Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítenének a számokkal?

Segítenének a számokkal?

Figyelt kérdés

Bár már van 2 gyermekem, már elfelejtettem hogy is vannak ezek a számok. Szóval ha pl azt írja, a 6.hét,az az 5hét +napok, vagy a be töltött 6 hét.

Például a 6. héttől van (illetve lehet) szivhang, akkor 5+6 nappal van esélyem, hogy már lesz?



2020. febr. 14. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

6+napoktól lehet szívhangra számítani. Barátnőmnek már 6+0 hetesen látták, nekem csak 6+4. De olyat is ismerek, akinek 7+1 volt.

5+6 nagyon a határon van... 5+3-n nekem még csak petezsák és szikhólyag volt.

2020. febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha belegondolsz, az 1. hét, az annak a ciklusnak, amelyben teherbe esel, az a hete, ami a menstruációval indul. Tehát a menstruációd első napja már az 1. héten van, nem a nulladikon. De csak annak a hétnek a végére töltöd be az első hetet.

Ezzel a logikával továbbmenve, 5+6 nap, az a 6. héten van. És rá két nappal töltöd be a 6 hetet.

Tulajdonképpen akár lehet is esélyed. Én 6+4 hetesen voltam és nem volt szívhang és tulajdonképpen az mebriót sem látta, csak szikhólyagot... de biztatott, reménykedek. Én, ha most dönthetnék, hogy mikor menjek, csak a nyolcadik héten mennék először.

2020. febr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagyis egy nappal rá töltöd be a 6 hetet, elnézést.
2020. febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Orvosilag a betöltött heteket veszik


Akkor vagy a 6. Héten, amikor 6+ os vagy

Nem logikus, de így van...


Nekem 6+2 sem volt látható, pedig nem fogant később, csak kórházban, nem a legjobb géppel nézték...

2020. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából lehet később kellene mennem, de mielőbb táppénzre kell vegyenek. Pszichiátriai intézetben dolgozom, ahogy fekvő betegeket forgatok, fertőzés veszély is fenn áll, nem beszélve, hogy sosem tudható, melyik beteg esik nekem. Most szabadságot vettem ki amíg nem megyek orvoshoz, de nem akarok terhesen ott egy napot sem eltölteni
2020. febr. 14. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, 4-es, tényleg? Ezt nem tudtam. És amikor egy honlapon arról írnak, hogy melyik terhességi héten mi történik, akkor is a betöltött hetet jelenti, hogy hatodik hét, vagy pedig azt, amit a 2. mond?

Hú, ez azért tényleg nem annyira egyszerű így.

2020. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességemmel 6+0 naposan mentem. Az elsővel volt szivhang a masodikkal csak petezsak és szikholyag. 5 hetesnek mondott két hét múlva mentem vissza, menzesz szerint 8 hetesen, volt szivhang de méretek alapján 7 hetes voltam.


Szerintem korai de mint írtad a munkád miatt jobb minél előbb táppénzre menni így egy próbát meger

2020. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4es, ez nem feltétlenül van mindenhol így. Az én dokim 9+4 voltam, mikor kérdezte hanyadik héten vagyok. Mondom a 9-diken, de hozzátettem, hogy 9+4 vagyok. Erre azt mondta, hogy akkor a 10.héten van. És a kiskönyvbe is úgy írja be.

Egyébként amit a 2es mond, hogy a menstruáció hete, amikor még nincs betöltött hét az az 1. hét. Logikus. Ez alapján az 5+ hét a 6. De szívhang betöltött 6 hét után várható, tehát legkorábban a 7.héten.

2020. febr. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!