Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszáj ellenőrzés, nem...

Méhszáj ellenőrzés, nem protokoll?

Figyelt kérdés
28hetes vagyok. A dokim eddig 2*ellenőrizte a méhszájamat, terhesség elején és a 20.het körül. Fogadott orvosom van , és en hiányolom a rendszeres ellenőrzést. Vagy ez nem protokoll? Sajnos van ismerős , akinél megtörtént a baj az ellenőrzés hiánya miatt... vagy esetleg a hasi uh-on is látná ha nyitott lenne ?
2019. dec. 19. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem egyszer sem volt terhesség alatt, igaz, nem magánorvosnál voltam. Nem volt protokoll, csak indokolt esetben vizsgálták.
2019. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem protokoll. Én is nyugodtabb vok h ellenőrzi a dokim minden alkalommal. Az én környezetemben is volt gond (és nem látták hasi uh)

De külföldön pl abszolut nem szokás "bojgatni" a kismamát.

Gondolom ez olyan kinek mi?!

Az én dokim pl éves ellenőezésnél mell vizsgákatot is csinál. Ezt még egy orvosnák se tapasztaltam..

2019. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogadott orvosom 1. Terhesseg alatt 2-szer nézte..


Az első csak citológia miatt volt

A 2. Terminustúllépéskor, hogy puhul-e, van-e bármi jele, hogy kifele készül a baba, mert zárt voltam az UH-szerint.


/ UH-on látni /


2. Terhesség.

31 hetes vagyok, az sztk-s doki egyszer sem nézett be manuálisan még.. UH-gal ellenőrzi..

2019. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak ha olyan panasz van, akkor szokták megnézni, ha sokat vizsgálják, attól is nyílhat tudomásom szerint.

Az én dokim minden második kontrollon nézi, persze ha lenne olyan panaszom, akkor mindig nézné valószínűleg, de szerencsére nincs.

2019. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A te dokit már így is többször csinálta, mint szokás. Nekem egyszer sem nézték, volt tb-s, és magándokim nem is egy, mert sok gond volt velem, méhszájat egyszer ellenőriztek, amikor elfolyt a magzatvíz, talán előtte is a 36. héten. Én úgy tudom uh-n látszik, nem szabad ott nyúlkálni, mert beindíthatja a szülést, és lehet, hogy nem lenne sok értelme vizsgálgatni, nem feltétlen mutatja meg, hogy, mikor nyílik ki a méhszáj.
2019. dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig sajat keresre nezte a magandoki azt hiszem 2*

Most vagyok 35 hetes ikrekkel. Azt mondta,hogy hasival is latszik,de csak a huvelyi ad 10000000%-os tuti jo eredmenyt.

Kezzel meg ne nyulkaljanak,nem szabad bolygatni,meg fertozes sem kell koszi!

2019. dec. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrahangon látszik, hogy zárva van-e. Nekem sem ellenőrizte a doktornő egyik terhességem alatt sem kézzel, ezért megkérdeztem, hogy nem lenne-e rá szükség. Mondta, hogy nem és megmutatta, hogy az uh-n látszik, úgyhogy ne aggódj.
2019. dec. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. vizsgálattól nyílt ki 3 cmt. Nagyon nem volt jó ötlet 28 hetesen.

azóta senkinek nem engedem, hogy hozzá nyúljon. Hülye magyar baromság, külföldön nem piszkálják. Semmi értelme, ha a CTG nem mutat összehuzodást. Ráadásul fertőzéseket is bejuttathat így a doki, ami szinten koraszülést idézhet elő.


Örülj, ha nem piszkálják. Elavult és semmirevaló vizsgálat, aminek kizárólag szülés előtt közvetlenül van értelme.

2019. dec. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mar egyre kevesbe kepezi a protokoll reszet, mert vilagossa valt, hogy nem a legjobb dolog.

3 terhesseg alatt nekem osszesen talan 3x neztek es ebbol 2x annal, amelyiknel nyilt a mehszaj ido elott. De ott is utana mar huvelyi ultrahangon neztek.

A doki akkor azt is mondta, hogy a manualis mehszajvizsgalat amugy eredmeny szempontjabol sem 100%-os, mert ami az egyiknek 3 ujjnyi, azt a masik doki 2 ujjnyinak erzi peldaul, de uh-n ha kell, akkor mm-re pontosan le tudjak merni.

2019. dec. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Feleslegesen nem kell matatni :)
2019. dec. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!