Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan fogja csinálni...

Ki hogyan fogja csinálni miután megszuletett a baba? Melyik szobában lesz a baba?

Figyelt kérdés

Sok véleményt hallok erről, meglehetősen változatos és én azt tudom, hogy nem akarom a babámat egyedul hagyni egy külön szobában.

Én amíg baba mindenképpen szeretnék vele egy szobában lenni egyelőre azt nem tudom még, hogy a baba szobába költözzek át addig, vagy a mi hálónkban legyen a baba is.

A férjem mindenképpen velem akar aludni, de én féltem őt is hogy nehéz lesz neki a pihenés a baba mellett. Persze másik szobában is csak egy fokkal jobb, talán nem hallatszik annyira át ha sír.

De most ha a mi szobákban van a baba, én még éjjeli fénynek csak csak megszootatom, de a pelenkacserehez csak kapcsolnek villanyt, az is biztos zavarná.

Ha külön szobában lenne a baba nem lennék nyugodt 🤷🏻‍♀️

Arra volnék kíváncsi ki hogy csinalta/csinálja majd és miért éppen úgy.


2019. nov. 13. 23:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Áprilisban születik majd a kisfiúnk. Most úgy tervezzük hogy eleinte mindenképp ágyhoz tolható babaöbölben lesz a kicsi. Azt még nem tudom hogy mekkora korában szeretnénk majd külön szobába tenni.

Azért is lesz velünk egy helyen mert a párom nem nagyon bír/szeret nélkülem aludni, egyébként reggel hattól, este tízig dolgozik általában szóval jó ha sokat alszik. Így fogom tudni talán legkönnyebben megoldani hogy megszoptassam a kicsit, és talán a férjem sem ébred fel rá mintha szobából szobába mászkálnék. Ha mellettem lesz hamarabb meghallom ha megébred a kicsi

2019. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményét.

Én a közös ágybunkba biztosan nem raknám, ha végül a mi szobákban lesz a baba. Sokat fordolódok, a férjem is, és nagyon félnék hogy rafekszem vagy valami. Akkor oda tennem be a kiságyat.

2019. nov. 14. 21:50
 23/24 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a férjedtől ne aludj külön. Sok férfi veszik el a gyerek-intimtás hiánya vonalon. Általában nem azért pattannak meg/mennek félre pici baba mellől az apukák, mert szemetek, hanem mert megszűnnek férfinak lenni otthon. A gyereknek is fontosabb egy egész család, egymást imádó szülőkkel, minthogy anyuval szundizzon egy szobában.
2019. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Minden baba igényli a közelséget biztonságot.

Amit én tudok tanácsolni úgy csináld ahogy neked és a babádnak megfelelő.

Első gyereknél nekem is nagyon határozott elképzelésem volt, hogy majd külön saját szobában alszik.

Sorvadt babaként született 1 hetet volt a Pic osztályon így 2 hónapos koráig mellettünk aludt bölcsőben utána bekerült a saját szobájába ami alig pár lépéa volt az ágyunktól.

18 hónapos volt mikor költöztünk új albérletbe. Az addig tökéletesen egyedül jól alvó lányom olyan szeparációs szorongásos lett hogy a 3/4 állandó sírással töltötte így mellénk került.

Nappal elaludt egyedül a szobájában de este nem. Mikor külön próbáltuk tenni mindkettönknek furcsa volt férjemmel annyira megszoktuk hogy köztünk alszik.

Most is velünk van egy szobában de külön ágyban. Nagyobbikom nagyon érzékeny gyerek.

34.hónap van a 2 lányom között. A kisebbik 7 hónapos koráig aludt mellettünk kiságyban majd jött az első szepa.. Letettem felkelt elaltattam ahogy leakartam tenni fent volt.. Mellénk került és azóta is köszöni nagyon nyugodtan alszik. 21 hónapos.

Mielőtt bárki azt hinné 😁 a házasságunk köszöni jól van. Nem szüntünk meg létezni nem halt ki az intimitás,meglehet oldani.

Szóval úgy csináld ahogy nektek jó.

2019. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!