Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van az folyamatos étel undorra...

Kleyo kérdése:

Van az folyamatos étel undorra valamilyen megoldás? Vitamin, vagy tea, egyéb? Ételintoleranciás vagyok, és semmit nem tudok megenni, amit elvileg fogyaszthatok.

Figyelt kérdés
Másfél hete folyamatosan szenvedek az étel undortól, és a hányingertől. Napközben le vagyok gyengülve és alszom, alig eszem valamit, amit megeszek, az leeröltetett pár kanál étel, hogy valamilyen szinten működni tudjak, hiszen dolgoznom kell. Olyan érzés mintha beteg lennék, és semmilyen korábbi egészséges ételt nem kívánok. Glutén, laktóz, tej, hisztamin, IR diétát tartok. A hisztamint már feladtam. Amikor végre megkívánok valamit inkább megeszem, hiszen végre élvezhető ételhez jutok. Eszméletlenül kívánom a gluténes dolgokat. Igaz, csak a gént hordozom, ami nem aktivizálódott, de lassan feladom azt a diétát is...Mit tegyek?

2020. márc. 29. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezeket próbáld ki: házi húsleves (legalább a leve), gyömbértea, probiotikum, és legfőképpen B-vitamin komplex.
2020. márc. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is most csináltam meg a hisztamin diétát már vezetek vissza.


1) a glutént és a laktózt orvosi utasításra tartod? Ha nem, akkor hozd vissza őket. Tudom, tudom, a hisztaminos fb csoportban minden idióta azt tolja, hogy a laktóz meg a gluté a sátántól van, de semmi bajod nem lesz tőle, ha nincs tőle más bajod.


2) gondolj arra, hogy a hisztamin diéta nem életre szól. Én már vissza tudtam vezetni a fetát és a zöld babot :) hnap próbálom a gombát.


3) ha lelkileh tönkre vág akkor sosem gyógyulsz meg, ez tapasztalat. Én is akkor lettem jobbab, amikor fejben is össze tudtam ezt rakni, ajánlom keress egy táplálkozási zavarokkal foglalkozó pszichológust/dietetikust. Nekem rengeteget segített fejben és a diétában is.

2020. márc. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első, ha nem tudod, hogy mi az a hisztamin, akkor ne írogass. A húsleves tiltott a kezdeti nullás diétában.


Amúgy nem értem, hogy nem tartod be. Te nem leszel olyan szarul tőle, hogy legközelebb kétszer is meggondold?

2020. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt írta a kérdező, hogy a hisztamint már feladta. Bocs.
2020. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a hisztamin-intoleranciának köze van a felborult bélflórához. Az egészséges bélflóra lebontja a hisztamint. Ezért javasoltam a probiotikumot és a gyömbért. A húsleves rendbehozza a vékonybél bolyhait. Persze ha nem bírja, ne egye. De inkább a húsleves (ha bírja), mint a finomlisztes ételek IR-esként.
2020. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Második választ ado.

SIBOS vagyok, igy ajánlott ezek elhagyása, mivel nem tudom őket megemészteni. Ezen felül hordozom a gént, ami aktivizálodhat. Ezért is probálom távol tartani magam tőle, persze null kaloriával naponta nem tudom mennyire sikerül

a SIBO diétát három éve tartom ez főleg glutén, laktoz, hisztanim IR, fruktoz diétábol áll, sajnos a hisztamin nem javul, akármit csinálok vele.

2020. márc. 30. 20:21
 7/7 A kérdező kommentje:
A SIBObol egy fél éve igazoltam kigyógyultam a hisztamin maradt. Probiotikumot és rezisztens keményítőt már probléma nélkül fogyasztok. Nem tudom miért nem tűnik el a hisztamin probléma...
2020. márc. 30. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!