Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtátok élvezni a második...

Tudtátok élvezni a második terhességet? Ki hogy élte meg?

Figyelt kérdés
Első (végigvitt) terhességemben 20 hetes terhességig dolgoztam korábbi félidőn túli vetélés miatt. Bevallom őszintén, nagyon jól esett a pihenés, a kikapcsolódás, a "kötetlen program". Nem szeretnénk nagy korkülönbséget, a babám egy éves kora köröl már próbálkozni szeretnénk. Nyilván az nem lesz ilyen relaxálós, de azért marad majd idő, energia a magzattal való összehangolódásra? Vagy csak eltelik a terhesség a mindennapi rohanásban, aztán egyszercsak hopp, szülünk?
2016. júl. 25. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

szerintem kis korkülönbséggel csak az utóbbi. illetve ha sokat alszik a nagy, akkor lesz egy kis időd. bár amennyit orvoshoz kell járni...

én 39 hetes vagyok, még a naggyal focizok délutánonként, hát, el tudnék képzelni jobb programot is elefántlábakkal, kánikulával, fájó végtagokkal. de nem lehet nem foglalkozni a már meglévővel :)

sokszor mikor este elalszik, azon gondolkodom, hogy rúgott-e eleget a baba? persze rúgott, csak nincs időm felfogni, hogy minden oké :D

2016. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb mintha nem is lettem volna terhes, csak a hasam növekedett. Nekem a 2. terhesség sokkal egyszerűbb volt. Személy szerint h*lyeségnek tartom az ilyen ràhangolódós dolgokat :/

2,5 év van közöttük

2016. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk 23 hónap lesz köztük,az elején nem tudtam nagyon a terhességgel foglalkozni,vagy rá gondolni,nem nagyon voltam rosszul sem,így teltek a napok,a nagyobbal foglalkoztam,mintha nem is lettem volna terhes. aztán persze elkezdtem érezni ahogy mocorog,úgy már jobban ráhangolódtam,meg mondogattam a lányomnak is,hogy jönni fog a kistesó,ott van a pocakban stb most másfél hetem van még a kíírt napig,már ő jön oda megsimizi a hasamat,puszit is ad néha :-) ultrahangok is kicsit másmilyenek voltak,volt,hogy ő kint hisztizett addig az apjánál,volt,hogy bejött beállt mellém szóval nem tudtam annyira ráhangolódni,hogy na éppen csak arra. a terhesség vége húzósabb, elsőnél még lefeküdhettem mikor akartam hát már nem így van,reggel sincs sokáig alvás,ha én bent hűsölnék a ventilátor előtt ő a 40fokban kint akar rohangálni (én a tüdőmet kiköpöm :D ) meg rendetlen sok mindent szétdobál,hát vacak már ekkora hassal hajolni/gugolni de napi 128x kell átlagban :-)
2016. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Kis korkülönbségnél már nem tud olyan lenni, mint az első. 3 gyerekem van kis korkülönbséggel. Utólag csak nevetek magamon, mit meg nem csináltam, amikor az elsővel "hangolódtunk". Teljesen felesleges mizéria ez. Egy testen osztozunk 9 hónapig. Mi lehet ennél bensőségesebb?

A másodiknál még volt egy kis időm, a harmadiknál már csak "hopsz szültünk", azután hangolódtunk.

2016. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Most várom a második babámat 6év lessz köztük.Ráadásul ugyanarra a napra vagyok ki irva mint a első kisfiam született.Most már sokkal könnyebb minden van már sajat hazunk is.Nem kell annyit izgulni.Bár a jövőtöl igy is félek.Várom a babát ahogy eddig mindenki aki tud róla.
2016. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az elsőt nagyon élveztem. 41 hétre születette. 40 hétig dolgoztam,se egy fájás se hányás semmi. csak nőtt a pocakom

3 év lett a gyerekek között.

a másodikból egy percet nem élveztem, kényelmetlen volt, és egy igazi terhes terhesség. az első perctől kezdve hánytam amíg meg nem született. a nap bármely időszakában és végig rosszul voltam. még dolgozni sem tudtam.

2016. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 16honap lesz köztük, szóval nem sok. Szerencsére teljesen probléma mentes, nyilván nem könnyű mindig egy örökmozgó egyéves után rohangálni, de még igy is több időm van mint amikor dolgoztam. Utolsó 2hónapban maradtam otthon, utána kezdődött a vizsgaidőszak. Most amikor alszik napközben már én is szinte mindig alszom, a férjem is sokat segít. Gyorsan tellik amúgy, de nem hagyja hogy megfeledkezzünk róla mert folyamatosan ficánkol, néha aggódók is hogy alszik-e egyáltalán...:-D

25hkm

2016. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!