Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség előtti magzatvédő...

Terhesség előtti magzatvédő vitaminok közül melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Én az Elevitet és a Czeizel vitamint néztem. jövő év elején vágunk bele a baba projektbe de már el akarom kezdeni a vitaminszedést.

Az Elevitbe kevésnek találom a folsavat, érdemes lenne egyik nap ezt másik nap azt a vitamint szedni? Vagy szedjek két naponta az elevithez egy szem folsav tablettát?



2019. nov. 18. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a dokiddal beszéld meg,hogy kell e +folsav.Én az elevitet szedtem már terhességem előtt is +ittam az inofolicot,abba is van folsav.Nekem azért nem kellett.
2019. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezek parasztvakítások. A folsav az egyetlen, amit szerintem érdemes lehet előkészülteként szedni, egyébként, ha táplálkozással kevés vitamint tudsz bevinni, bármelyik multivitamin megteszi. Plusz babatervezéstől függetlenül is fontos a téli hónapokban d-vitamin pótlás.
2019. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Én is úgy gondolom, hogy terhesség előtt felesleges ezeket szedni, egy jobb fajta multivitamin is megfelel.
2019. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Plusz folsav mindenkinek javasolt, mert igazolt, hogy kivéd egy fejlődési rendellenességet. Szóval aki meg akarja előzni az esetleges gerincfejlődési rendellenességet, jó ha szedi a plusz folsavat (3-6 mg/nap) a babatervezéstől a 12. terhességi hétig. A kritikus fejlődési szakasz ugyanis az 5. hét körül zajlik le, amikor még sokan nem tudják, hogy babát várnak. Ezért szedetik már előtte is. De ez nem egy gyakori rendellenesség azért, szóval nyilván nem lesz minden babának nyitott gerince, akinél nincs plusz folsavbevitel.

Tehát plusz folsavat NEM vitaminhiányra szedetnek, hanem a nyitott gerinc elkerülésére.


Egyébként meg sajnos oltári különbségek vannak a vitamin és ásványianyag-pótlók között, egy csomóban rossz felszívódású vegyületek vannak, vagy olyanok vannak együtt, amik akadályozzák egymást a felszívódásban (pl. vas-magnézium-kalcium), vagy nincs bennük elég (pl. D-vitamin, C-vitamin). Én csak egy olyannal találkoztam eddig, ami elkerüli ezeket a hibákat, az pedig a GAL Babaváró. Abba egyszerűen nem lehet belekötni, professzionális tervezésre vall, de ez sajnos bőven meglátszik az árán. Nyugodtan lehet már az első gondolattól szedni, ha belefér a költségvetésbe, ezzel az amúgy is ajánlott D-vitamin bevitel is megvan.

Azonban ha olcsóbban szeretnéd megúszni, akkor a minimál megoldás az, hogy felíratsz a háziorvossal vagy bármilyen szakorvossal D-vitamint, ebből napi 3000 NE; valamilyen egyszerű C-vitamin hozzá, mert az segíti a felszívódását; s esetleg ha érdekel a gerincfejlődési rendellenesség kivédése, akkor a plusz folsav.

2019. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Femibion 0-t szedtem, de abban a hónapban ahogy elkezdtem terhes is lettem, úgyhogy nem tudok nyilatkozni :D
2019. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Én 2 vetélés után Trimeszter vitamint kezdtem szedni, mert a szervezetem igényelte a vitamint. Szóval ez hülyeség, hogy nem kell. Mindenki érzi magán, hogy szüksége van-e.


Első próbálkozásra sikerült a babóm, most vagyunk 12 hetesek ❤🥰

2019. nov. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!