Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szólnátok hamarabb a...

Ti szólnátok hamarabb a terhességetekről a munkáltatónak a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek 12. heti uh-ra. Utána szerettem volna elmondani. Az már csak biztosabb.

De most elbizonytalanodtam. Bejelentenétek hamarabb?


2020. márc. 12. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Arról azonnal kell szólni a koronavírustól függetlenül.
2020. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Munkáltatónak 12. hét után kell bejelenteni, nem az első pozitív tesztnél, ami után bármi történhet még...
2020. márc. 12. 15:20
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem kell bejelenteni a munkáltatónak. Be lehet, de nem kell

A vírusnak amúgy mi köze van hizza?

2020. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát én biztos nem jelentem be. 2 hét múlva van az első trimeszteri uh-m, én csakis utána, ha minden rendben. Azért írod, hogy a vírus miatt jelentenéd be, mert táppénzre szeretnél menni? Ha tudsz home office-t kérni, akkor én inkább azt csinálnám az uh-ig, és utána szólnék. Ha nem, és félsz, illetve ki vagy téve utazgatóknak stb, akkor esetleg szabi, ha engednek.
2020. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem mennék táppénzre. De tömegközlekedek. Magam sem tudom.
2020. márc. 12. 15:43
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha magad sem tudod, nem akarsz bejárni, de táppénzre se menni, akkor mit vársz attól, ha bejelented? Előbb találd ki, mit szeretnél. Én nem mondanám el.
2020. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
87%
Szerintem ráérsz még vele. Én a 20. héten közöltem (szándékosan bővebb felsőkbe, ruhákba jártam, mikor már picit is látszódott). Végül úgy egyeztünk meg, hogy 38. hétig dolgozok, iy is történt.
2020. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
88%
*így
2020. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Én is tömegközlekedek, 4. vagyok. de én mondjuk nem parázok egyáltalán. Nincs idős hozzátartozó, sajnos nagypapám tavaly meghalt, ő volt az utolsó, én meg soha semmit nem kapok el, a párom három napig volt lázas, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, én meg egy kis torokfájást se kaptam. Ha gyenge lenne az immunrendszerem, az mondjuk más lenne.

Gondold végig, kérdező, mert nem világos, hogy mit vársz a bejelentéstől. Olyan nincs, hogy nem mész táppénzre, mégse jársz dolgozni. Vagy van, de az fizetés nélküli szabadság.

2020. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha jövő héttől mindenképpen mennél táppénzre, akkor már ez az egy hét nem oszt, nem szoroz. Amúgy akkor jelented be a terhességet a munkáltatónál, amikor akarod. Én például már a hetedik héttől nem mentem dolgozni, mert olyan munkahelyem van, ahol kismamáknak nem ajánlott dolgozni.
2020. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!