Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól írhat ki az orvos...

Mikortól írhat ki az orvos végleg táppénzre?

Figyelt kérdés
Jelenleg táppénzen vagyok barnázás miatt, hétfőn lesz 2 hete. Holnap megyek vissza, és ki szeretném magam íratni a munkahelyem miatt. Ugyanis én közvetítő (vagy kölcsönző, nem tudom pontosan) cégen keresztül dolgozok a munkahelyemen. Két hónapja voltam 3 hét táppénzen vesemedence-gyulladás miatt, meg most ez a két hét. Félek attól, hogy ha visszamegyek, elküldenek a hiányzások miatt (volt már rá példa, hogy valakit 2 hét táppénz miatt elküldtek). Meg szeretném a dokival holnap beszélni, hogy írjon ki végleg, mert tartok attól, hogy ha visszamegyek elküldenek, és így akkor bukom a gyed-et, meg a tgyást, ha jól tudom. 8 heteske
2010. júl. 22. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
terhesen nem rúghatnak ki. Amúgy a házidokid csak nőgyógyászati szakvéleménnyel fog terhességi betegállományba venni, így előbb én nőgógyászhoz mennék a helyedben egy veszélyeztetett terhességről szóló igazolásért.
2010. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elejétől kezdve kiírhat. barnázás miatt amúgy is veszélyeztetett vagy, vagy nem?
2010. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerződésedtől függ, hogy kirúghatnak -e. az, hogy nem rúghatnak ki a határozatlan idejű szerződésre érvényes.
2010. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a kölcsönzött munkaerőben dolgozó kismamákra nem vonatkozik a felmondási védelem. :(

Menj el a nőgyógyhoz és őszintén mondd el neki, mi a helyzet.A barnázgatás miatt egyébként is számíthatsz veszélyeztetettnek. Ő majd ír egy véleményt, ami alapján a háziorvos táppénzre vesz. Én is tp-n vagyok 6 hetes óta, majdnem hasonló okokból.

2010. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy nődokihoz megyek holnap, a háziorvoshoz majd csak hétfőn. Nem tudom, hogy veszélyeztetettnek minősülök-e, az volt írva a papíromra, hogy fenyegető vetélés.

Határozatlan idejű szerződésem van.

2010. júl. 22. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
A nődoki ír egy véleményt,amit leadsz a háziorvosnak és azzal kiír.Azt minden hónapban kell kérni a nődokitól.
2010. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Engem magas vérnyomás miatt vettek táppénzre a 12. héttől. Nőgyógyász beleegyezése kell hozzá, utána meg a háziorvossal irasd ki magad, elvileg nem küldhet el táppénz alatt,de ha köcsög, mint az én előző munkáltatóm, akkor megteszi. sajnos vannak ilyen munkáltatók. Minél előbb menj orvoshoz, hogy mihamarabb kiírhasson.

Jó egészséget

2010. júl. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el táppénzre, mert ahogy írtam, a KÖLCSÖNZÖTT MUNKAVÁLLALÓKRA NEM TERJED KI a felmondási védelem, akármikor elküldhetnek, még ha a szerződésed határozatlan idejű is.
2010. júl. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen erős barnával veszélyeztetett? Mennyire volt erős, hogy fenyegető vetélést írtak, kérdező?


Én is elmondanám ezeket a nődokimnak.

2010. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem volt túl vészes, de én a biztonság kedvéért rögtön elmentem dokihoz. Ő annyit írt a papírra, hogy kevés színes folyás volt akkor jelenleg, de minden további nélkül kiírt, sőt, ő javasolta. Ma voltam kontrollon, és megkértem, hogy írjon ki melóhely miatt, és írt is javaslatot a házi orvosnak.
2010. júl. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!