Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit egyek vagy mit ne egyek,...

Mit egyek vagy mit ne egyek, hogy ne hízzak többet?

Figyelt kérdés

Első terhességemmel sajnos rengeteget híztam annak ellenére, hogy nem ettem többet mint normál esetben. Kb 13 kg ment le szülés után 9 hónap alatt. Akkor lettem terhes a kistesóval. 4 hónap alatt híztam 5 kilót és mivel túlsúlyosan kezdtem ez a súly nagyon nem jó. Ezt eszem kb egy átlagos nap:

Reggel tojásrántotta 3 tojásból 1 szelet házi kenyérrel (diabetikus lisztból sütöm) +1 paradicsom, tea steviával

Tízóraira kávé tejjel cukor nélkül+vajas pirítós

Ebédre minden nap mást főzök, ma pl brassói lesz, magamnak szoktam hozzá cukkinit grillezni, tehát hús, fél adag krumpli főzve(nem szeretem olajban sütve) és zöldség mellé

Uzsira a megint 1 szelet vajas pirítós, meg vagyok veszve érte...

Vacsira sali sajttal, főtt tojással,grill husival, tonhallal.. Mikor mi van itthon. Szerintem nem rossz az étrendem, édességet megállom hogy ne egyek mert fáj tőle a fogam, annyit meg nem ér az íze😅Gyümölcsöt is csak ritkán eszek, ha meghagyta a lányom, de az is csak 1 falat és nem napi szinten. Este ha nagyonnagyon korog a gyomrom akkor szárazfájdalom korpovitkekszet eszem. Citromos vizet (nem cukros) szoktam inni, napi kb 1,5-2 litert, több nem megy így is a fél napom a wcn töltöm. Miért hízok ennyit.. És egész nap mozgásban vagyok, lányom után futok, háztartást ellátom, heti 3szor kismamatornázom és naponta megyünk sétálni is. Cukrom rendben van. ☹️


2019. nov. 26. 09:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem rengeteg a mindennapi 3 szelet kenyér és 3 tojás, én csak ettől meghíznék 1 hónap alatt. (arról nem is beszélve, hogy tudtommal tojást max heti kétszer ajánlott fogyasztani, nem naponta, ráadásul több mint egyet).
2019. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%
Este még egy tojás, ez elkerülte a figyelmem! 😱 Javítsatok ki, ha tévedek, de nem rengeteg egy nap 4 tojás minden áldott nap?
2019. nov. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a kenyér a ludas.

Tojasbol egyél annyit amennyi jól esik. Terheseknek ajánlott is!

2019. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
A tojás az egyik legegészségesebb fehérje forrás, a legjobb aminosav profillal és a közhiedelemmel ellentétben javítja a rossz koleszterint.
2019. nov. 26. 09:51
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Én is sok tojást eszek, semmi bajom töle. Nyugi 2es!
2019. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
A magas zsír és szénhidrát hizlal együtt a legjobban. Egyel tobb gyümölcsöt nyugodtan, meg zoldseget, de a kenyeret és a tojast, plusz a tejet én a helyedbe ha nem akarsz tovabb hizni, elfelejteném.
2019. nov. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sok a kenyér és a tojás. Egyél több zöldséget, gyümölcsöt.

A reggelit lecserélném zabkására sok gyümivel, tízóraira gyümölcs, ebéd amit főzöl, uzsira gyümölcs, joghurt vagy zöldség szeletek valamilyen mártogatóssal mondjuk, vacsira pedig jó a sali, pirítós, hússal vagy amit szeretsz.

2019. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
De a gyümölcs és a zöldség önmagában nem laktat. Ha 1 kilót befalok is éhes vagyok fél órán belül. Tej meg kb egy löttyintés a kávéba.
2019. nov. 26. 10:05
 9/33 A kérdező kommentje:
7es amit leírtál egyenes út a cukorbetegséghez.
2019. nov. 26. 10:06
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
Olvasd el a 160gr szénhidrát diéta alapjait, hátha segít. Diabetikus kenyeret cseréld le teljes kiőrlésűre, és szerintem szénhidrát deficitesen étkezel, ami nem tesz jót a cukorszintednek, úgyhogy vacsira is mehet pirítós pl. Egyébként szerintem alapvetően jól csinálod, csak így tovább.
2019. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!