Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egészségügyi/higiéniai terméke...

Egészségügyi/higiéniai termékek babáknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 36 hetes kismama vagyok,mindent beszereztünk a kicsi érkezésére, egyedül még a higiéniai szereket nem. Valaki tudna nekem írni egy listát,hogy a fürdetőn, az olajon és az alkoholon kívül mi kellhet még? Illetve vitaminok vagy gyógyszereket receptre írják majd ki szülés után vagy hogy szokott lenni? Előre is köszönöm a válaszokat. :)
2020. ápr. 9. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Popsikrém

Kisolló, ncsipesz.. amivel a körmét vágod

Fürdető

Én utóbb vette koszmósampont

Hajkefe

Octenisept / szerintem nem kell ez sem, de köldökáploásra ezt ajálnlják/


2 gyereknél előre beszereztem hasfájásra cseppet, nem akkor kelljen rohanni.. de végül ő nem hasfájó / Espumizan, gripe water, Colief , Biogaia , Lactase Comfort..infactol stb lehet ilyen /“- Espumités acoliefet vettem én/


Popsitörlő

Pelus


K vitamin

D vitamin

Lázcsillapító kúp


Sem alkoholt sem olajat nem használtam

2020. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Alkohol a köldökcsonkra kell csak, utána nem. Olajat soha nem használtam.

Mi használtunk:

-Popsitörlő, popsikrém

-hipoallergén fürdető

-testápoló, mi Bioderma ABC Derm-et használunk, de ezerféle van. Szerintem a parabén-illatanyag-SLS mentesség alap. Nekünk az első időben is kellett, mert nagyon hámlott a pici az első hetekben.

-speciális baba fültisztító pálcika - nekem ez a köldökcsonkra is jó volt

-steril vatta, szintén köldökcsonkra, illetve ha begyulladna a szeme születés után, azzal és forralt vízzel kell öblíteni neki

-pelus, pelenkázó alátét

-lázmérő, vízhőmérő (drágát nem érdemes, mert hamar meg fogod tudni a kezeddel is állapítani, hogy jó-e a víz vagy nem)

-tompahegyű körömolló vagy csipesz - na EZEN nem érdemes spórolni, mert egy izgő-mozgó sajtkukac három négyzetmiliméteres körmét egy életlen ollóval nyiszatolni az álmoskönyvek szerint sem vicces program

-én vettem előre szélcsövet, kemény 300 forint tehát nem nagy összeg, viszont hálás voltam az előrelátásomért mikor hajnali háromkor sikított a gyerek a hasfájástól és ezzel tudtam segíteni neki

-a lányom rengeteg hajjal született, úgyhogy mi használtuk minden nap a babafésűt

-kapucnis babatörölköző, kiskád, stb.

-vitaminok


A recepteket és szülés előtt megkaptam az orvosoktól, viszont a fejléce kitöltetlen volt. A baba nevére, születési dátumára, lakcímére, de az én (anyuka) taj-számára kellett kitölteni, szülés napjának délutánján hozta a férjem a kiváltott cuccokat. Egyébként én a gyógyszertári fürdetőt és popsikrémet soha nem szerettem.

2020. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alkohol sehova nem kell. Helyette octenisept az új ajánlás, mert az alkohol szárít és felszívódik.

Olajat soha nem használtunk.

Tiszta vízzel pont elég az elején fürdetni. Minél rövidebben, annál jobb a bőrének.

Koszmósampon, ha nagy hajjal születik.

Kész.

Popsikrém se kell automatikusan, csak ha probléma van. Ha jó törlőt és pelenkát választasz, nem lesz piros.

2020. ápr. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

-Minek a koszmósampon, ha nem koszmós?

-99,9% vizes popsitörlőt és Pampers Prémium Care pelust használtunk már a kórházban is, 3 nap alatt rogyásig lett pelenkakiütéssel popsikrém nélkül, mert annyita érzékeny volt a bőre és azt a minimális időt se bírta amíg a vizeletet beszívja a pelus.

-tiszta vízben fürdettük, majd a tokája sikeresen begombásodott, mert a sima víz nem mossa le a tej alkotóit ami beleül a redőkbe a nyakán, ezáltal jó kis telepet képez. Egy mindenmentes, hipoallergén fürdetővel 3 nap alatt elmúlt a gond.

Az octenisepttel igazad van, utánanéztem, bár nem értem, hogy ezt nekem hogy a fenébe nem mondta senki? A kórházban is azzal kezelték, átment a gyerek a egy valag csecsemős, kórházi orvos, 2 háziorvos, 2 védőnő keze alatt, és senki nem volt hajlandó említeni? 11 hónapja szültem, még nem is évekkel ezelőtt.

2020. ápr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4, a Pampers premium care pont nem jó pelus érzékeny bőrre, mert tele van nyomva "balzsammal". Úgy kiütötte az én gyerekemet is, mint a huzat, de nem a popsikrém lett a megoldás, hanem a libero, ami nem tartalmaz ilyen szart (meg a mosható pelenka is bevált, mert az még kímélőbb, ha jól mosod - de ezt csak halkan mondom).
2020. ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül amiket már mondtak, orrszívót is vegyél, legalább egy kézit, mert barmikor szükség lehet rá.
2020. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 10. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!