Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok es...

6 hetes terhes vagyok es elkaptam a himlot, haziorvos szerint 25 szazalek hogy beteg lesz?

Figyelt kérdés
Nogyogyaszhoz holnap kerek idopontot, mit tegyek, vetessem el??volt valaki igy?
2020. márc. 8. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg várj. 25% kevesebb, mint az, hogy nem lesz baja.
2020. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Es a terhesseg soran kimutathato ha elkezdodik valami rendelleneseg??
2020. márc. 8. 19:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen.
2020. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
El fognak küldeni genetikushoz. Nagyon sok mindent ki lehet mutatni, nem tudom konkrétan ezt mennyire. Gondolom bárányhimlő? Egyébként én a genetikusra hallgatnék, a háziorvos erröl nem sokat tud (nem is kell neki persze)
2020. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy érdemes még kapnod immunglobulint, infektológus orvos tud erre válaszolni. Gyorsan fel kellene hívnod holnap az infektológiát. Mikor érintkeztél b.himlőssel, mikor jöttek ki a kiütések, ezeket fogják megkérdezni.


Genetikai UHra számíthatsz, elvileg a bárányhimlő az első trimeszterben torzító rendellenességekkel jár, amit UHn meg lehet látni. Bár ha 6 hetesen érinti az embriót a vírus, akkor lehet, hogy vetélést okoz és eldől magától.

11 hetesen kaptam el, nekem is 25%ot mondtak. Azaz 75 %ban egészséges gyerekről beszélünk. Én erre gondoltam. A vizsgálatok negatívak lettek, a lányom ma már egészséges felnőtt nő.

Tudom, mit érzel. Szurkolok nagyon, hogy minden rendben menjen!


A nőgyógyászos időpontkérésnél mondd meg a himlőt, nehogy összeeresszenek az egészséges kismamákkal!

A nőgyógyász sem fog tudni okosabbat mondani egyenlőre, először az infektológust keresd fel!

2020. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom.... kegyetlen ez foleg hogy 2 ev probalkozas gyumolcse ez a baba.
2020. márc. 8. 20:14
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Semmiképpen ne gondolj még ilyen dologra!!!

Egyrészt mert egyáltalán nem biztos, hogy kárt okoz a babában, másrészt pedig ha! Esetleg! Mégis, akkor 24. hétig bőven ki tud derülni, és megszakítják a terhességedet. Semmiképpen ne add meg az esélyt, hogy egy talán makk egészséges babát vetetsz el. Ha budapesti vagy, vagy vidékről meg tudod oldani, hogy elmenj az Istenhegyi géndiagnosztikába, ott a legprofobb ultrahangosok és genetikusok tidnak tanácsot adni!!!

2020. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Bőgd ki magad, aztán próbálj meg lehiggadni. Pihenjél, a bárányhimlő terhesség nélkül is megviseli a felnőtteket.

Holnap pedig csak ügyesen💖👊!

2020. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Bárányhimlő vagy rózsahimlő?

Genetikussal beszélj, ha magas a rizikó, én megszakítanám inkább a terhességet, minthogy halva kelljen szülni mondjuk 20 hetesen vagy betegen szülessen.

2020. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Baranyhimlo.
2020. márc. 8. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!