Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kajaundorom van. Bármire...

Kajaundorom van. Bármire ránézek és hányni tudnék, vagy hányok is. Ha volt ilye időszakotok, meddig tartott, hogy viseltétek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A 7. hétben vagyok és csak tegnap óta tart ez a kajaundor, de már élni sincs kedvem, szörnyen érzem magam. Eddig nagyon jó étvágyam volt, bármit megettem. Tegnap üres zsemléket ettem, ma pedig 2 db főtt krumplit tudtam legyűrni 2 szem paradicsommal, úgy, hogy csukott szemmel ettem meg. Természetesen ki is jött minden. Aztán ittam kamilla teát. Vártam, hogy majd minden helyreáll, megnyugtatja a gyomrom, de nem. Sok vizet iszok apránként, szerencsére az megy. Összeszedtem magam és elmentünk bevásárolni, de amikor próbáltam kiválasztani, hogy miket tudnék megenni- végig a kezemben volt egy zacskó, ha esetleg elhánynám magam, akkor legyen kéznél..

Végül egy csomó dolgot vettem, hogy legyen miből válogatni. Húst azt nem vettem, onnan menekülnöm kellett, majdnem elájultam a hűtők mellett. Eddig húst ettem hússal, most meg vegán "párizsit" vettem, de nem hiszem, hogy bármit meg tudnék enni abból, amiket hazahoztam.. Minden olyan... Fujjj :'( Én meg éhenhalok.



2020. febr. 8. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de ez az állapot akár hosszú heteken keresztül is eltarthat.

Én most járok a harmadik terhességem 31. hetében. Van már két csodás gyerkőcöm, most várjuk a második kislányunkat.

Mindhárom terhességem első trimeszterét végighánytam, azaz a kisfiammal a 12. hétig, a kislanyommal a 14. hétig, most pedig a babával kb. a 15. hétig. Brutál volt. Napi két hányás volt a minimum.

Nekem sem volt kedvem élni sem.

Most pedig, hogy a méhem már nyomja föl a torkomba a gyomromat, újra támad a gyomorsav. Két napja olyan hirtelen jött a gyomorsav, hogy rohannom kellett a vécére, kihánytam a teljes vacsorámat.

Szval nagyon az elején vagy, készülj föl arra, hogy, ha ilyen alkat vagy, még nagyon sokaig eltart a hányós állapot, sőt, akár vissza is térhet mondjuk a vége felé.

2020. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

KB a 18.hétig folyamatosan rosszul voltam. Mindig azt ettem, amire ha rágondoltam elviselhetőnek tűnt a gondolat, hogy megegyem. A húsundorom szülés után pár héttel kezdett megszűnni. Mindig nagy húsevő voltam, de terhesen nagyon ritkán bírtam enni. Különös módon akkor a zsírosabb vörös húsok mentek csak be. Pedig világ életemben csirkemell volt a kedvenc. De kB 5-6 hónapig nem ettem, mert nem bírtam.

Ez ilyen, túl kell élni, egyszer elmúlik.

2020. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
30.hétig kifordult a gyomrom szó szerint.. Én a gyömbéres kinley-t tudtam meginni mert a víznek is furcsa íze volt. A pék sütemények ( Pogácsa, sajtos rúd, túrós táska, croasson) maradtak meg bennem.. Munka közben meg ropit rágcsáltam sajtos tallérral :/
2020. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ó, jaj... És hogy lehet ezt kibírni a munkahelyen? Titkolózni nem fogok az biztos, már most sejtik szerintem, hogy mi van.. Én úgy terveztem, hogy ha tudnak adni könnyebb munkát, akkor nem mennék táppénzre. Dehát így nem fogom bírni, mert semmi energiám. Majd kiderül, lehet, hogy nem lesz baj, majd viszek be fogkefét.. :D
2020. febr. 8. 22:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten rosszul a 16.hétig voltam. Volt ott minden amit eltudsz képzelni (hányás, folyamatos hányinger és fejfájás, hőemelkedés, fáradtság, szédülés, gyakori pisilés, szag érzékenység, duzzadt mellek,letargia és aza z fura na most fog megjönni érzés). Ezek nagy része elmúlt kb a 16.hét után. De..... Megmaradt az étvágytalanság a terhesség végéig. Húsra csak nagyon ritkán tudtam ránézni. 20.hét környékén végre tudtad enni, de csak dinnyét és barackot, de legalább abból sokat és jó is volt. 2 héttel rá kiderült, hogy terhességi diabéteszem van. Onnantól kezdve nem lehetett gyümölcsöt enni. Nesze neked...... Volt pár hét amikor tudtam enni. Utána amit tudtam volna azt nem lehetett. 30 hét körül visszatért a hányás. De legalább nem sokszor. Max hetente egyszer. Szülés után másnap visszatért az étvágyam. Zabáltam mindent. Az egyszerű zsemlének is csodás íze volt. Majd szülés után 2 héttel elkezdett görcsölni az epém. Most amiatt nem ehetek, pedig annyit tudnék enni mint egy elefánt.

Egyszóval...... Kitartás. A leghosszabb eset az, hogy amikor kint lesz a pici, akkor fogsz tudni enni, de sanszosabb, hogy a 12.hét körül elfog múlni és olyan lesz mintha nem is lett volna.

2020. febr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a szülés napján is hánytam. Vészes hányással többször voltam a kórházban, a boltokba bemenni se tudtam. Rágóztam és sajnos a cocacola maradt meg bennem( a többi márka nem!)de már éhes sem voltam. Kitartás, azért a legtöbb nőnek ez elmúlik
2020. febr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha folyadékot iszol meleg, langyos ne legyen, inkább hűvösebb, vagy ha bírja a torkod hideg, nekem a kóla jött be, amikor már minden kijött volna, az segített. Többen mondták a hideg citromos vizet, azt meg a savam miatt nem mertem. Lassan egyél, csak azt ami ízlik. Kitartás!
2020. febr. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a 6. Héttől tartott a 25. Hétig, borzasztó volt, tényleg nagyon rossz !

Eleinte a hideg coca cola segitett utana a negro, de ezektol is hamar elundorodtam :/

Most 34 hetes vagyok es még mostis elofordul ez az allapot :D

Kitartas!! Hozza lehet szokni, legalábbis nekem sikerult :)

2020. febr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyjából az első trimeszter végére elmúlt, addig csak szőlőt és barackot tudtam enni, néha szendvicset, azt is úgy kellett leerőltetni. Még rosszabb, hogy szagundorom is volt mellé, mindentől felfordult a gyomrom, még a párom illatától is, dezodort sem viseltem el magamon. Folyton nyitogattam a hűtőt és dobáltam ki belőle mindent, hogy ez undorítóan néz ki, ez büdös, nem is nagyon főztem. Szerencsére soha nem hánytam, de egész nap émelyegtem, étvágyam nem volt. Kitartás, elmúlik.
2020. febr. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Átérzem, ez a második terhességem, és ugyan az ismétlődik meg , mint az elsőnél, csak remélni tudom, hogy hamarabb vége lesz. Az elsőnél a 30. Hétig hánytam, és alig tudtam enni.

A coca cola nekem is jó volt egy ideig, meg a banán , de utána azt is kihánytam, 6x voltam kórházban, mert egyszerűen nem tudtam semmit se meginni, se megenni. Hetente 1x - 2x rámjött egy falási roham, gondolom így próbálta pótolni a szervezetem tápanyagot , de a többi nap csak feküdtem hőemelkedéssel, teljesen életképtelenül, és hánytam napi 4-5 alkalommal. Riogattak is, hogy a gyereknek biztos baja lesz, hogy nem eszek stb.. a lányom most 2 éves , és semmi baja nem lett egyébként. Szóval kitartást.

12hkm

2020. febr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!