Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, hogy megbolondul...

Nagyon félek, hogy megbolondulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos édesanyám skizofréniában szenved már sok sok éve, de szerencsére karban tudja tartani az állapotát. Nekem semmi bajom sincsen, de mégis félek hogy örökölhettem.

A párommal babát szeretnénk, és alig várom hogy teherbe essek és egy új életet teremtsünk, viszont rettegek a gyermekágyi tébolytól. Tudom van depresszió, de azok a nők akik hajlamosak valamilyen pszichés betegségre, azoknál előfurdulhat ez a betegség. Sajnos a faluban ahol lakunk pont nemrég történt ilyen eset, 1 hétte a baba születése után a korházból hazatérve az anyuka üvöltözni kezdett meg rázta a babát teljesen megbolondult, azóta is korházban kezelik.

Ezért félek teherbe esni, mert nem akarok ilyenen átesni, és még orvosi vizsgálat sincs erre, hogy örökölhettem e. :( nem akarom bántani a kisbabámat. Szerintetek mit tegyünk?

24/l



2020. febr. 19. 15:20
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Utolsó.Csak reálisan gondolkodom. De ha nem vagy benne az ilyen dolgokba akkor úgy sem érted. Édesanyám sem akart soha bántani minket, mégis belevágta a nővérem fejét a tányérba egy gyöngébb pillanatába. Azt meg hogy mikor szeretnénk kisbabát knkább hagyd rám, köszönöm :)
2020. febr. 20. 05:44
 12/12 anonim ***** válasza:

Menj el egy pszichiáterhez és konzultáljon vele erről.

Ő elmondja majd hogy van-e ennek nálad esélye, vagy mit tehetsz ellene.

Biztos vagyok benne hogy meg fog nyugtatni :)


Én is félek a szülés utáni depressziótól, sajnos volt már benne részem. Bár nem tudom, hogy a szülés utáni pszichózis alatt erre gondolsz-e. De ez ne tartson azért vissza. Sok mindentől függ, hogy kialakul-e. És nem rögtön azzal kezdődik , hogy “bekattansz”. Sőt szerintem nagyon kis százalékban ártanak ténylegesen a babának. Nekem sose fordult meg a fejemben. Vezethet ide , de ez nem azt jelenti, hogy ténylegesen ide is vezet ez a betegség. A környezet is sokat tud segíteni. Odafigyeléssel , türelemmel . Ha meg tudatosan figyelsz magadra akkor még idejében ki tudod magad belőle rángatni.

2020. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!