Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, mégis megijedte...

Terhes vagyok, mégis megijedtem? 22/L

Figyelt kérdés
Sziasztok, 22 éves vagyok, idén nyáron mentem férjehez, 3 napja pedig kiderült, hogy babát várok. Orvoshoz majd csak a 6 héten megyek. A férjemmel nagyon szeretjük a gyerekeket, egyértelmű volt, hogy mi is szeretnénk, és, hogy fiatalon akarunk szülőkké válni, viszont a pozitív terhességi teszt láttán mégis megrémültem. Terveztük, de mégis meglepett, hogy első próbálkozásra sikerült. Mielőtt terhes lettem, alig vártam, hogy legyen egy kisbabám, ábrándoztam róla, most viszont teli vagyok aggodalmakkal, kétségekkel, úgy érzem nem állok még készen, olyan hamar jött. A férjem nagyon örül a babának, a szüleink szintén. Tulajdonképpen semmi akadálya nincs, hogy érkezzen, nagyon jó a kapcsolatunk a férjemmel, már házasok vagyunk, van saját házunk és autónk, anyagilag is stabilak vagyunk,a szüleink nem messze laknak, így segíségünk is lenne. Mégis rettegek a szüléstől és tudom, hogy egy újszülött baba mekkora felelősség. Azt gondoltam, hogy ha kiderül, hogy babát várok, akkor majd madarat lehet velem fogatni, de teli vagyok félelemmel :(

2019. dec. 3. 10:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez természetes ahogy érzel. Azért ritka, hogy elsőre osszejojjon,hiaba van rá esély. Majd elmulik. Ez most teljesen új dolog.
2019. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Hát innen látszik hogy érettebb vagy a korodnál.

Az lenne az abnormális,felelőtlenség hogy ha rózsaszín ködként gondolnál a kisbabákra és hogy milyen cukik.

Teljesen jogosak az aggodalmaid, és sajnos vagy nem sajnos innen egy aggódás lesz az életed.

Attól hogy megfogan hogy megmarad -e, egészséges lesz -e, ha megszületik a széltől is félteni fogod, lesz-e tejed, később ha beüti a fejét, vagy az első betegségek, fogzási/hasfájási fájdalmak, a dacos hisztik kezelése, az óvóda iskola,kamaszkor és még sorolhatnám a pár példát.

Jó anya leszel, és ne aggódj, a sok aggódáson kívül rengeteg szeretettel és óriási élményekkel is fogsz gazdagoni, és sose félj segítséget kérni, attól nem leszel szaranya.

Boldog babavárást!

2019. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
7 hónapos terhes vagyok, de még mindig elő szoktak jönni az aggodalmak :) Ez természetes.
2019. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Még a nálad jóval idősebb és már többgyerekes anyák is megijednek egy szeretettel várt pozitív teszttől (sőt...) :) Szóval tök természetes és normális, hogy így érzel. Nagy és még ismeretlen mérföldkő az ember életében a gyerek, ijesztő a felelősség és hogy annak ellenére, hogy ilyen hosszú távú "beruházás" és ráadásul épp benned történik, nagyobb részét nem tudod igazán befolyásolni se. Úgyhogy marad az egyéni hited szerinti hála azért, ami eddig jól alakult, és bizalom abban, hogy ezután is jól fog, és hát jobb híján a bátorság :)
2019. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Ez természetes. Én 21 és 27 évesen lettem terhes. Mindkétszer megijedtem a teszt láttán. :D Amikor elkezdesz járni a terhesgondozásokra, látod őt UH-on, sőt amikor elkezd nőni a pocid, eltűnik ez a fajta félelmed hidd el. ;)
2019. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Én a lombik utáni pozitív teszt után is ezt éreztem, pedig akkor már 2 éve próbálkoztunk, és három sikertelen inszemináción is túl voltunk.. Idővel jön az elfogadás, amikor bele tudod magad engedni. Meg pont erre jó az a 9 hónap, hogy felkészülj ;) Szülésfelkészítőből, ami nekem nagyon sokat segített, hogy ne féljek a szüléstől, az az Örömteli Szülés tanfolyama volt - esetleg nézd meg.
2019. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
18%

Azta... 22 évesen házas vagy és már gyereket vársz? Nem korai kicsit?

Bár gondolom nem jártál egyetemre, ha "biztos anyagi háttér van", inkább kifogtál egy pénzes pasit!

Sajnálom a gyereked...szinte te is gyerek vagy még 0 tapasztalattal.

2019. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy többen írták, ez teljesen normális. Én is így voltam. Nagyon szerettem volna gyereket, de nehezen jött össze, s mikor végre pozitívat teszteltem, ugyanilyen érzések jöttek rám. Kétségeim voltak, hogy jó anya leszek-e, készen állunk-e rá mind anyagilag, mint szellemileg, s hogy ezentúl más lesz minden, sok mindenről le kell mondanunk stb. Ne aggódj, változni fog ez az érzés a terhesség előrehaladtával.
2019. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Ne viccelj, mindenki bepánikol. És pedig az igazi aggódás akkor veszi kezdetét ha megszületett.


Bocsáss meg, nem bírok elmenni mellette szó nélkül. Férjezett vagy és babát vársz. Ne így írd alá a kérdésed, hogy 22/L mert ez így nagyon butácska.

2019. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 7-es! Ilyenkor azt nem tudom eldönteni, hogy csak az irigység szól, vagy tényleg ennyi a rosszindulat? Én meg téged sajnállak... biztos boldog lehetsz a bőrödben.


Kedves kérdező! Teljesen normális, amit érzel. Gratulálok a babához, kívánok minden jót a továbbiakra!

2019. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!