Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Influenzás vagyok, alig...

SOS! Influenzás vagyok, alig kapok levegőt, kérlek nyugtassatok meg, hogy elég oxigén van ettől még a babának?

Figyelt kérdés
Napközben elvagyok, de ma éjjel úgy ébredtem, hogy megfulladok .. nagyon nehezen nyugodtam meg. Baba mozog, tegnap az NSTn rendben volt, de ez a légszomj rohadt ijesztő. Most attól rettegek alvás helyett, hogy oxigénhiányt csinálok neki. Egyébként nem nagyon pörög senki ezen, hogy én rosszul vagyok, a kórházban éjjel ha telefonálok segítséget kérni, valami banális válasszal leráznak, befektetni azért nem fognak mert influenza, amúgy meg a baba jól van, szóval én le vagyok ejtve. Ahhoz képest mennyire írja minden csap, hogy így úgy halálos az influenza a kismamákra, annyira tojnak bele. Pihenjek, stb .
2020. febr. 11. 04:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem használsz orrsprayt???
2020. febr. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A picur az oxigént a vérből használja fel. Még nem érett a tüdeje, nem használja. Úgyhogy ne parázs, biztonságban van. :)
2020. febr. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Kicsit paranoiás vagy. Ha már magadat temeted, bele sem merek gondolni mi lesz, ha a gyereked köhint egyet.
2020. febr. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
99%

Azért nem fektetnek be, mert influenzával nem lehet mit csinálni. Nincs rá gyógyszer. Ellenben frankón körbefertőzheted a terhespatológiát. Drukkolok a te és a szülés után a gyerekágyas részlegen lévő kismamák és újszülöttek érdekében, hogy szülésig túllegyél rajta.

Oxigénhiányt meg nem tudsz így okozni a babának. Biztos nagyon rossz betegnek lenni a terhesség végén, de kitartást. Ha kicsit megemeled a mellkasod alvás közben az segít.

2020. febr. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
A babának nem lesz baja. Majd csak attól, hogy az anyja paranoiás ostoba liba.
2020. febr. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem halálos, nyugodj meg.

Használj orr sprayt, pihenj sokat, igyál sokat, egyél húslevest, zöldséget, gyümölcsöt. A babának meg semmi baja nem lesz.

Próbáld meg kikúrálni magadat a szülésig. Otthon sokkal jobban meg tudsz gyógyulni, mint a kórházban. Oké, hogy ott orvosok vannak, de ezzel ők se tudnak mit kezdeni és otthon legalabb komfortosan vagy. Jobb mint a betegágy.

2020. febr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orrod miatt nem kapsz levegőt, használj orrsprayt (kérdezz rá patikában), szellőztess gyakran és pároltass vagy teregess a hálószobában.

Ha a fekvés miatt jön elő, akkor sose feküdj háton, hanem mindig oldalt, mert háton - ha a baba úgy fekszik - elnyomhatja a fő ereket, ami okozhat légszomj/ájulás érzést. Ha így is fennáll az éjszakai légszomj, érdemes félig ülő helyzetben aludni, hogy a hasad ne nyomja a tüdődet. Ha meg így sem jó, egy EKG-t kellene csináltatni a háziorvossal. (És ez nem függ össze az influenzával.)

2020. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt megkerdezhetem, hogy orvos allapitotta meg az influenzat, vagy magadat diagnosztizaltad? Mert ez alapjan lehet sima megfazas vagy influenza szeru megbetegedes, amit meg mindig nagyon sokan kevernek az influenzaval.

Nekem ket-ket es fel het volt kijonni egy sima megfazasbol (ami nem terhesen 4 nap max) fullasztoan kohogtem ejjelente. Lazad van?

Amugy egyetertek az egyik elozo hozzaszoloval, keruld a haton alvast! Es keresd fel a hazi orvost, ha aggodsz, ne a korhazat hivogasd, a haziorvos beutal, ha szukseges.

2020. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj el a háziorvosodhoz és kezeljen ki. Az hülyeség hogy nem lehet baja a babának ettől. Ha te alig kapsz oxigént ő miből kap? Teljesen jogos az ahogy aggódsz. Van otthon kompresszoros inhalálód? Azzal lehet salvus vizet inhalálni nagyon sokszor, és az könnyít.
2020. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: mindaddig, amíg az anyuka él, és mozog, a vérében van elegendő oxigén. Aki nehezebben kap levegőt, az gyakrabban szívja be (zihál), vagy mélyebbeket próbál lélegezni. Ez a szervezet spontán reakciója.

A gyerek ebből semmit nem érzékel, hiszen nem tüdőn át lélegzik.

2020. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!