Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10+3 hetesen nem túl korai a...

10+3 hetesen nem túl korai a genetikai ultrahang és a kombinált teszt?

Figyelt kérdés
Vérzés kimaradás alapján már 11+6 hetes leszek de a mért méretek alapján még csak 10+3 (eleve nem középidőben volt ovulacio hanem egy hettel kesobb) Idopontot viszont kizárólag erre a napra tudtam foglalni mert nem volt tobb szabad hely. Nem lesz ez korai? Vagy meg tudja majd csinálni az orvos a vizsgalatokat? Ez mar a 11 hét lesz de még az eleje

2020. márc. 9. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy emlékszem ezt a vizsgálatot a 11.-14. hétig kell megcsinálni.
2020. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta ezt a vizsgálatot a 10.-13.hét között kell megcsináltatni én elvileg amikor megyek akkor kesz 12+3 napos :)
2020. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem korai, mert ezt 11-14 hét (betöltött) között kell megcsinálni. Kèrdezz rá az orvosodnál.
2020. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De korai.

Meret alapjan kerek 11 hettol csinaljak 13 het 6 napig, egyebkrnt nem ertekelheto az eredmeny. Pontosabban akkor csinaljak, ha az ulomagassag mar elerte a 45 mm-t, ami kb 11 het es azt hiszem 84 mm a maximum, amig elvegezheto a vizsgalat.

Amugy a vizsgalatot minddn esetben azzal kezdik, hogy lemerik az embrio ulomagassagat, meghatarozzakna terhessegi kort a meret alapjan es ha azt latjak, hogy tul korai/kesoi a vizsgalat, akkor nem folytatjak. Ha korai, akkor adnak ujabb idopontot, ha kesoi, akkor mernek amit lehet es elmondjak, hogy a kombinalt helyett milyen opciok vannak idosebb terhesseg eseteben.


Szoval valoszinuleg nem fogjak megcsinalni a vizsgalatot neked, ha tenyleg kisebb az embrio.

Lehet, hogy van par dugi idopontjuk, amire teged aoron kivul visszahivnak majd, nem kizart, hogy tartanak meg parat ilyen esetekre.

De azert tuti ami biztos, en keresnek a helyedben masik helyet egy hettel kesobbre...

Ha megis kiderul, hogy mensi szerinti meretu az embrio, az akkor is jo lenne, ha egy hettel kisebb tenyleg, akkor is jo lenne es nem kellene feleslegesen jarni emiatt ketszer.

2020. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eddig 2 magzatdiagnosztikai központban jártam

Mindig az utolsó uh méretek alapján kaptam időpontot.

11-13+6 lehet megcsinálni

Ez méret alapján, nem mensi...

/ tudom, mert nekem 13+6 csinálták../

2020. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem is ertettem ezt az orvost... ő a legjobb szakember a környéken ráadásul genetikus is. Azt mondta nekem, hogy menstruacio alapjan menjek pedig direkt rakerdeztem nem e lesz korai mert meret alapjan nem lesz meg eleg nagy de semmit nem mondott csak hogy mensi alapjan menjek.... gondolom ha nem tudna megcsinalni vissza fog hivni egy het mulvara a honlapjukon az ban hogy genetikai vizsgalatra mindig biztositanak idopontot ha szukseges. De mar igy is alig varom hogy ujra lassam a babát :)
2020. márc. 9. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!