Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokaknak miért nincs saját...

Sokaknak miért nincs saját nőgyógyásza?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok.Mióta nemi életet élek ,10 éve ,azóta nőgyógyászhoz is járok, ugyan ahhoz, magánba. Évente csak rákszűrésre,de mikor babát terveztünk akkor is hozzá jártam,nem volt kérdés hogy nála is szülök.

Sok nőnek miért nincs saját nőgyógyásza? Nem járnak évente szűrésre? Vagy csak beesnek valakihez,akit nem is ismernek?


2020. márc. 23. 10:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk költözött többször, esetleg nem szülész nőgyógyász, akihez jár, vagy nem találta meg az igazit... Ki tudja? Örülj, hogy neked van megbízható, mással meg szerintem ne foglalkozz.
2020. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Nincs rá pénzük vagy sajnálják rá, így az sztk rendelésre járnak.
2020. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
SZTK rendelésre járok, 20++ éve ugyanahhoz a dokihoz. Miért lenne ez rosszabb, mintha magánorvoshoz járnék...????
2020. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Csak Magyarorszagon szokás a saját nőgyógyász. Hollandiában pl valakinek nincs nőgyógyászati betegsége, életében nem is lat nőgyógyászt. Rakszurest a háziorvos, vagy a háziorvos asszaisztense végez.
2020. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként én már kétszer jártam úgy, hogy a magán csak hetek múlvára adott volna időpontot, sztk meg másnap fogadtak és teljesen rendesen elláttak.
2020. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sincs. Rákszűrésre a kórházba járok ingyen és nem csinálják meg rosszabbul, mint magánban. Régen ott voltam, de horror árat kértek érte. A terhesség alatt is teljes mértékben meg voltam elégedve az sztk-s rendeléssel, csak 4d-s UH-ra mentünk magánba. A szülésnél is az ügyeletes orvos és szülésznő volt, semmi gond nem volt. Maximum akkor járnék magánba, ha vmi hosszan elhúzódó problémám lenne. Megtehetném, hogy magánba járok, de feleslegesnek érzem. És sokan szerintem az anyagiak miatt nem járnak oda.
2020. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

1. Valakinek nincs pénze magánrendelése járni. Egy 3 perces rákszűrés miatt nem fizet ki 12-15 ezer forintot, ha ingyen megcsinálják az sztk-ban.

2. Sokan egyáltalán nem járnak orvoshoz.

3. Van, aki úgy gondolja, hogy megbízhat az sztk-s dokiban is (ha belegondolsz, magánrendelésen is ugyanazok az orvosok vannak...)


Egyébként szülész-nőgyógyász szakorvosjelölt vagyok és egy kicsit más irányból is ravilágítanék egy dologra:

A szülészet és a nőgyógyászat marha nagy terület. És bizony nem lehet az összes részét kiemelkedően csinálni. Ha valaki rááll a terhesgondozásra meg a szülésvezetésre, az nem lesz olyan jó pl. nőgyógyászati műtétekben, infertilitás kezelésben vagy mondjuk UH vizsgálatokban, endokrinológiában.

Így, hogy ismerem a kollégáim, a választásom erősen függne attól, hogy mi a problémám. Nem ugyanahhoz a kollegámhoz mennék akkor, ha mondjuk nem esnék teherbe, vagy lenne egy cisztám/miómám, amit meg kellene operálni, vagy ne adj isten rákos lennék, vagy mondjuk a magzati UH-n találnának valami eltérést. Minden területhez más kollégám ért jobban.


Tehát szerintem Magyarországon az a mentalitás, hogy az embernek van egy nőgyógyásza, és az összes nőgyógyászati baját ő akarja megoldani, kifejezetten hibás elképzelés. De mivel nagyon erős a "fogadott orvos" meg hálapénz-rendszer, így a dokinak az az érdeke, hogy a beteg ne menjen máshoz. Nem fogja neked senki azt mondani, hogy asszonyom, van egy miómája, amit a kolléga meg tudna oldani egy kis laparoszkópos műtéttel, hanem inkább felvágja a hasad, mert ő azt jobban tudja.


Őszintén szólva én betiltanám az egész fogadott orvos mizériát és inkább teameket hoznék létre. Így mindenki azt csinálná, amihez valójában ért és a beteg is jobban járna.

2020. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

SZTK-ba járok. Mióta nemi életet élek, ugyanahhoz a doktornőhöz kezdtem járni (nála is születtem) de ő elment nyugdíjba. Javasolt egy másik doktornőt de nekem ő nem jött be. Utána csak úgy random beraktak egy orvoshoz és azóta hozzá járok. Nagyon szimpatikus, emberi és majd ha tervezek babát, őt fogom választani orvosomnak (plusz jókat olvastam róla utólag). Úgyhogy nem kell magánba járni ahhoz, hogy ugyanaz legyen a kezelőorvosod. Így is megoldható simán :)

Viszont énis meglepődöm mennyien (köztük barátnőim is) nem járnak nőgyógyászatra.

2020. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Míg egyetemre jártam, ugyanabba a városba, addig ugyanahhoz jártam 5 évig. Azóta elköltöztem, ebbe a városba kipróbáltam több orvost, eddig egyik sem felelt meg annyira, hogy saját orvosnak válasszam, még keresem, ezért minden rákszűrésre máshogy megyek. De mivel sosem volt semmilyen problémám, így csak azok a szempontok, hogy kihez mennyire nehéz bejutni, mennyibe kerül, mennyire szimpatikus. Nem kötődöm az orvosokhoz, így ha lenne egy olyan, akihez évekig járok, akkor sem nevezném úgy, hogy saját nőgyógyászom, nem vagyok már gyerek
2020. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék #6-7-es hozzászóláshoz.

Ha valakinek semmi gondja, csak évente elmegy rákszűrésre felesleges a fogadott orvos, nem is ismer meg, fogalma sincs a kórelőzményekről, a minta vétele nem igényel szaktudást, hiszen nem is ő elemzi.

Teljesen más, ha egy terhességet kell végig kísérni, vagy fertőzések sorozata miatt, műtéteket nyomon követve kell valakit kezelni.

Azt megértem, hogy az ismerős arc téged megnyugtat, de egyáltalán nem biztos, hogy ő a megfelelő szakember egy adott problémára!

2020. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!