Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozzák kismamaként?

Roxi26 kérdése:

Meddig dolgozzák kismamaként?

Figyelt kérdés
11 hetes kismama vagyok, élelmiszerboltban eladó vagyok. Sokat vagyok pénztárban ahol tudok ülni, de napi 9 órázok, hajnali negyed 5kor kelek. Szinte minden szombaton is kell menni dolgozni. Fárasztó a hajnali kelés és a hétvégét és. Én gondoltam a 17-18. hétig dolgoznék, úgy, gondolom az reális,nem túl korán de nem is túl sokára mennék táppénzre. Sokan mondják nekem hogy, ők már ilyenkor nem is dolgoznának, anyum meg azt mondja hogy régen végig dolgoztak a kismamák és felesleges elmenni elöbb,mert csak unatkoznák otthon. Én azt gondolom ha van rá lehetőség akkor miért ne használhatnám ki, nem irodában ücsörgök egész nap.
2019. ápr. 13. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően egyetértek azzal, hogy ha nem bírod, hagyd abba a munkát, de mi az, hogy "ha van rá lehetőség akkor miért ne használhatnám ki"? Terhesség nélkül is bármikor "van lehetőség" kamutáppénzre menni, azt is ki szoktad használni?
2019. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem szoktam kamutáppénzre menni, arra gondoltam hogy, ilyenkor nem kell különösebben magyarázkodni hogy ha táppénzre akár az ember menni (még sosem voltam amúgy táppénzen)
2019. ápr. 13. 11:31
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Valóban régen végig dolgoztak a kismamák és nem is volt semmi gond. Én úgy gondolom a terhesség nem betegség és nem lehet kibúvó a munka alól ha egyébként nincsen semmi panaszod azon kívül, hogy nincs kedved dolgozni. Baromira nem is egészséges otthon tespedni egész nap.

Persze teljesen más ha valakinek panasza van és azért nem bírja, de indok nélkül tervezgetni, hogy meddig van kedved dolgozni... Nem véletlen, hogy ennyi előítélet van a nőkkel/kismamákkal/kisgyerekes anyukákkal szemben a munkaerő piacon. De ez a te dolgod, csak ne itt keress erre támogató partnert. Szerintem anyukádnak van igaza. Ezt kismamaként mondom egyébként.

2019. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én a 20. hétig dolgoztam várandósan. Bírtam a munkát. Sajnos el kellett jönnöm mert megerőltettem magam és sokszor vérzett az orrom. Ha úgy érzed nyugodtan menj el táppénzre.
2019. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Ahol lakom ott nincs táppénz csalás , úgyhogy majdnem a végéig dolgoztam, kórházba nővérként 12 órában. Terhes vagy, nem beteg.

Arra azért gondolj , hogy most elmész kamu táppénzre a fizetésed 60 százalékáért. Kamu táppénz helyett azt a pénzt inkább gyűjtenéd, és nem kellene majd a szerencsétlen két évest bölcsödébe adni mert vissza kell menned dolgozni mert ugye elfogyott a pénz.

2019. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt nem bírom, mikor az irodai munka állandóan "ücsörgésnek" van titulálva. Aki sosem próbálta, felelős pozícióban embereket vezetni, állandóan fontos megbeszéléseket tartani, ahol nem lehet csak úgy elbambulni, valószínűleg nagyobb stressznek kitéve, mint egy kasszás,akkor ne mondja már, hogy ez csak ücsörgés..

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, addig dolgozz, amíg úgy érzed bírod, ez mindenkinek máshol van ez a pont, hiszen minden terhesség más. Van barátnőm, aki a 8. Héttől csak hányt ezért kiírta az orvos,volt aki pár héttel a szülés előtt ment csak "szabadságra"

2019. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem volna legalább a feléig dolgozni, de se a munkakörök sem az egészségi állapotom nem engedte a második trimeszter elején el kellett jöjjek. Ha nincs panaszod akkor én dolgoznék. Nekem baromi unalmas volt itthon egy idő után és mivel nem is nagyon járkálhattam bíztam is szép számmal, pedig nem ettem sokat. Addig dolgozz a még szeretnél. Bár kasszásként nem igazán tudsz kimenni mosdóba. Aki még itt említette, hogy nem stresszes hát az életében nem dolgozott kereskedelemben. Tudnék mesélni minek van az ember kitéve egy ilyen helyen. Nyílván más a stressz forrás, mint az irodában, de ugyan úgy van.
2019. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Minden munkahelyen van stressz ki hogy tudja ezt elviselni légyszívesebben én is dolgoznék 16 hetesen de sajnos nekem el kellett jönnöm táppénzre :/
2019. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Második terhességem. Sokkal nehezebben viselem mint az elsőt. A 20.hettol vagyok tappenzen, vállalkozó vagyok.
2019. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is könnyű fizikai munkát végeztem, a 30. hétig dolgoztam, a 20. héttől csak 4 órában.
2019. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!