Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnék a barátnőmre...

Hogyan tudnék a barátnőmre kicsit hatni? Oltatni nem akar, de a cigit lelkiismeretfurdalás nélkül szívja..

Figyelt kérdés

Barátnőm terhes... Nagyon örül is neki mindenki, de sajnos a mai napig (16 hetes) nem tette le a cigit: e-cigizik és mellette napi 10 szálat is elszív.... Az anyja is nyugtatgatja, hogy nem lesz semmi baj, jobb ez mint az idegeskedés... Nekem erről még az a véleményem, hogy egy akaratgyenge idióta és mellé még ostoba is....

Külföldön él, járna neki terhesen influenza és szamárköhögés elleni oltás is. Ez utóbbi védettséget nyújt a babának is, ameddig nem kapja meg az első oltásokat: ő ezt be nem adatja, mert az oltás csak megbetegít, és micsoda butaság már beadatni magának a kórokozót... Hiába mondom neki, hogy ez csak a kórokozó felisnerhetőségét szolgálja, beteggé nem tesz, egyszerűen nem is figyel rám... Azt is elöntötte, ha nem lesz teje nem ad tápszert, csak tehén meg kecsketej ét, mert anno mi is azt kaptunk (ez egyébként erős ferdítés). A kecsketej még okés is, de egy tápszerben az embercsecsemők igényeit kiszolgáló arányok vannak, míg egy kecsketej én nem biztos.... Ezen kívül én jobban aggódnék a tejben kiválasztódó pl antibiotikum maradványok miatt, mint a "gyóccerlobbi" miatt (nyilván nem mindegy honnan szerzi a tejet).

De igazából ezt az utóbbi dolgot el is engedem, viszont a cigizést meg ezt az oltás meg gyógyszerellenes attitűdöt nehezen.... Nem akarok neki okoskodni... Csak olyan mintha felszívódott volna az agya, régebben nem volt ilyen elvakult... Legjobban az a rohadt cigi zavar.... Próbáltam meggyőzni, hogy neki a 10 szál talán alig valami, de egy bögre méretű kisemberek az is hatalmas adag... Erre csak annyit mondott, dehát nem olyan egyszerű azt le rakni, és így legalább nem idegeskedj....

Számomra ez felfoghatatlan.... Hogyan tudnék hatni rá? :(



2019. nov. 7. 23:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy, ne is akarj rá hatni, az ilyen emberekre nem lehet. Külföldön él, gondolom te itt, ha zavar - nyilván zavar, normális felfogású embert zavarna, amit csinál - és nem jó érzés neked "látni", hogy ezt csinálja, szakíts meg vele minden kapcsolatot. Nem teszi le a cigit, mert ahogy írod is, végülis támogatja a közeg ebben, hogy nyugodtan szívjon csak el napi 10 szálat, támogatni fogják majd a többi hülyeségben is. Amúgy influenza ellen én sem oltattam be magam, ez az egyetlen pont, amiben egyetértek barátnőddel, de nem azért, mert oltásellenes vagyok (a gyereknek több félét is beadattattunk, ami nem volt kötelező), hanem mert nálunk pl. a családból mindenki betegebb lett és nehezebben gyógyult abban az évben, mikor beadattatta, én meg sosem szoktam elkapni.

Amúgy igen, régen felestejet adtak a gyereknek, de ne aggódj szerintem ezen, barátnőd kényelmesebb lesz annál szerintem, minthogy ő tehén meg kecsketejet szerezzen be, tápszert ezerszer könnyebben fog kapni, nem hiszem, hogy aki a cigit nem tudja letenni majd ezzel kapcsolatban strapálni fogja magát, hogy ne a legegyszerűbb eszközhöz nyúljon.

2019. nov. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Te most a pasija vagy (gyerek apja) vagy csak barát barátnő?


Ha előbbi, hagyd rá, szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ha utóbbi, akkor ne add fel, beszélj vele minden nap, ha kell, hagyja abba a cigizést. (Nem fogom megérteni ezt az "idegeskedés rosszabb a babának"- érvelést. Lónak a faxát. Leteszi, két hétig kaparja a falat, ez tény, de utána jó lesz mindkettőjüknek.)

2019. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyet bezárnám egy szobába és naponta minimum tízszer küldenék az arcába némi füstöt,persze úgy hogy esélye se legyen elmenekülni elöle,mint szegény picinek.
2019. nov. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
A cigit undorító dolognak tartom, főleg ha terhes nő szájából lóg ki, de az influenza oltást, soha nem adatnám be.
2019. nov. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó. Miért nem?
2019. nov. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%

Madarat tolláról, embert barátjáról.

Én nem barátkoznék ilyenekkel és meg is mondanám, hogy miért szakítom meg a kapcsolatot vele.

Sajnálom, hogy ilyen végtelenül ostoba és önző emberek szaporodhatnak.

2019. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

A cigi meg a tápszeres téma gáz.

Az oltással egyetértek. Eü dolgozóként én se adatom be. Nem is adattam soha. Sosem voltam influenzás. A munkatársaim akik beadatták, mind betegek lettek.

A mostani munkahelyemen nem hogy ingyenes az oltás, de még fizetnek is annak aki beoltatja magát. És senki nem jelentkezett.

Amúgy meg ne próbálj rá hatni. Az ő teste, ő gyereke, az ő élete. Mindenki úgy rontja el, ahogy akarja.

2019. nov. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
5-ös mert több kárt okoz mint hasznot. Én is eü-s vagyok, mint az utolsó válaszadó. Ingyen kapjuk mi is, de senki nem adatja be. Akinek kicsit is gyengébb az immunrendszere, és elkapja, sokkal intenzívebben jön ki rajta, mint azokon, akik oltás nélkül esnek át a betegségen.
2019. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
27%
Mit jelent az, hogy eü-i dolgozó? Portás vagy takarító egy kórházban? Mert nálunk minden orvos beoltatja magát.
2019. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy nem fogsz tudni hatni rá.

Azoltasellenesség egy régi beidegződés,hogya nagy gyógyszergyárak ezáltal akarják eltenni, meddővé vagy fogyatékossá tenni a népességet, mai napig kering a neten egy csomó tanulmány, rémhír, rémcikk. Sokan meg a mai napig benyalják, báraz influenza ellen én sem oltattam magam soha, mert rengeteg alfaja van, és az oltas csak egy ellen véd.

A cigiről az a vélemenyem, hogy mindenki úgy mérgezi magat, ahogy akarja,de annak az aprócska léleknek adja mar meg a lehetőséget egy egészseges életre. Ki lehet bírni a terhesseg idejet cigu nélkül.

A táplálás dolog meg gáz. Ez a kecsketej meg a régi időkben oke volt, de amugy mikor 6millio fele tapszer van,ne menjunk vissza a kokorba.

Amúgy meg nem fogsz tudni hatni rá.

2019. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!