Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki átlagos/normál, esteleg vékony testalkatú volt mégis terhességi diabétesze lett?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok kismama és itt csak 30-as BMI felett szűrik a kismamákat, én ebbe nem esek bele így csak a magán opció marad (amivel valószínűleg élek is majd). Eléggé megütközve néztek rám, hogy minek kérem a szűrést, meg is tagadta a kórház mondván, hogy orvosilag nem indokolt, pedig a védőnő hívta őket. én reagálom túl és tényleg nagyon ritka?

Kiváncsi lennék tapasztalatokra, olyanoktól,akik elvileg nem a veszélyeztetett csoportban vannak/voltak. pl volt-e bármi tünet.


2020. jan. 23. 15:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ne is mondd, az évek alatt már kisebb könyvet tudnék írni, de a terhesgondozashoz pozitívan álltam hozzá.. Eddig..

Az otthoni nőgyógyászom mondta egyszer, hogy az angol ellátás mennyiségi és nem minőségi és tök igaza van

2020. jan. 23. 23:37
 12/13 anonim ***** válasza:
52kg voltam amikor terhes lettem. A 26.héten derült ki a cukor problémám. Végig diétáznom kellett. Igazából a terhességi cukor kialakulásának semmi köze nincs a testsúlyhoz. Ha elfogadsz egy javaslatot lépj be Facebookon a terhességi cukorbetegség nevű csoportba, ott nagyon sok segítséget kaphatsz, ha esetleg kiderül, hogy probléma van. Ha nem tudsz előbb elmenni szűrésre, szerintem szerezz be egy vércukor mérőt és evés után 1 órával nézd a cukrod. Az itthoni protokoll szerint az 1 órás értéknek 7 alatt kell lennie.
2020. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat, ment mindenkinek a zold kez!

Jovohet csutortokre kaptam idopontot a magan klinikara.

2020. jan. 24. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!