Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Spontán vetélés után, ki...

Spontán vetélés után, ki mikor vállalt be újra babát?

Figyelt kérdés

Március 11-én volt egy spontán vetélésem.. 4hetesen.

Utána minden rendben volt e, illetve utána milyen gyógyszert lehetne szedni? Ha az a gond hogy nem tudott meg tapadni rendesen


2020. márc. 26. 12:19
 1/8 A kérdező kommentje:

Genetikai probléma nem lehet.

Van már egy egészséges kisfiam.

Illetve volt egy terhesség megszakítás.. Onnan tudom hogy genetikai probléma nem lehet:(

2020. márc. 26. 12:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt!

Attól, hogy van egy egészséges gyereked, és volt egy egészségesnek induló terhességed, még lehet, hogy az a magzat genetikai rendellenességgel kezdett fejlődni, ami miatt végül elvetéltél.

Nekem az első terhességem végződött spontán vetéléssel (üres petezsák volt). A műtétet követően egy ciklust kihagytunk, majd a próbálkozások 3-4. hónapjában sikerült a Baba. Most vagyok 21 hetes terhes, az eddigi vizsgálatok során szerencsére minden rendben volt. Mi nem akartunk várni, attól függetlenül, hogy lelkileg megterhelt, de attól nem lehetett volna nem megtörténtté tenni, ha hónapokig, évekig halogatjuk a próbálkozást utána. Persze mindenkinek más ütemben kell feldolgoznia a veszteséget. Mi nagyon boldogok voltunk, mikor ismét pozitív lett a teszt. Nem indult zökkenőmentesen sajnos, mert az 5. héten barnázni kezdtem, de kaptam progeszteront, vigyáztam, és minden rendben lett. :)

Gyógyszert csak orvos írhat fel, kérdezd meg, hogy van-e szükség rá, hogy legközelebb a kezdetektől fogva szedj valamit.

Kitartást, sok sikert!

2020. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapos orvosi kivizsgalas, esetleg endokrinologusi szakvizsgalat. Nem tudni miert nem tapadt meg sajnos :( 3 spontan vetelesem volt, a 4.nel kaptam progeszteront, ott derult ki, hogy valpszinu a sargatest nem termelt eleget. Sajnalom, hogy at kellett elned, remelem sikerul a kovetkezo probalkozas!!
2020. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második terhességem volt spontàn. Mi nem vártunk meg egy mensit se ürülés után, azonnal jönni akart újra 😀
2020. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A genetikai hiba nem nálad jelent hibát, nem a genjeidben van.

Hanem 23 kromoszóma találkozik, 23 kromoszómával (23 anyutol és 23 apuktol)

Ha csak egyetlen kromoszóma valamiért nem stimmel, (nem rendellesseg, csak kromoszóma rendellenesség, ez benne van a pakliban, nagyon sokszor) szóval ha csak egy találkozás nem stimmel a 23 közül, máris kész a baj. És ez igen nehéz..


Nekem a kisfiam előtt volt spontán vetelesem, nem kellett műteni. Megkellett várni a vérzést, hogy elmuljon, megnezte a doki a méhem, tiszta volt. Így azt mondta egy ciklust pihenünk, utána mehet tovább, tanácsolta h szedjek vasat és e vitamin 3 hónapig.


Ki is vártuk az egy ciklust. Aztán már nem jött meg többet és 2018 márciusban megszületett az egészséges kisfiam.

2020. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat mindenkitől.

Ez is megviselt de nem annyira mint amikor 24hetesen terhesség megszakítást kelett végezni.. Akkor derült ki hogy beteg a kislány..

Azóta tiszta balszerencse kerülget. :(

Mindenél jobban szeretnénk még egy kisbabát.. De valamiért azóta csak a rossz történik..

2020. márc. 26. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnalom! Remélem ujra megtalal a szerencse! Fel a fejjel!!
2020. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem hogy lesz valaha egy kislány gyermekem is:)

(minden álmom hogy legyen egy egészséges kislányom)

Bár teljesen mindegy mi, csak egészséges legyen!

2020. márc. 27. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!