Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudassam a családommal...

Hogyan tudassam a családommal levélben külföldről, hogy várandós vagyok? Tudtok esetleg kreatív ötleteket mondani? Mit írhatnék a levélbe?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 12 hetes terhes, és szerdán van időpontom genetikai ultrahangra.

Úgy terveztem, hogy majd ultrahang fotót és egy kis szép képeslapot küldök nekik haza, amiben külön megírom egy levélben, hogy ez a helyzet velünk és, hogy még lehet idén megszületik a leendő kis unoka/dédunoka.

Spanyolországban élünk és dolgozunk a párommal, sajnos nem tudunk most hazamenni a szezon miatt sem.

Szerdán lesz a genetikai vizsgálat, amikor is vért is fognak venni (amiből kiderül, nincs-e valami rendellenesség, illetve kiderülhet a baba neme is).

Ezután az eredmény kézhezvltele után küldeném meg az előre elkészített és megírt leveleket (szülők, nagyszülők és a bátyám részére).

Azért írtam ki ezt a kérdést mert kicsit ötlettelen vagyok, hogyan fogalmazzak, hogy ne csak a levél legyen meglepetés, hanem maga a tény, amit közölni szeretnék velük.


Ha esetleg valaki hasonlóképpen értesítette a hozzá közelállókat, azok véleményére feltétlen kíváncsi vagyok, vagy bármi más ötletet is szívesen veszek.


A kötekedőkre nem szeretnék időt, illetve karaktereket pazarolni.


Köszönöm előre is. :)



2019. jún. 17. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy babás képeslapot küldenék nekik, amiben tudatom, hogy új családtag érkezik.
2019. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igen - ez volt az eredeti terv is...
2019. jún. 17. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:

1 es vagyok:

[link]

2019. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én skypeon vagy vagy valami hasonló alkalmazással mondanám el mindneképp.
2019. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A Skype-ot én nem szeretném... Az nem olyan, ráadásul édesapám, és nagymám se gép zseni hogy tudjunk beszélni rajta...
2019. jún. 17. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

12 hetes vagyok.

Mi ugyan személyesen adtuk át a levelet (kisfiam volt a postas bácsi) amiben úgy irtam, mintha a kisfiam, majd mintha a baba irta volna: először mintha kisfiam irta volna nagyon szeretlek titeket szeretek veletek játszani stb. Majd:

Draga x mama és y papa!

Mi még nem találkoztunk stb stb.......

..

Még nagyon picike vagyok de karácsony környékén találkozunk majd.

Puszi a harmadik unokátok.



Videóra vettük közben ahogy olvasták nagyon cukik voltak :)

2019. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ez nagyon aranyos. :)

Nekünk ő lesz az első babánk, és messzebb is vagyunk sokkal, ezért is vagyok kicsit tanácstalanabb.

2019. jún. 17. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdheted ugy a levelet hogy Drága Nagyi/ nagybácsi stb

Igaz meg kicsi vagyok, es sokáig itt anya alberleteben pihenek, de ha minden igaz karácsonyra mar nagy leszek es en is ott leszek a fa körül es várom a jezuskat ...


Vagy valami ilyesmi 😅😅

2019. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, köszi, én is valami hasonlóra gondoltam!! 😅😁
2019. jún. 17. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!