Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a terhesvita...

Mi a véleményetek a terhesvitaminokról? Tervezés idejére is szükséges?

Figyelt kérdés

Ti mit tudtok erről? Én egy olyan beszélgetést hallottam, ahol azt ecsetelte egy orvos, hogy butaság, mert a szervezet kilökné a hibás génű fogantatást, addig a vitamin “megtartja” és sokkal több baba születik ebből betegen.

Viszont ahol nehéz a teherbeesés, a vitamin támogatni tudja a dolgokat. Ti mit tudtok erről? (Aki csak a reklámból tájékozódik, kérem ne írjon.)



2020. febr. 2. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen felesleges elore szedni!

Ha terhes leszel elso idoszakban a folsav a legfontosabb, tobbi ugymond felesleges. Kesobb meg a vas lesz lenyeges, de azt kb ugyis gyogyszer formajaban kell potolni.

Szoval ennek az egesz kismamavitaminozasnak eleg nagy a reklamja, meg sugaljak, hogy huuu de nagy szukseg van ra! Francokat...

Nem mondom, bizonyitott esetekben meg haszna is lehet( pl vitaminhiany)

De egy eggeszseges ember, aki normalisan taplalkozik semmi szuksege ilyen draga vackokra!

2020. febr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A vitamin semmilyen terhességet nem tart meg. Ez nettó hülyeség. A terhesvitamin arra szolgál, hogy pótolja/feltöltse azt amit a magzat elszívó az anyától. Így az anya nem lesz vitamin és egyéb hiányos a terhesség alatt. De magzat megtartó hatása nincs.


A másik része a kérdésesnek, hogy pl az elégtelen D-vitamin szint gátolja a teherbeesést. Tehát akinek alacsony annak a teherbeesés előtt szednie kell.

2020. febr. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=aJj0LCtBldQ


https://www.youtube.com/watch?v=47lo3kOC-nU


Nézd meg ezeket és utána szerintem te is el tudod dönteni :)

2020. febr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 terhességemből, mindháromnál szedtem terhesvitamit fogantatás előtt.

Az első terhességemből (8hónap próbálkozás után, de a vitamint csak 2hónapoal előtte kezdtem el szedni) van egy egészséges gyönyörű lányom.

A másidok vetéléssel végződött 7+4 nél (1 év próbálkozás után)

Most 27hetes vagyok ikrekkel.( vetélés után 9. hónapban fogantak spontán)

2020. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak folsavat szedtem a teherbeesés előtt, mást nem. Most 31 hetes vagyok, D vitamint és kálciumot szedek, meg magnéziumot a görcsökre (az orvos tanácsára, de én se vágyom többre).
2020. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam sajnos volt egy rosszul végződött koraszülés. Úgy gondoltam, hogy a majdnem teljesen teli doboz terhesvitaminomat nem dobom ki, szépen beszedegetem, hogy feltöltsem magam vitaminokkal (sok helyen olvastam, hogy nem árt a dolog). Hát nekem kellett vagy 1,5 hónap mire rájöttem, hogy az erős szívdobogás, izomfájdalom, zsibbadás, émelygés, szédülés,légszomj és társai nem a gyermekeim elvesztése miatt vannak, ahogy mindenki mondta, hanem a terhesvitamintól. Ugyanis ha nem vagy terhes nincs szükséged azokra az emelt adagokra amik ezekben a bogyókban vannak. Mióta abbahagytam a szedését egyáltalán nem voltam rosszul. Szóval én nem ajánlom.
2020. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!