Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek hogy megbolondulok. Mi...

Félek hogy megbolondulok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
22 éves srác vagyok, 2 éve vagyok pánikbeteg és szorongós, valamint elég erősen hipochonder. Kb másfél éve szedek Cipralexet. Sokáig ugy éreztem hogy segít azonban a napokban olyan agresszív gondolataim vannak amiktől megijedek. A tükörbe nézegettem magam amikor hirtelen arra gondoltam hogy épp leszúrom anyát valamivel. Fogalmam nincs honnan jött egyátalán ez az egész gondolat de meg rémültem tőle nagyon. Attól féltem megteszem, holott tudom,hogy a légynek se ártok nemhogy olyan embernek akit imádok. Viszont azóta ilyen gondolatok kerigenek a fejemben. Félek hogy megőrülök vagy hogy ártok valakinek, Pedig tudom hogy nem fogok de félek... Az elmúlt hetekben egyébként eleve többet szorongok, folyton álmos vagy és fáradt és olyan mintha mindennapom csak egy sablon lenne. Úgy látok mintha álmodnék, vagy mintha kiestem volna a saját kontrollom alól. Utoljára a gyógyszer előtt volt ilyen érzésem. Mostanában többet nézek thrillereket és horrorokat valamint sok erőszakos videojátékot is. De eddig ezek nem voltak rám hatással. Félek magamtól de elmondani sem merem főleg nem anyának mert félek megijedne tőlem. Pszichiáterhez 1 éve már hogy nem járok mióta a gyógyszer teljesen bevált valamint az orvos sem volt valami segitőkész. Mit kéne tennem? Van okom félni? Vagy skrizofén lennék már??

2019. nov. 7. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezeket úgy hívják, hogy kényszergondolat, angolul intrusive thought.

Az OCD-nek egy meghatározó tünete, de a pánikbetegek is tapasztalhatnak kényszergondolatokat, mondjuk egy pánikroham közben. De amint olvastam, neked ez nem csak a roham közben jelentkezik.

Nem kell félned, nem fogsz megőrülni, és bántani sem fogsz senkit. Ennek nagyon bő irodalma van, ha gondolod, nézz utána.

Angolul még többet találsz.

2019. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Illetve mindenféleképpen fel kellene keresni ismét a pszichiáteredet, de egy pszichológus is nagyon jó lenne, mert ezzel terápiában lehet igazán érdemi dolgokat kezdeni.
2019. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt ne feledd:

A gondolatok nem egyenlőek a valósággal!

Tudom, hogy sovány vigasznak hangzik, de ha kicsit jobban belegondolsz, akkor talán valamelyest megnyugtathat. De mindenképpen szeretnélek megkérni rá, hogy most, hogy meg is tudtad, hogy mi ez, ne hagyd annyiban, mert a jelenség megnevezésétől és tudatától ez nem fog csökkeni.

2019. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Pszichiáter. Nem hiszem, hogy skizofrén lennél, de az antidepresszánsok gyakran okoznak erőszakos gondolatokat, ezért pl. öngyilkosság elkövetésére is hajlamosítanak. Menj orvoshoz, gyógyszert kell váltani, nálad is megjelentek a veszélyes mellékhatások.
2019. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Bűntudatot érzek legfőképp a félelem mellett, ezért is nem merek szólni, Ha meglátom anyát rögtön ez a gondolat jut eszembe hogy bántom és nem tudom hová tenni. Ilyenkor inkabb odamegyek és megpuszilom vagy megölelem, hogy úgymond átverjem ezeket a gondolatok...
2019. nov. 7. 09:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Kényszergondolatok. Ártalmatlan, csak zavaró. Nem kell rajtuk pörögni. Ha nem múlik, pszichiáter. Nekem eszembe jutott, hogy megmászom a Himaláját, de nem fog megtörténni. Egyrészt nem akarom, másrészt szívbeteg vagyok.
2019. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező?
2023. szept. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nyugi. Én ma fostam össze magam, mert azt hittem pár járókelőt összeverek.

Csak mert rám jött a panikroham+kenyszeres gondolatok...

nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Tudom, későn de azért leírom. Amit írtál, az egy az egyben 100%-ig az ami velem is van, volt. Ez a jó öreg agresszív kényszer gondolat, valaki kisebb mértékben pl:templomban kiabálni akar amikor mindenki csendben van vagy egy hídról le akarja dobni a telefonját.valaki pedig nagyobb mértékben tapasztalja meg mint pl:gyilkosság vagy valaki bántása. Nos ezt a világnépesség kb 93% tapasztalta már valamilyen formában élete során. Nekem példáúl az volt hogy este neki esek a családomnak és megölöm őket. Nagyon megrémísztett magamra sem tudtam nézni csak ezen járt az agyam és még most is sajnos ez az egész kb 4-5 napja van. A legtöbbször anyukáknál apukáknál figyelhető meg ez a jelenség amikor újszülött kicsijük van és félnek hogy bántani fogják, fürdetésnél megfolytják vagy valami hasonló baromság. Na ami neked meg nekem van meg még nagyon sokaknak pont ez csak mi nagy "mumust" csinálunk belőlle, megilyedünk tőle, hajlamosak vagyunk elhinni, hogy tényleg megtesszük. Holott az egész az agyunk játéka, szüleménye. Egyébként mintgondolsz miért a szeretteinkre vetül ez a legtöbbször? Mert őket szeretjük a legjobban a világon és őket féltjük a legjobban. Én elmondtam nekik. Ez sokat segített. Nem féltek tőlem sőt elmondták hogy ők is tapasztaltak már hasonlót. Nem fogsz megőrülni ne aggódj nem olyan egyszerű az:) A legjobb ha elfelejted, elmúlik magától. Aztán lehet hogy vissza jön de ne foglalkozz vele ezek akaratlan dolgok. Akkor van baj ha sajátodnak tenkinted ezeket és élvezettel gondolsz rájuk. Remélem írsz még hogy hogy vagy azóta, segítene nekem is sokat.
jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!