Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez most tényleg korrekt így?...

Ez most tényleg korrekt így? Nem tudom túl tenni magam rajta.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt egy hosszabb párkapcsolatom, kb.3év után kezdtünk el gyerekvállaláson gondolkozni, el is kezdtük a projektet, de mint kiderült egészségügyi problémáim voltak, ami utána kezelve lett, de így sem estem teherbe... aztán a páromnak anyagi problémái adódtak, amit nem is nagyon beszélt meg velem, már érezhetően távolodni kezdett tőlem, amikor is kiderült, hogy terhes lettem. Ez 2 év próbálkozás után.

Ő ekkor azt mondta nekem, hogy neki nincs most ehhez idegrendszere, stb, problémának fogta fel és mondta, hogy neki nem kell, de én ne vetessem el, hiszen végre sikerült. Nem vetettem el nyilván, viszont ő fokozotan eltávolodott tőlem, s végül meg is szakadt a kapcsolatunk. Én nem hittem el neki, mikor azt mondta hogy nem kell neki, hiszen nagyon szerettük egymást, gondoltam megijedt és ez biztos újra közelebb visz minket. Na hát nem, sőt. Azóta megszületett a baba, hallani se akar róla. Mondta, hogy ő ezt eldöntötte, a gyereknek jobb,ha nem is ismeri, hiszen nem akarta, nincs kedve hozzá. Szerintem ez akkora aljas dolog, és mindenki más szerint is de ő a mai napig fújja a magáét, hogy hát nem, ő meg mondta, hogy neki nem kell mikor már terhes voltam. Az oké, de ezt nem akkor kell bejelenteni, amikor már ott vagyok terhesen, hanem mondjuk előtte, és akkor nem történt volna meg ez,hogy egyedül maradtam a babával, aminem lenne baj, csak semmiben nem segít! Semmiben. Én elfogadhatatlannak érzem ezt a dolgot és bosszant is nagyon, hogy szerinte de ez így rendben van, hiszem ő szólt, hogy neki nem kell és én magamra vessek, mert nem mentem abortuszra. Tudom, minden ember saját életének a kovácsa, de ez akkor is aljas húzás volt a részéről. :( Vagy tényleg nincsigazam?:(



2020. febr. 17. 12:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Igen, korrekt, hiszen szolt, hogy ő nem akarja. A tartásokért perelhetsz, az jogos, de kapcsolatot nem fog tartani a gyerekkel
2020. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nem volt világos, hogy a segítség, amit hiányolsz tőle, az tulajdonképpen a tartásdíj.

Az igenis jár a gyereknek, azt ne hagyd, perelj is, ha kell. Papíron vállalta az apaságot?

Viszont azt nem fogod tudni rákényszeríteni, hogy tartsa vele a kapcsolatot.

2020. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

"4. ENNEK ELLENÉRE védekezés nélkül lefeküdtél vele."


És a férfi mit hitt? Hogy a gyereket a gólya hozza?

Ő nem ugyanúgy védekezés nélkül volt a nővel?

Nem elég mondani, hanem annak megfelelően kell cselekedni is.

Ha nem akarok gyereket, akkor nem d. om meg az" asszonyt" és utána nem nézek nagy boci szemekkel, hogy "te meg hogy a csudába lettél terhes, nekem ez nem kell"...


Ugye? Na ugye!

Mindkettő nyakig.

2020. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Nana! A férfi ugyanúgy tudta, hogy gondjaik vannak, mind kapcsolati oldalról, ráadásul neki még anyagi szempontból is, mégis ugyanúgy védekezés nélkül csinálta tovább a dolgokat. Persze, szólt, hogy neki nem kell, mikor már ott volt a kérdező terhesen. Na puff, de rendes tőle! Ja, nem is.
2020. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
12. Nem vállalta az apaságot. De engem már a gyámhatóság megkeresett, ahol elmondtam, hogy ki az apa és ők meg is keresték, csak nem jelent meg az idézésen. És csak annyit mondott felháborodva, hogy én " ráküldtem a gyámhatóságot".
2020. febr. 17. 13:52
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem védekeztetek? Azt, hogy ő nem, azt meg főleg nem értem, amikor nem akart gyereket. Ő is más fszával a csalánt típus, mert úgyis te mész abortuszra. Neked meg lehetett volna annyi eszed, hogy nem esel teherbe egy ilyen kapcsolatban. Jó naiv vagy. De pereld gyerektartásra, mert aki nem akar gyereket, az húzzon gumit vagy valami.
2020. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 15-ös válaszodra: jól tetted. Csak így tovább. Tarts ki. A tartásdíj a gyerekednek jár.
2020. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon rosszul mérted fel őt, és a kapcsolatotokat, ha a gyereket még elismerni sem hajlandó! (Ez a kiírásból nem derült ki.)

Az a minimum, hogy fizesse a gyerektartást, és ez jár a gyereknek, de hagyd, hogy ebből is megpróbáljon kihátrálni.

2020. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Pont ugyanolyan hibásak vagytok mindketten.


1. Egyikőtöknek sem kellett volna szexelni védekezés nélkül mikor tudtátok, hogy tönkre ment a kapcsolat.


2. Ő őszintén elmondta, hogy ezt nem akarja, te meg hittél valamit. Ez leginkább a te bajod.


3. A gyerek megszületett, ő az apja, és bizony vannak kötelességei mint a gyerektartás. Ha azt hitte, hogy ez nem lesz, csak azért mert ő szólt, hogy nem akarja, akkor rosszul hitte.. Ez meg az ő baja.


Szóval kérdező, fel a fejjel, csikard ki a gyerektartást és élj boldogan a kis csöppséggel.

2020. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!