyedül sem a bankokkal, sem a gondolattal. Egyet értek. Ez TERHESSÉG!

2019. okt. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Feltételezem, nagyrészt férfiak javítottak ki, akik az egészet páholyból nézik.
2019. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Mind a 4-et imádtam az első pozitív teszttől a szülésig. Sosem fájt semmim, sosem voltam rosszul, egy várandós nő alakja pedig számomra a legszebb a világon. Igazi áldott időszakként éltem meg ezt a 4x~40 hetet, ha csak ezen múlna, szülnék még vagy 20-at. 😊
2019. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem vagy vallásos, ugyanúgy nem kellene foglalkoznod az ilyen kifejezésekkel, mint ahogy nem mondod hálákodásképpen, hogy "Isten fizesse meg", és köszönsz úgy, hogy "Isten hozott" meg "Isten áldjon" vagy "Isten veled".

Hívő ember számára a gyermek Isten ajándéka, ezt fejezi ki az "áldott állapot". Ha neked nem az, nyugodtan mondd másképp, és ne hagyd magad befolyásolni.

2019. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Ez attól is függ, ki hogyan éli meg. Nekem áldásnak tekinthető. Nem szenvedek vészes hányásban, sosem véreztem, minden percben boldog vagyok amióta pozitív lett a tesztem. Persze így a vége felé vannak derékfájások, de ezt nem tekintem betegségnek, csak boldog tehernek, mert tudom hogy majd elmúlik szülés után.

De pl. szegény barátnőm végigkínlódta. Minden rossz ami megtörténhet egy terhesség alatt, vele megtörtént. Vészes hányás miatt 3x is kórház, vérzés, koraszülés, pokoli bordafájdalmak, szóval ő kijelentette, hogy neki nem áldás hanem átok. És megértem. Nem vagyunk egyformák.

2019. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Az az áldás, hogy lesz egy gyereked.

Mi éppen hogy túléltük, mindig terhességnek hívtam, a várandósság szót se szeretem.

2019. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem a terhesség az áldás, hanem a gyermek. Az áldott állapot a gyermekre utal, nem a jóllétedre.

Nekem szörnyű terhességeim voltak, rengeteg szövődménnyel, babák elvesztésével középidőben, fenyegető vetéléssel,- koraszüléssel. A legutóbbi terhességet az elejétől a végéig végig kellett feküdnöm, hónapokat voltam kórházban, és volt egy olyan szakasza, amikor egyáltalán nem kelhettem fel, még wc-re sem...

Ettől függetlenül még mindig úgy gondolom, hogy a terhesség áldott állapot, mert a gyermek áldás.

Elég egocentrikus világban élünk. Sok nő nem tud azzal azonosulni, hogy egy gyermek megfoganásától már nem az Ő kényelme az első, a kihordásával, felnevelésével sokmindenben háttérbe szorul.

2019. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!