Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenlegi kismamák és már...

Okh23 kérdése:

Jelenlegi kismamák és már volt kismamák, kérlek nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül. Másnak is nehéz (volt) a terhessége?

Figyelt kérdés

9. hetes vagyok, majdnem 2 hete lett az a bizonyos második csík meg a teszten. Nagyon örültem a hírnek. Előtte már megvoltak a tipikus tüneteim is, mellfeszülés, aztán hasgörcsölés és végül a reggeli rosszullétek. De hát ezek a dolgok annyira a velejárói, ezt látni a filmekben, ezt olvasni mindenhol, hogy terhességet reggeli hányás nélkül elképzelni nem is tudtam volna.

2 hét, ennyi telt el, mióta tudtomra jutott a dolog és minden értelmet nyert, hogy miért is dagadtak fel annyira a cickóim és miért volt ennyi hangulatingadozásom. Felgyorsultak az események, megvolt az első UH vizsgálat, mindent rendben találtak, intézni valók sora tornyosultak elénk, de mégis nagyon lassú 2 hét volt...

Sok átforgolódott éjszaka és azóta sem szűnő reggeli émelygés, állandó húzódó érzés a hasamban, éhségérzet, de mellette étvágytalanság, egyszer elkap a hidegrázás, de legtöbbször melegem van mindenben. Nagyon nehezen viselem, amit röstellek is, nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz és még hol a vége???...

Úgy érzem magam, mintha a betegség kerülgetne, pedig nem. Le vagyok gyengülve, kedvetlen vagyok és fáradt. Ha bárhová mennem kell, úgy érzem, mintha egy kő lenne a hasamban, amit vonszolnom kellene, pedig a magzatom mindössze 10mm. Akkor hogy is van ez?

Anyukám 4 terhességen van túl, mikor kérdeztem Ő hogy bírta, teljesen kiakadtam és "felháborodtam". Soha egy rosszúllét, egy öklendezés, egy hascsikarás,7 hónapos terhesen még dolgozott, én meg 2 hét után legszívesebben vontatóhoroggal huzatnám magamat ki még a sarki kisboltig is.

Én vagyok csak ilyen elfuserált tutyimutyi, vagy másokat is hasonlóképp érintett ez a csoda, ami természetesen 6-7 hónap múlva minden szenvedést kárpótol majd, de addig is kérlek öntsetek belém egy kis lelket!



2019. okt. 24. 18:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy most gyorsan elfáradsz, álmos vagy, és rosszul érzed magad. Az első trimeszter ilyen, ezt teszik a hormonok.

Lehet, hogy a következő trimeszter jobb lesz, és tele leszel energiával, hegyeket tudsz elhordani. Az is, hogy végig hányod a terhességet. Vagy kicsit mindkettő.

Aztán lehet, hogy most nyűgös vagy, de ha pár év múlva visszagondolsz, mégis a terhesség lesz életed egyik legjobb szakasza. :)

És ez mind teljesen normális.

2019. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Ez a második trimeszterre nekem teljesen elmúlt és pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy azt érzem, hogy sokkal energikusabb vagyok, mint a terhesség előtt. Szóval nyugi! :)
2019. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Ezt hívják "terhességnek" :) A hajlamokat nem lehet örökölni, de anyáink ilyenek, ők mindig mindent jól viseltek, sehol egy hányás, egy derékfájás... hahaa! Hát persze hogy volt nekik! Csak kicsit hősködni akarnak nekünk. Aminek még nem jöttem rá a céljára :D

De biztos vagyok benne, hogy szenvedtek ők is rendesen.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez még csak az eleje, én kívánom, hogy neked ne legyen rossz, de a 3. trimeszterben jönnek majd az éjjeli 5x pisilni járások, a cipődet nem tudod felhúzni, és már alig fogod várni, hogy megszülj.

Néhány tornagyakorlat segít a kellemetlen tüneteken, és az egészséges étrend is sokat jelent.

Kitartást, nem tart örökké semmi sem :)

Egy mindenórás kismama.

2019. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Ez csak szerencse kérdése, ne idegeskedj. Szar dolog, nekem is csak egy gyerekem van emiatt, mert én még egyet biztosan nem csinálok végig. 6 kerek hónapig hánytam napi 10-szer, az rengeteg fogam tönkrement de ez volt a könnyebbik része, mert egy alap betegséggel indultam neki és folyamatos fejfájás gyötört, ami a császár után el se múlt teljesen. Persze a betegségem ritka, stb., de már a hányásra is azt mondanám, hogy köszi gyerek mellett nem tudnám megcsinálni. Ennek ellenére hallottam már az enyémtől sokkal rosszabb történetről is. Aztán ott a másik oldal, van aki 10 gyereket szül gond nélkül.
2019. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%

Ennyire fellengzősen és ilyen felesleges mondatokkal körülírni valamit, hát nem semmi hallod... Borzasztóan felesleges volt a kisregény. Volt itt pár hónapja egy csaj, már nem tudom miért, ő írt kisregényt egy 3 mondatos problémából...

Amugy képzeld,másnak is volt/van nehéz terhessége, mégse szenved így mint te. Nem csak nekef nehéz, vannak, akik bevéreznek, kórházba kerülnek, a fél vagy egész terhességet benn töltik, közben minden nap imádkoznak és hálát adnak, hogy velük van a magzat. Mi lesz veled később? Ja igen, még jobban szenvedsz. Szedd össze magad azt javaslom.

2019. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezek természetes dolgok, a legtöbb várandós nő átesik ezeken. Nekem az elején méhszájsebem alakult ki, sokat barnáztam és 17-18. hétig hánytam. Na ez nehézség. Ettől függetlenül a második trimeszter egy csoda, visszatért az életerőm és boldogabb vagyok, mint valaha.
2019. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Manapság arról divat mesélni, hogy mindenki milyen kemény és minden milyen vattacukros és csodálatos, erről szól a fb, az insta, meg az összes közösségi média.

De a való élet nem ilyen. A való élet (és így a terhesség is) bonyolult, konfliktusokkal, problémákkal, dilemmákkal, szorongásokkal teli, csak ezt nem illik reklámozni, mert akkor gyenge, "tutyimutyi" , szerencsetlen, esetleg sajnalnivalo vagy.

Szerintem engedd el a "könnyű" terhesség fogalmat, egy új életet hozol létre a saját testedből, ennél nincsen nagyobb és megerőltetőbb munka a világon.

Persze, anyáink nyilván arra emlékeznek, amiket az idő megszépített, meg hát mi egy más, gyenge generáció vagyunk szerintük, meg hát mindenki rohan, senki nem figyel a másikra, így egyszerűbb azt mondani, hogy "ne szenvedj, szedd össze magad, lányom" , mint meghallgatni a testi és a lelki(!) problémáit a másiknak.

Nem, senkinek sem könnyű a terhessége, csak az emberek különbözőek, van aki érzékenyebb, van aki észre se vesz dolgokat, van, aki a teste minden rezdülését felfogja, van aki raparazik, van aki lazán áll mindenhez.

Ez Te vagy, a Te várandósságod, és jogod van megélni mindent, akár pozitív, akár negatív jelet. :)

Csak egy tipp, amit a napokban tanultam: szerintem nagyon sokat segít, ha egy kicsit "felerősíted" a kellemes, -pozitív érzéseket a napjaidban: akar egy ölelés, egy jóleső pihenés, egy nyalintas a cicadtol/kutyadtol, egy kedves szó, egy elismerő tekintet, akármi. -ezek segíthetnek átvészelni a hányingert, fáradtságot, stb-t. :)


Egyébként, csak, hogy érdemben is hozzászóljak :D

Én a második trimeszter végén vagyok, kb a 20. Hétig hanyingeres voltam, döglött galamb ízzel a számban, elejétől fogva olyan álmos vagyok, hogy gyakorlatilag bárhol, bármikor el tudok aludni, eléggé érzem, éreztem a szalag húzódást (most már megfelelő mennyiségű magnézium mellett ,halisten ez elmúlt), folyamatosan, barmin tudok szorongani (bár most ez a pozitív fókusz segít:)) , ha fáj a fejem, semmi nem mulasztja el, így minden nap le kell feküdnöm legkésőbb éjfélkor, és szm millio apró dolog nem jut eszembe.

De most itt ül a cicám az ölemben és a hasamat dorombolja, időnként reagál rá rá a baba és ez a világ egyik legcukibb dolga :)


Remélem segítettem :)


23hkm

2019. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy felesleges volt ennyire kifejtenem a mondandómat, de én így láttam átláthatónak az egész storyt.

De ennél már csak a te kommented volt feleslegesebb... 3 hónapja is volt egy csaj, hűha,nekünk így esik jól elmesélni valamit, aki megijed 20-nál több szónál, lapozzon tovább, és ne azt lesse hónapokon át, kibe lehetne belekötni és leszólni.

Sajnáltatni meg nem sajnáltattam magamat, úgy gondolom. Egyszerűen új nekem minden érzés, mint első babás és segítséget kértem a hasonló cipőben járóktól.

Igen ezt is le tudtam volna rövidíteni, de akkor túl nyersen kellett volna elküldenem egy idegent a francba...😉

2019. okt. 24. 19:09
 9/27 A kérdező kommentje:
Mindenki másnak nagyon szépen köszönöm a kommentjét. Sokat segítettetek :)
2019. okt. 24. 19:11
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Alig egy hete léptem be a 3dik trimeszterbe, de az állandó szeméremcsonti fájdalom, derékfájás helyett (stb stb) visszasirom az első trimeszter egész napos hányingerét, a reggeli rókát, a fáradtságot és az enyhe hashuzodast. Igaz, ez a második terhességem. De ég és a föld. Fiammal se volt séta, de most kb semminek nem vagyok jó 😢
2019. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!