Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Émelygős kismamák! Nektek mi...

Émelygős kismamák! Nektek mi vált be hányinger ellen?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, és másfél hete szinte egész nap hányingerem van, hol jobban, hol kevésbé. Tegnap és ma hánytam egyszer (eddig), előtte semmi. Próbáltam a kevés kóla iszogatást, keksz rágcsálását, gyömbéres cukorka, stb de egész nap borzasztóan érzem magam, nincs étvágyam, de az éhségtől is hányingerem van. A babával minden rendben.

Mit ajánlanátok, ami segíthet?

Köszönöm szépen!



2019. dec. 19. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem B6 vitamint és magnéziumot ajánlottak a gyógyszertárban. A lelkiismeretem miatt szedem, de nem igazán érzem, hogy hatna bármit is. 6 hetes 1 naposan felkapcsolták nálam a hányás funkciót, és azóta minden reggel egy gyors sprinttel indul a nap. Néha este azzal zárul. Ha nincs szerencsém, napközben is kell egy gyors futást ejtenem a mosdóba.

Úgy vettem észre, akkor könnyebb és kevésbé rossz, ha eszek. Nem rágcsizok, hanem rendesen eszek, akármennyire nem kívánom. Főleg ha este sokat, bár ez ellentmond minden korábbi egészséges táplálkozásról szóló tudásomnak, de nem érdekel. Volt eddig egész két nap, amikor nem hánytam egyáltalán, csak kicsit kellemetlen volt a gyomrom, de túlélhető, mindkettő akkor volt, amikor vacsorára betoltam egy fél pizzát vagy egy akkora hamburgert, mint a fejem.


Az internet azt hazudta, hogy a 12. hét környékén ennek el kéne múlnia. Én reménykedve várom (most vagyok 9 hetes). Addig meg azzal vigasztalom magam, hogy a sok hányás alacsonyabb vetélési mutatókkal jár együtt, szóval ez a babának jó, én meg kezdhetek hozzászokni hogy mostantól az életem szenvedés lesz és fájdalom az ő kedvéért :D

2019. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor úgy látom, szerencsére/sajnos nem egyedi a problémám. Én is vettem B6 vitamint, de nem fűzök hozzá sok reményt, főleg, hogy a patikus mondta, hogy napi max 1-et vegyek be belőle. Gondoltam az annyi, mint halottnak a csók :D

Engem is az nyugtat, hogy ez magas hormonszint miatt lehet, sajnos volt nyáron egy vetélésem, így inkább kibírom az egész napos rosszullétet, csak maradjon meg a Baba.

2019. dec. 19. 09:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az elején járok, az ötödik héten már elő-előfordult, így a 6-on már állandósult a hányinger :( Szomorúan látom, hogy mik a kilátások (egyelőre hányás nem volt, de ezek szerint nem úszom meg) :'D Én próbálkozom a magneb6-tal, kólával, ropival, de nem segít, a gyömbértől meg korábban is felfordult a gyomrom. Ráadásul laborban dolgozom, minden zavar, plusz furcsa a szájízem is.


Azért követem a kérdést, hátha mond valaki valami megváltót, de sajnos az a gyanúm, hogy a türelem és az idő lesz az...

2019. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igazán semmi sem segített, talán néha egy korty kóla és sós ropi/perec/keksz rágcsálása. Meg a citrom. Töményen...
2019. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
4es vagyok, bocsi nem olvastam végig. Ez sajnos ilyen, ki kell bírni, ha szerencséd van nem fog sokáig tartani.
2019. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem ugy a 6.hettol kezdodott az emelyges (egyszer sem hanytam, csak kesobb migren miatt 2x es a 16. heten csak ugy a a semmibol)de az elso trimeszter, folyamatos hanyinger volt+rossz szajiz, mint az egyik elozo hozzaszolonak. (pontosan a 12. het betoltevel szerencsere mint amit elvagtak elmult)

Ami kicsit segitett. reggel felkeles elott ket db haztartasi keksz meg az agybaan lassan ragcslva es egy kis viz. Hideg kola kortyolgatva (meg is kaptam az osanyaktol, hogy nem szabad a koffein miatt, de az az egy pohar naponta, mikor kavet sem birtam meginni, szerintem nem oszt, nem szoroz) Hideg viz, sokszor segitett illetve gyumolcs, alma mandarin, egy ido utan banant is tudtam enni. Menta tea is segitett neha es mentolos rago, vagy cukor. Tudtam enni sima vajas vagy kremsajtos piritost is. Illetve minden amitol eppen nem fodult fel a gyomrom :) (a lista percrol percre valtozott)

Illetve este en is le kuzdottem a vacsorabol amennyit csak lehetett, mert elkezdtem fogyni.

Remelem elmulk majd nektek is a 12. hetre :)

2019. dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen terhes vitamint szedsz?

Én femibiont szedtem már a kezdettől, a 9. héten váltottam le. Ahogy elkezdtem a másikat szedni, mintha elvágták volna a rosszullétet. Kipróbáltam, a 12.héten szedtem megint és ismét előjött a hányás stb. Szóval, én pl a terhesvitamintól voltam szrul 3 hétig 🙄😅


Nekem a gyömbéres menta tea segített még amúgy, illetve a normál étkezés is. Hiába nem volt étvágyam, ettem. Hányingerem ugyanúgy volt, de nem hánytam

2019. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igyekszem túlélni, még nem tapasztaltam ki, mitől jobb, mitől rosszabb, de eddig ami talán a legjobban segített, a gyömbéres Verbena cukorka, attól egy fél óráig jól vagyok.

Czeizel vitamint szedek, az előző terhességemnél is ezt szedtem, ott nem volt hányingerem (bár maga a terhesség sem jutott el olyan fázisba, ahol lehet, már az elején probléma volt), így szerintem nem a vitamintól van. :/ A családban senki nem volt hányós terhesség alatt - bár vetélésük se volt - így minden "jóból" nekem jutott :P

Kitartást mindenkinek, csodás babavárást! 😊😊

2019. dec. 19. 11:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az idő. 12 hetesen elmúlt. Amíg Haribo gumimaci volt a számban, kevésbé volt durva az émelygés, a macik mindenhova jöttek velem. :D
2019. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!