Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem számítanak veszélyez...

Miért nem számítanak veszélyeztetett rétegnek a terhes nők?

Figyelt kérdés

Oké, hogy ugyanannyi eséllyel kaphatják el, mint az egészséges, nem várandós emberek, de mi van akkor ha elkapják?


Mivel az ő szervezetüknek még egy magzatot is táplálniuk kell, sokkal hamarabb kerülhetnek intenzívre, mint egy nem várandós ember, nem?


Hogy fogja a lélegeztető gép segíteni a terhes nőt és a magzatot is?


Mennyi lehet a túlélési esélyük terhes nő+magzat?


Ki fog elsőbbséget élvezni ha nem lesz elég lélegeztető gép a terhes nő VS, nem terhessel szemben?


Én vagyok az egyetlen akiben ezek a kérdések felmerülnek, és aki retteg?


2020. márc. 15. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert a terhesekre nem veszélyesebb, mint a nem terhesekre, nem 70-80 éves emberek szoktak terhesek lenni, az idősekre veszélyes ez a vírus. Ha elkapod, nagyjából olyan a lefolyása mint a sima influenzának. Terhes nővel mindenhol jobban foglalkoznak, mert 2 embert gyógyítanak ilyenkor.
2020. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A veszélyeztetett réteg az, akinél sokkal nagyobb eséllyel alakul ki súlyos szövődmény.

Mivel a terheseknél ugyanannyi az esélye, mint a hasonló korú, nem terhes populációban, ezért nem számítanak veszélyeztetettnek.

2020. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%

amúgy azt olvastam még régebben h pont terhesség alatt erősebb az immunrendszer a komolyabb betegségekkel szembe

mondjuk ez tényleg régen volt nem tudom igaz e

2020. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Terhesseg alatt gyengül az immunrendszer, nehogy a szervezet kilökje a magzatot!
2020. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Terhesség alatt az immunrendszer gyengül. És igen, én is félek, mert már olvastam nőgyógyász (dr. Kelemen Csaba) cikkét arról, hogy terhes nők esetében sokkal súlyosabb lehet ennek a betegségnek a lefolyása. A nőgyógyászom pedig pár hete azt mondta, hogy a vírusos betegségek különböző szövődményekkel, vetéléssel járhatnak. Szóval nem biztató a helyzet. Én megteszek mindent, nem járkálok szinte sehova, csak a kötelező vizsgálatokra, de akkor is a családtagjaim simán haza hozhatják ezt is és bármit.
2020. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem számítanak veszélyeztetettnek, mert nem is fogékonyabbak a fertőzésre, mint a nem terhesek, és a lefolyás sem súlyosabb, mint a nem terheseknél. Tök feleslegesen rettegsz. Pont ugyanolyannak számítanak, mint egy nem terhes, azonos korú felnőtt, azaz mondjuk 20-40 év között a halálozás 0,1-0,2%.

Kínából már volt tudományos cikk erről, egyetlen egy terhes sem halt bele és a gyerekek is egészségesek lettek. Egy nő került intenzívre, az is gyerekágyas volt, nem terhes.

Szóval hagyd abba a pánikolást. A sima influenza sokkal veszélyesebb a terhesekre, mint a korona...

2020. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!