Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tejbegríz jó lenne gyomorégé...

A tejbegríz jó lenne gyomorégés, terhességi reflux, hányinger ellen?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam csinálnék egy keveset magamnak. Terhesség elött is nagyon szerettem. De most sajnos a tünetek nálam is megérkeztek, és nagyon rosszul vagyok. Semmi nem megy le. Most krékert, ropit, ropogtatok, meg hideg gyümölcslét, néha hideg tej, semmi más sajnos. Próbálkoztam a levessel, de kihánytam. Most a tejbegrízre gondoltam, de félek, hogy kihányom, nem lesz jó.

Édes dolgokat nagyon minimálisan tudok csak enni.

Inkább sós, savanyú.

Szerintetek?


2019. márc. 6. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld meg, ki kell kísérletezni. Én pl a zabkását és tejberizst nem hánytam ki. De pl minden hányinger ellenére iszonyúan kívántam a mákosgubát és az simán kijött. Szóval próbálkozni kell. Ciki vagy nem ciki, de nekem a mélyponton csak a chips nem jött ki belőlem, így akkor azt ettem, hogy életben maradjak. Inni pedig citromos alkoholmentes sört ittam. Jobb volt, mint a kórházi infúzió.
2019. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát Igen sajnos én is kívántam egyet s mást. Mind ki is jött. Most igazából a tejbedarával is így vagyok, hogy megkívántam csak. Ki tudja mi lesz. De megkísérlem.
2019. márc. 6. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Gyomorégésre, refluxra a hideg tej nagyon jó (nem csak terhesség esetén). Hányinger ellen nem biztos, hogy jó, főleg ha nem nagyon bírod mostanában az édeset. Azért egy próbát megér, max. nem marad bent.
2019. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is a hideg tejet ajánlgatták valamiért, de azt én még most 23 hetesen is, mikor már alapból nem hányok, mindig kihányom. Hosszú órákkal később, emésztetlenül, addig meg kínlódok a rosszulléttel. Nekem nagyon nem jött be.
2019. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem jött be. Fél órán át hánytam, és még mindíg rosszul vagyok sajnos. :(kezd reménytelen lenni a helyzetem. Férjem most meint el gyömbérért, hátha
2019. márc. 6. 18:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Hűű, sajnálom. És teszem hozzá, nekem a gyömbér se jött be.

Viszont menjen el a férjed gyógyszertárba és vegyen Rennie-t. Le kell kötni a savat ha ennyire kínoz. Valamivel jobb lesz majd utána. Én pl azóta tudok aludni mióta szedem.

2019. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a rennie nem segít irasd fel az orvosoddal a ludea nevű gyógyszert gyomorsavra. Én a 34. Hétben vagyok

Ne szenvedj sokáig. Nekem szétmarta a sav a nyelőcsövem. Második baba.... ha tudom ezt az elsőnél is szedem mert egy csoda

2019. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem még eddig semmi nem jött be amit megkívántam, mindig csúnyán lett vége. Pedig ritkán van az is, hogy nem undorodik alapvetően bármilyen ételtől. Nem vagy egyedül, ha ez vigasztal, bár tudom hogy nem :)

Rennie nekem nem vált be, maximum 5 percekre. Pár korty hideg tej ugyanennyit ér. Salvus víz volt ami után kicsit jobb volt. Szódabikarbónát ajánlották még, de arról olvastam azt is, hogy ártalmas. Inkább nem mertem. Folyamatos csipegetés enyhíti kis időkre, amúgy más módszerem nincs.

2019. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A gyömbér tea segített kicsit. Kis mézzel, de nem Erös fözet. Egy kis krumpli is lement így, és bennt maradt. Semmi más.
2019. márc. 6. 21:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak a ludea használt.
2019. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!