Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzben jártas kismamák...

Táppénzben jártas kismamák egy kis segítség kéne?

Figyelt kérdés

Május elseje óta vagyok táppénzen, az első pénzt meg is kaptam (125 ezer ft szoktam készhez kapni) 51.220 ft kaptam, de ebben még volt beteg szabis napom is. A másodikat már nem ők fizették ki( a júniust) hanem sz egészségpénztár. Ezt ma kaptam meg és csak 46.500 ft lett csak. Nekem ez kevésnek tűnik....

Kérdem én ez azért lehet mert elszámolták, vagy mert nem tudom soha a 2 hetes táppénzes papíromat úgy feladni(mivel nem adják ki), hogy egész hónapok kijöjjenek pont?


2010. júl. 21. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A táppénznél oda van írva, hogy mely időszakot fizették ki!
2010. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak azokat a napokat fizetik ki táppénzben, ami a táppénzes papírodon szerepel. Illetve, gondolom tudod, hogy a betegszabi a kereseted 70%-a, a táppénz viszont a tavaly évi átlagkeresetednek a 60%-a, emiatt is kevesebb lehet (hacsak tavaly nem kerestél sokkal többet, mint idén).
2010. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ugyan ennyit kerestem tavaly is.Sajnos eddig még nem kaptam meg a bérpapíromat.....
2010. júl. 21. 07:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kb. félhavi tp-t kaptál eddig. Mert én is 2 hetente küldöm be a táppénzem és ez alapján a kéthetes időszak alapján szokták utalni.
2010. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megvan a táppénzhez kezdetéhez viszonyítva az 1 éved? Mert pl nekem nem volt meg, én május 5.-től vagyok táppénzen, így a béremnek csak az 50%át kaptam.
2010. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
sajnos nincs...ma jártam pont utána jobban.....:(hát akkor ezért
2010. júl. 22. 18:33
 7/7 anonim válasza:
Valaki megtudná mondani ,olyankor mi a helyzet ,ha előtte gyed-en ,és gyes-en volt , utána újra vállaltunk gyermeket. Előtte folyamatosan volt nunkaviszony. Azon a munkahelyen nem lehet kismamaként dolgozni , rögtön táppénzre veszik. Mennyi táppénz fog járni?
2011. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!