Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatokon esik át...

Milyen vizsgálatokon esik át egy átlagos kismama a 21. hétig?

Figyelt kérdés

Amiért kérdezem az az hogy az orvosom elfelejti a beigért vizsgálatokat, én pl. egyszer néztek nálam méhszályat 13.héten mert kicsit véreztem. A 15 hetesen a véradó visszarendelt ellenanyag miatt szóltam érte akkor jutott eszébe a 20 hetes vérvétel szerinte ellenanyag a 30.héten esedékes. de ha találtak vmit nem szokták ellenőrizni? Vércukor még egy kósza sem készült pedig az egész családom anyai ágon inzulinos!

Köszönettel!


2009. jún. 23. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello!

Na nekem először 24. héten lesz cukor. De eddig csak az elején volt vérvétel és saját magam fizetett 2 genetikai Uhu egy 12. héten egy pedig a 20.ban. Ezentúl kétszer néztek vasat és ennyi. Az ellenanyaggal azért nem volt gondunk, mert nálunk apácska is negatív. De ha nem lett volna azonnal kaptam volna szurit és kész...

(De azt hiszem Mon. van 12. heti kötelező aztán 16 hetes AFP, aztán van 20.on toxoplazma teszt...) vedd meg a friss Kismamát pont van benne egy cikk, hogy milyen vizsgálatok vannak a 40 hét alatt és mikor.

2009. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő adott mindhárom terhességem elején papírt arrol hogy milyen kötelező vizsgálatok vannak és vérvételek.De amugy is szol mindig hogy mi következik.Kérdezd meg őt,ez a feladata.De ha keresőbe beírod hogy terhességi vizsgálatok ugyis bead egy csomo oldalt ahol tudsz tájékozodni és legalább szolhatsz miatta.Remélem segítettem valamennyit.
2009. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia,

első 12 hétben: vérkép, vércukor (tesztreggelivel), vizelet+üledék vizsgálat. Hepatitis B., toxoplasma, vércsoport meghatározás, EKG, fogászati vizsgálat, belgyógyászati vizsg. a háziorvosnál.

12. héten: Dawn-kór szűrés (vérvétel+UH)

15.héttől: AFP vizsgálat(vérvételes vizsgálat), (Dawn szűrés, négyes és integrált teszt...önököltséges)

18. héttől: Genetikai UH

Azt hiszem ennyi a 21. hétig

2009. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm számomra az az érdekes, hogy nekem kell mindenért szólnom. Előtte dunaújvárosban voltam terhesgondozáson 8 éve, de ott minden alkalommal súlymérés stb.... itt meg semmi. biztos az egészségügy hozadéka!!
2009. jún. 23. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!