Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más leendő anyák! Ti mit...

Más leendő anyák! Ti mit éreztetek, mikor kiderült, hogy terhesek vagytok így a korona alatt?

Figyelt kérdés

2 hete derült ki, hogy terhes vagyok, nem mostanra terveztünk volna babát. Egyrészt megörültem, mert mégis sikerült teherbeesnem, másrészt azért eléggé mellbe vágott, ugyanis most a munkahelyemen is kaptam egy fontos szerepet (nálunk nincs kényszerszabi, ugyanúgy kell dolgoznunk), ami a korlátozások miatt még különösebben fontos. Még nem mondtam el a főnökömnek a hírt, mert valószínűleg elvenné tőlem a megbízást és nagy eséllyel home office-ba küldene.

Rosszul érzem magam, hogy nem tudok teljesen örülni annak, hogy sikerült teherbeesnem, míg a férjem majd kiugrik a bőréből. Attól tartok, hogy ha sokat rágódok rajta akkor pedig elmegy a magzat, vészes reggeli rosszullét se gyötör. Ha mégis megmarad, akkor pedig azt nem szeretném, hogy azt érezze a gyermekem, hogy nem akartam őt.

Ti hogy viseltétek mikor megtudtátok, hogy babát vártok? Belegondoltatok mi lesz később? Tudtok e majd dokihoz menni, míg tart ez az egész? Csak én parázok ettől?


2020. ápr. 12. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
A dokihoz járás miatt aggódok. Nekem jelenleg késik, nem örülnék felhőtlenül, pedig régóta várjuk :(
2020. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
En nem paraztam, orultem. A fontos vizsgalatokat meg fogjak csinalni.
2020. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

valószínűleg elvenné tőlem a megbízást és nagy eséllyel home office-ba küldene.


Nyilván nem véletlenül tenné. De neked fontosabb a meló, mint a gyerek. Ha nem így lenne, te magad is arra jutnál, amire a főnök.

2020. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Ugyan nálunk már egy hónapja kiderült, hogy babát várok, de mi nagyon örülünk neki vírus ide vagy oda. Eddig 2 vizsgálaton voltam, jelenleg 8 hetes a pocaklakó. Dolgozni már nem mehetek, mert az előző terhességem koraszüléssel és a babák elvesztésével ért véget, úgyhogy a főnökasszonyom nem engedi. A vizsgálatok szempontjából annyi a tapasztalatom, hogy mivel rövidebb ideig rendel az orvos, gyorsabban végez a kismamákkal, nem fecseg feleslegesen...szóval kicsit kapkodós. A kiskönyvemet majd a 12 hetes uh után adja oda a védőnőm. Addig nem találkozunk. Terhesgonfozásra sem kellett még jelentkezzek, vérvételre se kaptam még beutalót. De majd annak is eljön az ideje.
2020. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Szia. Nekem ez, hét múlva nem kellene, hogy megjöjjön. Mivel szeretnénk babát, örülni fogunk, ha sikerült teherbe esnem. Magánba megyek 8 hetesen, utána a 12 hetes vizsgálat kórházba lesz. Az még 2 hónap. 2 hónap múlva nagy eséllyel lecsengőben lesz a vírus. Utána 4 hetente ismét magánba fogok járni. Szót fogadunk, nem érintkezünk emberekkel, úgyhogy nem félek, hogy elkapjuk a vírust. Mire meg szülnék 8 hónap múlva, nagy valószínűleg helyre áll a rend a világban, és szülni is jöhet velem a férjem. Ha most sikerül teherbe esnem.... Ha viszont 1-2-3 hónap múlva leszek terhes, valószínűleg még jobb lesz már a helyzet.
2020. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi orultunk neki, de feltunk is hogy mi lesz az ultrahangokkal vagy ha valami tortenik es korhazba kene mennem nem lesz hely. Sajnos a baba elment ugyhogy mar nem szamit. A noverek mondtak hogy a fontosabb ultrahangokat megcsinaljak (apuka nem lehet bent), es szulesnel sem sajnos. Nekunk IVF baba volt ugyhogy varnunk kell a kovetkezo probalkozassal addig amig valamelyest helyre all az egeszsegugy. Nalunk a korhaz azt mondta ha minden jol megy akkor Oktoberben mar kinyit a lombik reszleg. UK-ben elek, csak azert irom le itt mi van, mert nagy valoszinuseggel Maguarorszagon is ez lesz amint a virus otthon is tetozik. Itt az orvos azt mondta azert alltak le a lombikokkal mert nemtudjak milyen maradando karosodast okozhat a magzatnak a virus (meg persze gondolom att kell helyezniiuk a novereket, orvosokat a surgossegire).

Baratnomnek eleg sok gondja volt a terhessege alatt ( sokat verzett es ez miatt sokszor volt korhazban), en leginkabb attol feltem hogy ha velem is ez lenne, nemtudna fogadni a korhaz es elvesztenem a babat😕 Sajnos nalunk mar a rakos betegek mutetjeit is torlik mivel nem veszhelyzet, akkor is ha ezzel evekkel roviditik meg az eletuket

2020. ápr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Februarban fogant a baba,tervezetten, akkor meg nem sejtettuk hogy hozzank is eler a virus. Marc ota amugy is home officeban vagyok, de most egy verzes miatt 2 hete a munkahelyemen be kellett jelenteni hogy terhes vagyok es ok mondtak h nem is kell dolgoznom (a cegnel ezt a szabalyt hoztak a terhes nokre). Iszonyatos rosszulletek kinoznak nonstop, kifejezetten orulok hogy ezt itthon elem meg, itt a ferjem,a gyerekeim, sosem tudtam volna ennyi idot tolteni veluk a baba elott, ha ez nem lenne. 2 rendes uh vizsgalatom volt, plusz egy az ugyeleten a verzes miatt, semmit nem kaptam el, nemsokara jon a 12hetes uh +nifty, gondolom utana ujabb 1 honapig semmi. Elmulik ez szepen a fejunk folul, mire surun kell terhesgondozasra jarni.Szules oktober vege.

Jah februarban leptettek elo, szeretem es jol is vegzem a munkam, de nekunk iden a baba az elso, ezt fejben mar tavaly eldontottem, 37eves vagyok, nincs az a munka ami elorebb lenne most, mi van ha melora koncentralok es kesobb meg mar nem jott volna ossze? Rossz peldakent ott van elottem a fonoknom, juliusban szul majd, napi 12orat melozik most is, szeptemberben pedig mar jon is vissza majd...

2020. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
En szo szerint remego kezzel teszteltem.. hala eg negatív lett. Pedig mi nagyom szeretnénk. Ennek 3 hete, azota szigoruan vedekezunk :( az elso terhessegem eleje nem volt egyszeru. Amugy is hajlamos vagyok panikolni, szoval en szemely szerint (ha pozitiv lett volna a teszt) várnám a babat, de tuti felnek, hogy mi lesz kesobb
2020. ápr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Én nem értem ezeket a kérdéseket. Ha nem akarok teherbe esni, akkor nem esek teherbe, mert normálisan védekezem...
2020. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én már 2-3 hónapos terhes voltam, amikor itt is berobbant a vírus. Nem Magyarországon élek és itt azért jobb a helyzet, mint otthon. Viszont én naponta többszáz emberrel találkozom a munkámban, nincsen autónk, úgyhogy tömegközlekedéssel járok és nálam nem opció az otthonról dolgozás, de én nem aggódom. Persze figyelek a kézmosásra, távolságot tartok az emberektől, de az alapján amit ma tudunk a vírusról, nem betegíti meg jobban a terhes nőket, mint a nem terheseket. Én még csak 23 éves vagyok és nincsen semmilyen komoly betegségem, úgyhogy én bízom benne, hogyha el is kapnám, akkor is viszonylag enyhe tünetekkel megúsznám. És úgy tűnik, hogy az anyáról a magzatra nem terjed át a vírus. Meg ami még megnyugtat, hogy nem most fogok szülni, hanem ősszel, mire eljön annak az ideje, ez az egész már le fog csengeni.

Én a helyedben azért minél előbb elmondanám a főnömnek, hogy mi a helyzet. Ha ez azzal is járna, hogy otthonról kéne dolgoznod.

Ha tudsz angolul, akkor youtube-on vannak Dr. Mama Jones-nak videói terhes nőkkel és a koronavírussal kapcsolatban. :)

2020. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!