Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba vagy barátcserje esetleg...

Baba vagy barátcserje esetleg más, ki mire tippel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Utoljára Okt.24-25-26 volt menstruációm,Nov.26-án kellet volna újra megjönnie,illetve tegnap Dec.29-én.

A sztori annyi hogy szeptemberben elkezdtem barátcserjét szedni,pms-re. 2 hónapig oké is volt,sőt 34nap helyett 32napra jött meg mindkétszer.De novemberben már nem jött meg,sem most. December elején teszteltem meg kb most karácsony előtt,minden negatív,így Én a barátcserjére gyanakszom,de annyi helyen olvastam hogy negatívakat teszteltek (volt aki a 11.héten is,közben meg orvos által meg volt állapítva a terhesség),hogy bennem van a para. Nem lenne gond a baba,de ez a bizonytalanság nagyon rossz. Tudom,menjek orvoshoz,de félek. Járt már valaki így a barátcserje miatt? Vagy esetleg baba lehet szerintetek?



2019. dec. 30. 10:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia. Én ciklus első felébe szedtem, napi 1et,rendszertelen mensi miatt, kb 1 evig. Október9. - én jött meg utoljára a mensim, azóta 11 hetes kismama vagyok. Első gyereknél is barátcserjét szedtem, akkor is kB 1 év után jött össze a babó. Mióta mensizek, rendszertelen, voltam hormonvizsgálaton, mindenhol, sehol semmit nem találtak, hogy mitől lehet, mindenhol minden rendben volt. Nekem a barátcserjéről csak pozitív véleményem van. Kérdésedre a válasz, amíg nem jön meg, bármi lehetséges, de nekem barátcserje mellett is kimutatta a legolcsobb teszt is, mindkettőt, 5 hetesen.
2019. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nekem a doki azt mondta,meg sok helyen olvastam is hogy max 3hónapig lehet szedni,aztán szünetet kell tartani pár hónapig. Hogy szedted egy éven át? 😯 Egyébként gratulálok😊
2019. dec. 30. 18:14
 13/17 anonim ***** válasza:

Simán lehet a barátcserjétől is a késés és terhesség miatt is. Én olvastam több hónapos csúszásról is. Itt viszont örülök a pozitív véleményeknek és annak, hogy vagytok többen akik szedték.

Esetleg abban nem tudnátok segíteni, hogy mikor és hogyan kell szedni? Most kaptam meg hó/ciklus közepe felé. Mert erről is elég sok különböző információ található a neten... Előre is köszi és Kérdező nyugi,tesztelgess.:)

2020. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves 13.!

Koszonom,bar nem erzem magam babasnak,de ha meg par napot kesik,csinalok tesztet. :)

Valaszolva a kerdesedre,nekem a doki azt mondta hogy szedjem 3 honapig,bar Ő mást ajánlott,az valami vitamin komplex volt,barátcserjével felvértezve. Vettem is az Euro Familyben kapható VitaminBottle 300mg-os barátcserje kapszulát,ami napi egy kapszulat ir felnotteknek. Ebbol vegig szedtem 2 honapot,a 3. honapot mar csak hébe-hóba mert akkor már féltem hogy baba van a dologban és akkor elvileg nem szabad szedni mert elmehet tole a pici. En is olvastam mindenfelet rola,aztan ugy dontottem hogy minden nap szedem. Vegulis a pms-re bevalt,mert nincs mensi elott 2 het ordoguzes,sot kb alig valami. De cserebe masodik alkalommal nem jott meg :'D Szoval ert is valamit meg nem is,vagy hogy mondjam. Remelem neked bevalik :)

2020. jan. 2. 10:39
 15/17 anonim ***** válasza:

#13asnak:

Én vagyok akinek összejött a baba első barátcserje hónapban (előzmény, több hónap sikertelenség, pajzsmirigy kezeles, vetélés).

Azt nem tudni hogy pont a baratcserjetol, de pozitiv lett a teszt.

Én a ciklus első napjától szedtem. Szerintem erre nincs kikötés, hogy mikor kell. De én megvártam egy új ciklust.

Olyat vettem ami 400mg/tabletta. Azt irta napi 2db kell szedni ami már 800mg. Én is olvastam mindenfélét róla, hogy ciklus felborító is lehet. Úgyhógy maradtam a napi egynél. Étkezés előtt.

2020. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13 vagyok, köszi, hogy írtatok! Ma jött meg, pedig csak 22-én kellett volna. Reggel még nem volt eszemben, hogy már van ilyen barátcserje kapszulám, úgyhogy majd melóból hazaérve megkezdem. Mivel valóban van aki reggel és este is szedi, így nyugodt vagyok, hogy nem lesz gond 17 óra felé bevennem.:) Aztán majd nem tudom mire állok rá. De remélem februárban már itt sem lesz "ördögűzés"!:D Kérdező Nálad mizújs?
2020. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15- vagyok

“A barátcserje szedése üres gyomorra ajánlatos a gyors felszívódás miatt. Az első adagot mindig reggel vegyük be.”

Ezt írja az internet is, és így szedtem én is. Mivel pajzsmirigy gyógyszert kellett szednem, mindennap szintén éhgyomorra. Mikor felkeltem azt szedtem be egyből, majd kb. 45 perccel később a barátcserjét. Annak könnyebb, aki nem szed más gyógyszert is.

2020. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!