Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lesz nagy a magzat súlya?

Mitől lesz nagy a magzat súlya?

Figyelt kérdés

Bocsi, lehet, hogy hülye kérdés, de tényleg nem tudom...

25 hetes terhesen közel 900 grammos a babám és nem tudom, mitől nő így, mint a gomba. Doki is kérdezte, hogy van-e magas/nagyobb termetű a családban, de nincs. Terhesvitamint nem szedek. Kevesebbet is eszem, mint a terhesség előtt, mert kevesebbet kívánok. Terhesség előtt 51 kiló (165 cm) voltam, most közel 58 vagyok. Terheléses vércukrom jó (éhomi 4,3, 120 perces 4,7). Egyszerűen nincs ötletem, hogy mitől lehet ekkora a baba, doki is csodálkozott.

Valakinek van tapasztalata a témát illetően?

Köszi előre is!

(Kérlek, emberi stílusban reflektálj csak :) )



2019. dec. 2. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszem készpénznek ezeket a méréseket mióta az első fiam majdnem 5kgra saccolták mind vizsgálaton mind 4dn és megszületett 3340gral.
2019. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk sincs nagydarab ember. Én 160 cm vagyok, férjem 175. Nem volt terhességi cukor meg semmi, kb ugyanaz, amit te is leírsz. Mégis 4500 grammos babám született. Kis vasgyúró lett. :D Azóta is mindenben túlteljesít, és előrébb jár a korához képest
2019. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Genetika,cukor, vérnyomás.
2019. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Előző +terhesvitamin.
2019. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4500 g és 160 cm? 😱 Azta, durva kombó 😁


A vérnyomás is befolyásolhatja ezt? De érdekes, erre még nem is gondoltam. Esetleg tudod, hogy miként?

2019. dec. 3. 00:48
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Vérnyomás? Magas volt és 3250 g lett a babám.
2019. dec. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Azért ne kezdjünk már el összehordani mindent....


A magas vérnyomástól maximum kisebb lehet a baba súlya, nagyobb nem! A terhesvitamin nem okoz súlynövekedést a magzatnál.

2019. dec. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Nekem az első fiam 3620g volt a második 4150g. Pedig a másodikkal egy gr csokit nem ettem, csak hust meg salátát kivántam. Mondjuk nekem mondta a nőgyógyász, hogy nagy baba lesz, nagy volt a feje is, és olyan 4 kg körülre saccolta. Igaza lett...

Nem voltam cukros, nem ettem sok szénhidratot, nem ettem édességet sem, max 2 szelet zserbot.

2019. dec. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!