Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vaskészitmenyt szedtek...

Milyen vaskészitmenyt szedtek terhesség alatt és mennyit?

Figyelt kérdés

Nekem először a maltofert ajánlották, de a mellekhatasa kellemetlen hasmenést okozott mindig

Így kértem másikat a FERROGRAD FOLIC tablettát szedem, napi egyet. Ám legutóbbi vereredmenyem így is azt mutatta hogy kevés a vas

Viszont mikor belgyógyászaton jártam akkor az ottani doktornő azt mondta hogy ebben van a legtöbb vas és nem ajánlja hogy többet kelljen szedni

A háziorvosom szerint meg lehet emelni.


2019. nov. 10. 23:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A betegtajekoztató is egyet ajánl.

De én mondjuk nemm vagyok orvos,gyógyszerész, nem ismerem annyira a gyógyszereket.

2019. nov. 10. 23:38
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

En maltofert szedek 2*1

Meg ensem tudom h valtoztatott e a verkepemen,majd kedden megyek csekkoltatni.

Nekem problemat nem okoz egyebkent. Se hasmenes se szorulas.

De sokat olvastam valami szirup szeru vasrol.Krauterblut.Hatha itt irja majd valaki hogy mennyire valt be.

2019. nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent attol fugg a mennyiseg,hogy mit mutat a verkeped. Nekem mar durvan kijott a vashianyos verszegenyseg igy ezerrel kell tolnom a vasat,de ha csak megelozol vagy szinten tartasz akkor sztem boven eleg napi 1
2019. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
NeoFerro Folgamma és Maltofer fol. Na ezek a tabletták nem segítettek. A Kreuterblut viszont igen. Ikerterhességben (!) nemhogy stabilizálta a vérképet, hanem javított rajta. Pedig már közel jártam az intravénás vaspótláshoz,az így nem kellett. A táplálkozásra is érdemes figyelni: céka, 100% céklalé, mák, marhahús - keress rá, mit érdemes még fogyasztani vashiányra, én ezeket ettem. De a Kreuterblut volt a "csodaszer".
2019. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Neo Ferro Folgamma,ezelőtt Maltofer volt nekem is de szintén hasmenéses voltam tőle.
2019. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ez a Kreuterblut gyógyszertárban kapható?
2019. nov. 10. 23:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, kapható, nekem is a héten ajánlották, pár napja szedem. :)
2019. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ejtése "krojterblút". :)
2019. nov. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Krauterblut-ot szedek,ezt a gyumolcskoncentratumot. 500ml volt 6 e ft,napi 2x10 ml. Csalad is ihatja,gyerekek is 4 ev felett Meg csak az uveg harmada fogyott el,en mast nem merek a szekrekedes miatt,ket het mulva lesz vervetel,majd megirom.
2019. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Sorbifer durules-t szedtem, állítólag annak jobb a felszívódása, de nálam az se szívódott fel, ahogy a többi sem, a sorbifer azért jobb volt, mint más készítmények. Szülés után mentem vénás vaspotlásra, igazából az a legjobb, mert akkor biztosan bejut a szervezetbe. Ha neked is vasfelszivodási zavarod van, akkor semmilyen készitménnyel, vagy élelmiszerrel nem fog bejutni a vas, krauterblut szerintem nagyon gyenge és nagyon drága. Egyébként meg nem egy nagy probléma, mivel könnyen tudják vénásan adni, talán terhesen is lehet.
2019. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!