Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orvos szerint a terhesség 8...

Orvos szerint a terhesség 8 hetesnek felel meg de csak pulzálás látható. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, azt mondta 8 hetes terhes vagyok, de szívhangot nem hallott hiába nézegette többször. A szívpulzálás egyértelműen látható, én is és a férjem is láttuk. Az orvos azt mondta minden rendben, a gép régi és ezért lehet hogy nem hallható. A baba az előző vizsgálathoz képest sokat nőtt, 17mm. Tüneteim továbbra is émelygés, hányinger de nagyon kétségbe vagyok esve a szívhang miatt. Mivel ultrahanggal követve volt a ciklusom biztosra tudom hogy a baba másfél héttel később fogant. Szerintetek mire számíthatok? Januárban vt egy missed ab-om, nem akarom átélni megint.

Köszönöm aki válaszol!



2019. szept. 13. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem honnan az istenből tudjuk, miért nem az orvosodat kérdezed meg aki történetesen ért is hozzá.
2019. szept. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és értelmes válaszod! De azért jóindulatúan kívánom neked hogy ne éld át azt amit én januárban!
2019. szept. 13. 18:00
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon szivesen. Amit te átéltél azt nem tudnám átélni, mivel nincs méhem. Ez persze nem mentesít téged attól a hülyeségtől, hogy itt távdiagnózisra meg tippelgetésre vársz olyanoktól akik nyilván SEMMIT nem tudnak a te konkrét állapotodról és mellesleg nem is orvosok. Vagy ha azok akkor sem csinálnak távdiagnosztikát.


De, hogy boldoggá tegyelek itt az én tippem: minden rendben lesz.

2019. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de tesznek fel itt hülyébb kérdéseket is. Na mindegy én nem vitázni szeretnék itt, csak lehet lett volna valaki aki hasonló helyzetben volt mint én. Tudom ez attól az én helyzetemen nem változtat. Részemről én itt ezt a kérdést lezártam, mivel törölni sajnos nem tudom.

Sajnálom a te helyzetedet is!

2019. szept. 13. 18:16
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, ha látható a pulzálás, akkor nyilván VAN pulzálás, ha szar a gép és nem hallatszik, akkor ez az oka, hogy nem hallottátok.
2019. szept. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

He? Ha pulzál, akkor pulzál, azaz él az embrió. Ezen most mi nem világos? Én rá sem szoktam tenni a hangot soha, mert minek, ha egyértelműen látható? Arról nem is beszélve, hogy annyira nem tesz jót egy 6-8 hetes magzatnak az a fajta mód, amivel hallhatóvá tehető a szívműködés.

Ha van pulzálás, él a terhesség. Nem kell ezen többet filózni.

2019. szept. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden ok, ha az orvos is azt mondta. Olyan nincs, hogy dobog a szive és nem hallatszik! Akkor tenyleg a gep a bena, nyugodj meg! ( a hímnemű lénnyel meg ne foglalkozz! Szanalmas, hogy a terhesség kategória oldalra jön piszkálódni, sz@r élete lehet;))
2019. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekem megállapította a doki a terhességet, mondta hogy van "ritmikus magzati szívműködés", de nem kapcsolta be a hangot, így nem hallottam. De látta a pulzálást. Én meg bíztam benne. Azóta 7 hónapos a kislányom.
2019. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 1-szer mutattak "hangot"


A hangot a pulzálás adja, a gép pedig átalakítja.


Ha van pulzálás, akkor van hang is, csak pl nincs olyan egység a gépben, vagy épp hangszóró nincs.



Viszont, ha alapból "problémás" terhesség várható, akkor keresa olyan orvost, akitől mersz kérdezni, aki válaszol, aki profi annyira, hogy rendes gépe legyen.. Leginkább, akiben megbízol!

2019. szept. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem félreértettél valamit. Látható a pulzálás, akkor hangja is van, de ahhoz hogy azt halljátok, ahhoz nagyobb dózisú ultrahangot kell kapnia a magzatnak, amit az orvosok nem preferálnak... pláne gondolom egy ilyen fiatal magzatnál. Tehát ha láthatóan pulzált és nőtt, akkor minden rendben van. 😊
2019. szept. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!