Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez a pocak méret?

Normális ez a pocak méret?

Figyelt kérdés
23+3 hetes vagyok. Facebook csoportokban állandóan posztolgatnak pocakfotókat. Illetve neten is nézegettem, mind nagyobb mint az enyém. Mindenkinek szép kerek pocakja van, olyan igazi terhes formájúak. Az enyém ezekhez képest szinte semmi. Még mindig simán letagadhatnám, hogy babát várok. 7 kg-ot híztam, 5 hónapos terhes vagyok és tényleg le is tagadhatnám, annyira nem látszik még mindig egyértelműen. Ez normális?
2019. dec. 30. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális. Én 24 hetesen ugyanannyi voltam, mint az elején. Az első bátortalan kérdést 28 hetesen kaptam, hogy vajon tényleg terhes vagyok-e. Két héttel szülés előtt voltam matracot venni a kiságyhoz, ott mondták, hogy 5-6 hét, mire megjön, mert rendelni kell, mondtam, annyi időm nincs, erre hogy hát hány hetes vagyok, csak hüledeztek, hogy kb 6 hónaposnak tippeltek, pedig ők sok kismamát látnak nap mint nap. De én láttam egy olyan nőt is, aki következő napra volt kiírva szülni, ha nem látom el sem hiszem, hogy van ilyen is, mintha kb lenyelt volna egy fél sárgadinnyét, annyika hasa volt, az enyémnél sokkkkkkal kisebb.
2019. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem lassan kezd idegesíteni, hogy MINDENKI megjegyzi, hogy "de hol a baba??" "nincs is nagy hasad!"

Látom, köszi. :D

Ahhoz képest a babát nagyobbnak mérték, szóval én nem aggódom.

2019. dec. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiammal ugyanez volt. Az utcabeli nénik csak pislogtak, mikor hazahoztuk a gyereket, hogy hát ők azt hitték még hónapok vannak hátra. Érdekes, hogy mindig csak a “laikusok” szólogattak be, az orvosoknak, szülésznőmnek, védőnőknek szava sem volt. Aztán 3,4 kilós 53 centis gyerekem született kiírt nap után egy nappal teljesen egészségesen. Ez sokkal inkább alkati és terhesség függő. Most a második terhességemnél máshol van a méhlepény máshogy fekszik a baba, sokkal hamarabb meglátszott (4 hónaposan most is úgy nézek ki, mint aki sokszor jól lakott karácsonykor), mint a fiammal, akivel 24-26 hetesen mertek ismerősök pl utcán rákérdezni, de még így is volt aki utána bevallotta, hogy egy pillanatra felmerült benne , hogy lehet mégse kéne.
2019. dec. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2019. dec. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azta! Köszi a válaszokat, akkor megnyugodtam. Néztem, hogy kb 30 cm a gyerek, ami egy átlagos vonalzó méretének felel meg, de akkor hol van, hova fér el ez a 30 cm?😄 Tudom, hogy össze van kucorodva, na de néha csak nyújtózik egyet - egyet. Nekem mellső falon tapadó méhlepényem van, a mozgását is csak nagyon enyhén érzem, és csak néhány hete. Nálam nincs az, hogy átrendezi a belső szerveimet.😄 Mondjuk egyáltalán nem bánom, hogy nem dagadtam bálna méretűre, de e között meg a semmi sem látszik között azért van -vagyis lehetne- némi átmenet.😄 Jut eszembe, tőlem még senki nem kérdezte meg, hogy babát várok e. Annyira nem látszik.😄 Akik tudják, azért tudják, mert én megmondtam nekik. Bababoltos sztorim nekem csak annyi van, hogy multkor bementem egy helyre szétnézni anyukámmal, és mikor mondtam, hogy én várok babát, olyan furcsán nézett rám a nő.😅 Ráadásul olyan kölyök képű is vagyok, kerek arcom van, szemüvegem, rendszerint 23 évesnek néznek. Vagy kevesebbnek.🙄 De ezt már megszoktam. Ja, ez a másik, hogy nem egy olyan alkalom volt, amikor elő kellett vennem a személyimet, hogy bebizonyítsam, nem, nem huszon éves vagyok, hanem 31. Ha meglesz a babó majd a nővérének fognak nézni?😄🙈
2019. dec. 30. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem látványosan nagyott hirtelen kb. 9.hónapban nőtt. Kisfiam 3900 grammal 51centivel született. Mindenki hüledezett, hogy fért el bennem ekkora gyerek. Kis szolíd hasam volt. Télen kabátban is a 7.hónapban látszódott rendesen.
2019. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31 hetesen kórházba kerültem, ott marha flegmán megjegyezte az ultrahangos, hogy minek jöttem, mikor mondtam, hogy a terhespatológiáról küldtek le, elkezdett bunkózni, hogy ekkora hassal hogy lehetek terhes :D Akik ismernek, kb. a 28-30. héttől látták, hogy talán nem csak puffadás. Most 34 hetes vagyok, letagadni már nem tudnám, de simán hisznek inkább 5 mint 8 hónapos terhesnek :D Én eddig 7 kg-ot híztam (ha beleszámítjuk, hogy volt az elején -2 kg, amit visszahíztam, akkor 9-et). Amíg a baba jól fejlődik benn, nincs gond, alkat kérdése :)
2019. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is másokhoz képest pici a pocakom. 1-2 héten belül szülök, de téli kabátban még mindig nem látszik, az nélkül pedig olyan 5-6 hónaposnak tűnök. Egyáltalán nem bánom, mert még mindig fitt vagyok és szerencsére nincs semmilyen "bálna érzésem".
2019. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!