Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes terhes vagyok, most...

8hetes terhes vagyok, most derült ki. Eddig semilyen vitamint nem ettem. Beteg lesz?

Figyelt kérdés
Tudom az orvostól kellett volna megkérdeznem de sokkot kaptam...
2018. dec. 26. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Drhogy lesz beteg. 😄 A vitamin neked kell, a baba elveszi, ami neki szükséges.
2018. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha elmúlt a pánik, gondolkodj egy kicsit. Szerinted a nagymamáid, dédmamáid, ükmamáid milyen vitamint szedtek? Jó esèllyel semmilyet, szimplán csak "kettő helyett ettek". A terhesvitaminnal csökkented az amúgy is ritka rendellenességek kialakulásának esélyét.
2018. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz! Amúgy ez a vitamin mánia nagy része ( nem mondom hogy tök haszontalan, de túlzott a megítélése) csak lelki terror. Már a babatervezesnél beléd sulykolják, hogy ha nem eszed meg a havi 16 ezres vitamint, rossz anya vagy...innentől kezdve szegeny baba alig fogant meg, már egy elvárásokat hajszoló anyukája van. Minimum olyan fontos a lelki beke, a nyugalom, a szeretet, mint a vitamin. Egyel sok zöldséget, gyümit, meg aránylag egeszséges kajákat, sportolj lightosan, és nem kell megfelelni minden elvárásnak.
2018. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz beteg. Én nem is szedhetek terhes vitamint mert jód tartalmúak és most a 2. terhességemnél nem is talaltam mar olyat amiben nincs jód 6. Gyógyszertár után meguntam és egy supradynt vettem, de azt is 9 hetesen mert nekem is 8 hetesen alapította meg az orvos. Folsavat szedtem tudatosan, de amúgy mást nem ami a babához köthető. (Vasat mert vashiányos vagyok, de ez nem a babával függött ossze) ne pánikolj. Magneb6 érdemes beszerezni, hogy legyen otthon ha görcsöltnél későbbre savlekotot rennie és ennyi ami jól jön. Ha akarsz szedni szedj. De nem letszuksegletu.
2018. dec. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Uh. Szerinted a kajában nincs vitamin? Vagy te mit szoktál enni? Ha normálisan táplálkoznál nem is kellene terhesvitamint szedned.
2018. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl. azt mondta egy doki, amikor babatervezésről volt szó, hogy egyedül a folsavnak van bizonyított hatása, úgyhogy azt szedjem fogantatás előttől a 12. hétig emelt adagban, mert segít megelőzni egy gerincfejlődési rendellenességet a magzatban, amit ők gyakorinak tartanak azért, mert 1000 csecsemőből 1-4-et érint... De azt mondta, hogy semmi másnak nincs tudományosan igazolt hatása. A gerinc elvileg kialakul a 8. hétig, úgyhogy nyugi. Egyéb vitaminok meg azért kellenek, mert a szervezeted a baba szükségleteit szolgálja ki először és ha nincs elég vitamin és ásványi anyag raktáron, akkor saját magát bontja le és szolgálja fel a babának. Úgyhogy a baba a későbbiekben sem fog hiányt szenvedni, csak esetleg Te fogsz. Viszont a multivitaminokból sajnos nem hasznosulnak az ásványi anyagok, csak a vitaminok, mert az ásványi anyagok rosszul szívódnak fel a multikból, úgyhogy azokat jól felszívódó készítményekből kell pótolni, ha szükséges.
2018. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!