Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy "túl sok"...

Létezik olyan, hogy "túl sok" magzatmozgás?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha "vergődik" a baba, az bajt jelent, de honnan tudhatom, hogy ez vergődés, amit érzek? 22 hetes vagyok, ilyenkor egyáltalán előfordulhat ilyesmi?

Nagyon sokszor mozog, intenzíven érzem ahogy rugdalózik, csuklik, kinyomja magát, és bár tudom, hogy mostanság kell ennek az időszaknak lennie, nem tudom, hogy ez mennyiségben normális-e, és nem-e jelent bajt. Főleg azért aggódom, mert a hasam még mindig nagyon pici, másnak 16 hetesen nagyobb, és olvastam, hogy ez jelezhet kevés magzatvizet is, ami bár 2 héttel ezelőtt (amikor a legutóbbi UH-n voltam) még normális mennyiségű volt, ki tudja, hogy még mindig az-e?


Paramami vagyok, tudom, ne ítéljetek el ezért, első baba és nagyon félek, hogy nehogy baj legyen... És így most a jelen helyzetben az orvosomat se akarom ilyesmivel zaklatni.


2020. márc. 18. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy a vergődést lehet érezni. 28 hetes kora óta érzek olyan mozgásokat, amelyektől néha megijedtem, mert előtte sose csinálta. 32 hetes vagyok, ezek egyre erőteljesebbek lettek. Sőt, van hogy közben kinyomja magát, feszít, olyankor kőkemény a pocak. Nemrég kezdett el hullámozni az egesz hasam, néha olyan mintha megfordlna. Egyre nagyobb és egyre erősebb. Lesznek még meglepetesek. Bocsi a sok írasért, de gondoltam leírom a tapasztalataimat.

Első babámat várom, nekem is furcsa.

2020. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
1, de, lehet érezni. Nekem "vergődött". Egy normális NST-t se tudtak végezni, mert "túlmozgott". A sok ikompetens orvos pedig nem avatkozott be. Végül 37 hetesen elfolyt a víz, kiderült hogy óriási baj van (fertőzés), de a sok marha még akkor se sürgette meg. Lett egy tartósan beteg sérült gyerekem.
2020. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2

És a vergődés miben nyilvánult meg? Hanyadik héttől?

Nagyon sajnálom ami történt veletek!

2020. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 khniki ***** válasza:
Dehogy! Aktív babád van, ennyi. Addig örülj, amíg pici a hasad! :D
2020. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3, 36. héttől. Nálunk akkor kezdték az NST-t is, így el lehetett volna csípni, hogy valami készülöben van, nem érzi jól magát odabent. Állandóan mozgott, feszítette magát, sorozatrugásokkal rángatózott.
2020. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolso,nagyon sajnalom:( nalunk nem engedtek haza nst rol akinek tulmozgott a babaja,vagy ha keveset ,azt se. Mentek uh-ra es ott dontott az orvos. Es mi baja lett a babànak,szabad tudni?
2020. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!