Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy jelenetette be a...

Ki hogy jelenetette be a munkahelyén hogy kismama?

Figyelt kérdés
Oviban dolgozom, elég közvetlen, baráti a kapcsolat. Nem csak simán mondani szeretném, hogy kismama vagyok. Valakinek ötlet?
2019. nov. 13. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vittem egy "igazolást" a dokitól, eszelmondtam. Egyúttal azt is, hogy hamarosan tappenz lesz ebből
2019. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem cifráztam, mert valójában úgysem érdekel senkit. Leróttuk a kötelező gratulációs köröket és dolgozott mindenki tovább.
2019. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Év elején mondta a főnök, hogy írjuk fel egész évre hogy mikor kívánunk szabadságra menni, akkor mondtam, hogy pontosan nem tudom mert babát várok és az orvostól függ mikor hová kell mennem. Gratulált és mondta, hogy ha táppénzre akarok menni 1 héttel előtte szóljak hogy tudjon valakit a helyemre intézni. Előtte picivel kérdeztem az egyik munkatársamat, hogy szerinte ezt hogy kéne a főnöknek elmondani (csak kb 2 hónapja voltam azon a területen), na ez nagy hiba volt, mert ő volt a legnagyobb pletykás...
2019. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
21%

Mi még csak tervezzük a babát, de itt a cégnél ahol vagyok szerintem mindenki tisztában van vele, hogyha már megvolt az esküvőm, akkor hamarosan baba is lesz.

Viszont itt van egy kis cummendáré, mert olyan helyen dolgozom, ahol vegyi anyagokkal dolgoznak /én irodán vagyok/ és minddenhol csak a büdöstől kezdve minden.

Lényeg a lényeg, ha nálunk sikerül a baba, nekem azonnal mennem kell a háziorvoshoz aki egyben az üzemorvos is és ott nem cicóznak, ki is írank egyből.

Sajnos van egy olyan HR-es hölgy, aki folyamatosan azt mondja, hogy szóljunk időbe ha terhesek lennénk /kolléganőmék is baba Projekten vannak/.

Azt mondja el nekem valaki, hogy hogy a túróba lehet időbe közölni az ilyet?!

Én elhiszem, hogy fog kelleni valaki a helyemre/helyünkre, de gondolkozzanak már egy kicsit.

Meg ilyen kijelentés: az első 3 hónappba otthon vagy utána már vissza jöhetsz dolgozni...utána már ugysem káros semmi, mert az első 3 hónap a gázok.

Hát meg a pék pömpölőjét.. :D

2019. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
"Szia, nem leszek ott a reggeli értekezleten, mert be kell feküdnöm a nőgyógyászatra."
2019. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom sejtetted, mert annyit voltam beteg az elmúlt időszakban de babát várunk. Nyilván sejtette. A többiek közül akivel jóban voltam annak elmondtam a többiek meg megtudták,nem jelentettem be teátrálisan mert szerintem senkit sem érint aki nem dolgozik velem közvetlenül nap mint nap csak mondjuk egy irodában ülünk
2019. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megvártam a 12.heti genetikai ultrahang eredményét illetve konzultáltam a nőgyógyászommal és a 14.hét környékén félre hívtam a főnökömet hogy szeretnék vele beszélni. Leültünk és elmondtam neki, ő gratulált aztán azt is hozzátettem hogy mit hogyan szeretnék, meddig maradnék az elképzeléseim szerint. Végül pedig tovább maradok mint gondoltam.
2019. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem kicsit rosszul tettem fel a kérdést. A lényeg inkább azon lett volna, hogy nem csak a kollégáim, ők a barátaim is. De makd agyalok a közlésen.

2019. nov. 13. 19:17
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Es? Attól még nem kell túl hájpolni, én a barátaimnak sem ilyen teátrális módon jelentettem be. Van kollégám akivel nagyon jóban vagyok neki is egy kávé mellett elmondtam. Nem értem a kérdést. Ez neked nagy szám de másnak nem..bocs de ez van. Én örülök ha valaki bejelenti de ezen felül nem foglalkozom vele annyit és eléggé szokott irritálni ha valaki ünnepelteti magát eljegyzés, baba miatt és csak erről beszél meg elvárja hogy mindenki hatalmas ovációban törjön ki.
2019. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a közvetlen kollégáimnak a 12 hetes uh fotót mutattam meg.:) Egyből a nyakamba ugrottak. A főnököt félre hívtam és elmondtam neki, megbeszéltük meddig tervezek maradni ilyesmi.
2019. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!