Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan ne hízzak többet 10...

Hogyan ne hízzak többet 10 kilónál amíg terhes leszek?

Figyelt kérdés
Tudom kicsif furcsa és irritáló kérdés, de első gyermekemnél sikerült magamra szedni 25 kilót! 1 hónappal a szülés után csak 10 kiló volt rajtam, de az azóta is sajnos. Sokáig szoptattam a gyermekem és hiába járta mzogni és figyeltem oda a táplálkozásomra, nem mentek le a kilók. Mivel tervezzük a második babát és még mindig rajtam van az a 10 kiló, így nem engedhetem meg magamnak, hogy megint úgy meghízzak. Tudni kell, hogy nem zabáltam, mégis ez lett a vége. Számoljam a kcal-t vagy mit tegyek? Ti hogyan csináltátok?
2010. ápr. 27. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, esetleg nézesd meg a pajzsmirigyedet... vagy hormnrendszeredet, mert pl anyukámnál kiderült h emiatt hízott... és nálam meg egyéb hormonrendszeri dolog derült ki.. és amiatt nem tudtam lefogyni, amit a gyógyszerek miatt felszedtem....

én közel 20 kg felesleggel estem teherbe... a fenti okok miatt... és most 36 hetesen 7 kg van rajtam .. ami elég jónak mondható... az első trimesztert végig hánytam... a másodikban mikor elkezdtem hízni.. elkezdtem számolni a szénhidrátbevitelt.. napi 200-220g legyen... ezt egy pár hétig csináltam, majd csak arra figyeltem h mindent mértékkel... lehetett volna biztos h ennél is kevesebbet hízzak... de nem akartam lemondani a kenyérről és az édességről... szóval mértékkel ettem mindent.. aszthiszem ezen van a hangsúly ... most meg így a vége felé... kb 2 hete annyit csinálok, hogy este nem eszem édességet... csak koradélutánig... meg 8 után hanyagolom a kenyeret... ( ez utóbbi nem mindig jön össze) ... sok sikert neked!!!


és boldog babavárást!

2010. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen vizsgálatra kell menni, hogy fény derüljön az ilyen és hasonló problémákra?
2010. ápr. 27. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
A körzeti orvos vérvételre küld,ha eltérést talál,akkor tovább küld. Nem kell ettől se megijedni. :)
2010. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom próbáltad e vagy mi a véleményed róla, de én a kilencven napossal fogytam. Tavaly éppen ilyenkor kezdtem el. Ami azért nagyon jó, mert nagyon sok gyümölcsöt kell enni, és hát ugye télen nem igazán kapsz az almán és a banánon kívül túl sok gyümölcsöt, de most sorra jön mindennek a szezonja. És nem olyan drága mint egyébként. Én 9 kilot adtam le, és elvileg azt mondja a fogyókúra, hogy a befejezést követő 3 hónapban még három kilo lemegy. Nos le is ment, bár akkor már éppen teherbe is estem és hánytam sokat, szóval ott már összetett volt a dolog. De ha 10 kilo van rajtad akkor ez neked való. Persze attól is függ mennyire vagy kitartó,, és elszánt. Ennek a lényege, reggelire CSAk gyümölcs ez minden nap ugyanaz, aztán megvan h minden nap mit kell enni délben és vacsira ált ugyanaz mint az ebéd csak kisebb mennyiségben.

Én úgy csináltam hogy a húsnapon köretnek szinte mindig csináltam hozzá paprika paradicsom és ubi keverékét. Nem tartottam be 100 százalékosan mindent, mint ez is mutatja, de nekem ennek ellenére eredményes volt.

aztán a gyümölcsnapon még annyiban változtattam ill ha nagyon éhes voltam akkor ettem mondjuk egy marék diót, vagy egy marék mogyorót is. És minden gyümölcsnapon megittam egy liter 100%os ananászlevet is. És ami még FONTOS: én szoptattam mikor elkezdtem. És végig tudtam szoptatni. Szóval lehet sokan sokfélét mondanak erről, de nekem bevállt. Apósom azt mondta, szerinte azért sikerült mert nagyon akartam és elszántam magam. Próbáld ki vagy írj mit gondolsz erről. Vagy elkezded e.

Most 34 hetes kismama vagyok és még idáig 7 kilonál tartok ami a hízást illeti. Míg az első gyereknél 18 kilot híztam. Szóval bízom benne hogy innentől már csaknem jön fel még 11 kilo. :P Sok sikert

2010. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam anno a 90 naposat, de nem voltam elég kitartó. Lehet, hogy tényleg belekezdek, végülis így is teherbe eshetek nem? A picinek nem lehet baja...Bár nálam necces, hogy felkelés után muszály tejeskv-t innom, ez kevés kv 1,5 dl tej...Alszok rá, de sztem belekezdek :O)
2010. ápr. 27. 20:20
 6/6 A kérdező kommentje:

ezt találtam :(

[link]

2010. ápr. 27. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!