Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érzem, hogy szeretném a...

Nem érzem, hogy szeretném a gyerekem. Normális ez, ugye fog változni?

Figyelt kérdés

Első gyerek.

Megszakítással "védekeztünk", úgy voltunk vele, hogy ha jönni akar a gyerek, akkor jöjjön. Egyik alkalommal elment bennem a párom, egyből terhes lettem.

Megijedtem, sírtam, nem gondoltam, hogy elsőre összejön. Elvetetni nem akartam soha.

Gyakran gondolok arra, hogy biztos kellett-e ez nekem, mit fogok vele csinálni, lesz-e elég türelmem hozzá, szeretni fogom-e. Ha meglátom ultrahangon nem érzek semmit. Néha várom, néha nem. Bűntudatom van.

A párom nagyon várja, örül neki, mindenkinek meséli, hogy gyerekünk lesz, azt mondta ő már most szereti, ide-oda fogja vinni, ezt és ezt fog vele játszani stb.

A szüléstől is nagyon félek.



2019. dec. 29. 18:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"Nem kötelező megszülnöd." Lassan 27 hetes leszek... Írtam amúgy is, hogy nem akartam elvetetni.

2019. dec. 30. 15:24
 12/17 anonim ***** válasza:
11%
Atyavilág... Hát nem leszek népszerű, de amiket itt olvastam... Elképesztő! Hogy tudjátok a saját gyerekeitekre azt mondani, hogy nem szeretitek? Mi a francnak szültetek akkor? Szánalmas...
2019. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
Én csak azt nem értem, hogy amikor ez egy emberben megfogalmazódik, miért nem keres egy jó pszichológust? Nem érzi, hogy ilyen érzésekkel nem tud jó anya lenni? Hogy a gyereke érdekében változtatnia kell?
2019. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
39%
Azért, mert pszichológus ezen nem tud segíteni. Vannak emberek, akik nem kompatibilisek egymással, irritálják egymást. Ha pont a gyereked és te vagytok így, az végtelenül szomorú. De a szájtépés ezen nem segít. Attól még ugyanúgy azzal kelsz fel reggel, hogy már most tele a bakancsod az idegtépő bolondériáival... Ha a partnereddel vagytok így, akkor sem pszichológushoz szaladsz dumálni, hanem szakítotok. A gyerekeddel nem tudsz szakítani. Hagyjuk az örökbeadást és társait. Tűrsz, amíg ki nem repül, és igyekszel minden tőled telhetőt megtenni, megadni, ha már ez nem megy.
2019. dec. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy összetett és bonyolult kérdés, és mint kitűnik a kérdésből sokakat érint, de kevesen mernek beszélni róla a megbélyegzés miatt.


Nekem még nincs gyerekem, de én is úgy képzeltem, hogy már akkor elönti a rózsaszín köd az embert, mikor a terhességi teszt pozitív lesz. Ezzel szemben több barátnőmtől, ismerősömtől hallottam, hogy nagyon furcsa volt mikor megérkezett a baba, szokni kellett, hogy van és bizony tanulni kellett a puszilgatás,szeretgetést.


Hiszek nekik,mivel ők tapasztalatból beszélnek. Vannak, akik soha nem kaptak igazi szeretet és meg kell tanulniuk, hogyan kell azt kimutatni. Vannak akik annyit csalódtak az életben, hogy egyszerűen mindenhez csak langyos érzésekkel tudnak hozzáálni. Lehetnek olyanok akiknél valóban a kicai gondozásával járó extrém megterhelés kezdi ki a kapcsolatot. És olyanok is akik egyszerűen mást vártak az anyaságtól. Ahány ember,annyi történet. Úgyhogy természetesek az érzéseitek,félelmeitek. Annyit tudok mondani, hogy legyetek erősek és ahelyett hogy marcangoljátok magatok, hogy "jajj rossz anya vagyok", inkább adjatok időt magatoknak, hogy megbarátkozzatok az új élethelyzettel, és az anyai teendők között szakítsatok időt kikapcsolódásra, felfrissülésre.


Te pedig kérdező még ráérsz ilyesmin gondolkodni. Először legyél túl a szülésen, aztán majd lesz időd megismerkedni a babáddal.


(Amúgy vicces, hogy a gyakorin összekeverik a pszichológust a varázslóval:).

2019. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az első nálunk is "becsuszott" baba volt, a másodikat terveztük, kicsit várnunk is kellett ra. Mégis mindkettőnél paraztam kicsit :) szerintem normális ha az ember lánya kicsit beparazik, azért ez egy életre szóló felelősség, ráadásul a hormonok is játszanak ilyenkor. :)
2019. dec. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
14: ez bullshit. Csak meg kell tanulni. Abban pedig tud segíteni a pszichológus.
2019. dec. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!