Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miòma terhesen? Kellett nekem...

Miòma terhesen? Kellett nekem utána olvasni?

Figyelt kérdés
4 cm-es miòmám van a mellső falon, amit a doki csak ùgy megemlìtett mintha kb semmi jelentősége nem lenne...Kérdeztem nem e baj? Á, nem baj, ilyen van, nem zavarja a terhességet. Gondoltam oké, jelentéktelen dolog, de utána olvastam. Megdöbbentem. Vetélés, koraszülés, burokrepedés stb..Most akkor már nem értek semmit. 23 hetes vagyok a lepény a hátsò falon, baba is elvileg rendben. De ilyeneket olvasni..hogy kb majd később a baba harcol a miòmával a helyért meg császár valòszìnű ha ki is hùzom a 36. hétig?? Az orvos meg mintha kb valami jelentéktelen semmiség lenne ùgy reagálja le. A másik meg a sok ellentétes infò, jò rá a palástfű, minden 3. trimeszteres kismamának innia kellene, a másik cikkben meg az szerepel, hogy csak a 12.hétig szabad. Kezdek becsavarodni..mindennel ez van, ellentétes tanácsok, indormáciòk. :(
2020. márc. 4. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor tényleg jelentéktelen.

Nekem 2 is volt,egy idő után a baba növekedése miatt nem is lesz majd látható!

A 6 hetes kontrollon már visszahúzódtak.

Van aki nem tud róla hogy van neki és a hormonok miatt kezdenek növekedni.

Ne stresszelj

2020. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nyugi!

8 hetesen voltam először az orvosomnál, akkor vette észre, 20 mm átmérőjű volt, nekem is a mellső falon. Ő sem mondott rá semmi olyat, ami bajt jelenthet. Na én hazaérve a net összes miómáról szóló cikkét átolvastam, jól beparáztattam magam. Feleslegesen. Az orvosom minden alkalommal (4 hetente) alaposan átnézte, mérte. Köv.hónapra nőtt fél centit a mióma, utána meg is állt a növésben. A terhességet minden gond nélkül végigvittem, úgy kellett indítani.

Szóval tényleg ne aggódj, az orvos tudja a dolgát, a neten meg ne keresgélj ilyet, úgyis csak rémtörténetekkel van tele!

2020. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nyugalom. Nyugalom. Nekem 10 cmes volt amikor teherbe estem. Szülésnel csecsemofej nagyságú volt. Emiatt császárral szültem. Az orvosok ilyenkor árgus szemmel figyelnek téged. És szülés utan is. Én olyanoktol féltem hogy, khm nehogy az legyen h a mióma megnyomja, vagy mivel nem tudott mozogni nagyon a vége felé nehogy emiatt baja legyen. 34heten meg faros volt. Valahogyan, ki tudja hogyan megfordult úgy hogy nem éreztem belőle semmit. Tényleg próbálj megnyugodni. Szólni fognak, ha valami nem stimmel. A koraszulesrol meg annyit hogy kereken 41.heten reggel volt a császár. Semmi jele hogy én szülni fogok. És tadadam. Egy egészséges kisasszonyunk van :) én is stresszeltem mert 5 évet vártunk rá. Mindenki meg érti hogy ha izgulsz. Én egyébként sokszor beszéltem a miómahoz h stoptablva van megallni a növekedésben, nekem pluszba fedte a mehszajamat a méhlepény emiatt vérzésem is volt, neki is beszéltem hogy menjen a helyére. A babámnak meg szoktam mondani hogy én már most jofej vagyok hiszen van egy labdája amivel már most játszhat. Nekem mindig azt szokták mondani h van aki ötös ikreket hord ki :)
2020. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nyugi! Én nem is tudtam róla hogy miómám van. Akkor derült ki, mikor már terhes voltam. Nekem is mellékesen említette a dokim de mondta hogy nem lesz vele gond. Én mondjuk valóban koraszültem, de ennek semmi köze nem volt a miómámhoz (toxémiás lettem), szóval nyugi! Nem lesz vele baj, kicsit nőni fog és ennyi.
2020. márc. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! Próbálok nem parázni ennyire. :)
2020. márc. 5. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!