Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rossz lett a kombinált...

Nagyon rossz lett a kombinált teszt eredménye. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap voltam a 12 hetes UH-on egyben levették a niftyhez is a vért plusz megcsinálták a kombinált tesztet melynek ma megjött az eredménye ami a következő:

Szívfrekvencia 159 ütés/perc

Ülőmagasság (Ülőmagasság (CRL)) 70,8 mm

Tarkóredő (NT) 1,8 mm

Biparietális átmérő (BPD) 21,6 mm


Szabad ß-hCG 47,1 IU/l annyi mint 2,078 MoM

PAPP-A 1,360 IU/l annyi mint 0,482 MoM

PlGF 33,270 pg/ml annyi mint 0,572 MoM


számolt kockázat downra 1:97. Nagyon el vagyok keseredve és azt szeretném tudni ha amniocentézist szeretnék kihez kell fordulnom? Fogadott orvosom nincs magán úton egy neves nőgyógyász végezte az UH vizsgálatot. Szerintük nem lesz baj várjuk meg a nifty eredményét de én biztosra szeretnék menni. Köszönöm


2020. jan. 29. 20:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Orrcsont látható még ennyi szerepel a tegnapi leleten.
2020. jan. 29. 20:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem voltam ilyen teszten mivel 40 éves voltam mikor a 3. gyerekkel terhes lettem. Az Istenhegyi géndiagnosztikán voltam chorionboholy mintavételen 12 hetesen. 3 nap múlva meglett az eredmény, hogy rendben van minden.
2020. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bajcsy kórházban csináltak chorionboholy mintavételt és amniocentezist is. Szuperek, embersegesek, kedvesek, de nagyon leterheltek
2020. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
A nifty-t várd meg. A másik két vizsgálat 1% körüli vetélési kockázattal jár.
2020. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek 1:6 volt az eredmény amniocentezis helyett ajánlottak neki a nifty tesztet,de 2 gyerek mellett azt nem tudták kifizetni úgyhogy ment amniocentezisre és teljesen egészséges babája született.Ez egy arányszám.Akkor keseredj el ha valóban betegséget állapítottak meg.Ez még nem az a helyzet.Aggodni ér és szabad,de keseregni semmiképp.Minden jót kívánok nektek!
2020. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kombinált teszt egy nagy sz..

Nekem genetikus mondta, hogy az csak egy arányszám. A pozitív eredmény sem jelent feltétlenül rosszat, és a negatív sem feltétlenül jót.

Én Prena tesztet csináltattam, erre el sem mentem pont azért, hogy ne idegesítsem feleslegesen magam. A kombinált teszt eredményét nagyban rontja már csak önmagában az életkor is.

Szóval ne csüggedj! Az UH tökéletes, ez sokkal több per pillanatban, mint egy becslés. Biztos vagyok benne, hogy a Nifty után megnyugodhatsz majd.


Egyébkén egy ismerősömnél 1:16 lett az eredmény, és a tarkóredő is 4 felett volt. Mindenki tutira mondta, hogy beteg, de az amniocentézis beigazolta, hogy nem. Ma már 7 éves nagy fiú, és teljesen egészséges.

2020. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszömöm szépen hogy bíztattok! De ha mégis szeretnék lepény vagy magzatvízvételt kihez kell fordulni? Nincs fogadott orvosom. Bár sztem megvárom a nifty eredményét de szeretném tudni a lehetőségeket.
2020. jan. 30. 07:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Abba a kórházba menj el ahová tartozol genetikai tanácsadásra.Idopontot kell kérni és az eredmenyeidet vinni.(nálunk így működött)
2020. jan. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett veletek?
2020. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!